bebeği reflü olan varmı?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aslxix28 tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

30 Haziran 2008
    Konu Sahibi : aslxix28
  1. aslxix28

aslxix28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar 33 günlük bir bebişim var ne zaman emse sütü olduğu gibi çıkarıyor bir aydada sadece 600 gr aldı doktora gittik reflü dedi kustuğu zaman ağzından ve burnundan kusuyor direk o anda yakalyıp yüzüstü çevirmek zorundayım yoksa boğuluyor doktorlar yüzüstüde yatırmayı sakıncalı buluyorlar napacağımı şaşırdım bu konuda deneyimi yada bilgisi olan varmı bana yardım etsin bebeğimi gözümün önünden ayıramıyorum çıldırmak üzereyim
    senağlama

2. 30 Haziran 2008
  3. lal masallar

lal masallar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslı öncelikle bebeğini güle güle büyüt bende bu konudan müzdariptim benim bebeğimdede reflü vardı 8 aylık olana kadar kustu sonra aniden kesildi biz gaviscon infant diye bir ilaç kullandık emzirmeden önce çok az bir suya bu tozu karıştırıyordum kaşıkla içiriyordum 15 dk bekleyip emziriyordum kusması azalmıştı ozaman bu kilo alımını çok etkiliyor maalesef kusması biterken zayıf haliyle diş sorunları başlıyor benim kızım şimdi 13 aylık ve hala olması gereken kiloda değil bebeğini yüz üstü sakın yatırma biz yan yastığı kullanmıştık dr muz tavsiye etmişti medikal malzeme satan yerlerden bulabilirsin iki ücgen düşün bir birine bez parçasıyla bağlı bir tarafı daha uzunca sırt kısmına gelen taraf kızını ağlı sollu çevire çevire arasına yatırıyorsun sürekli sırt üstü yatmadığından kafasıda düzleşmiyor kulakları yapışık oluyor biz çok faydasını gördük denemeni tavsiye ederim sabırlı olmalısın ne kadar kusacagı belli olmuyor çünkü allah yardımcın olsun

4. 30 Haziran 2008
  5. lal masallar

lal masallar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızını demişim benimkisi kız olunca alışkanlık cinsiyeti neyni bebeğinin?

6. 30 Haziran 2008
  7. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benım arkadasımın bebegıde reflu onlar humananın kusmayı onleyıcı bir maması var onunla besledıler cok ıyı yanlız kesınlıkle kusmuyodu mamayı yıyınce dene istersen oda anne sutunu hep kustu

8. 1 Temmuz 2008
  9. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun,annelik çok emek istiyor,seni anlıyorum.oncelikle telaşlanma.zaten 600 gr.aylık ideal.sana tavsiyem bebegini 45 derecelik açı ile yatır ,yani belinden destekli olarak kafası dik kalsın ki midesi yer çekimi ile oarntılı olarak geri kaçak yapmasın.bunun yanı sıra humana ya da milupanın AR mamasını kullan,gece emzir gündüz mama kullan.dr.una danış gaviscon ve motilum verebilir.reflü,bebek kendi kendine oturmaya başlayana kadar devam edebilir.bunun yanı sıra bebegıne bır de idrar tahlili yaptır.böylece kusmanın nedeni tam olarak anlaşılır.çok geçmiş olsun.saglıcakla kalın.kolay gelsin canım.

10. 12 Temmuz 2008
  11. sonbahar mevsimi

sonbahar mevsimi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim oğlumda reflü vardı ve bu reflüden çok çekti şuanda oğlum 2.5 yaşında yeni kurtulduk reflüden inşallah senin bebeğinin reflüsü uzun sürmez ben kusmayı önleyen mama ar mama kullandım

12. 19 Eylül 2008
  13. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba,

benim oglum şuan 2.5 aylık, fakat 10 günlükten beri emdigini cıkarıyor, arada mama da veriyorum onuda cıkarıyor..bazen peynir kıvamlı bazen sulu kusuyor..

ama kilo alımı iyi cok almıyor ama alması gereken kadar alıyor..

ama ustunu giydir cıkar mahvoluyo ve degistirirken gene kusuyor..
    doktorumuz motilium diye bi surup verdi ama sanki onu icince daha cok kusuyor..

birde hep burnu ve genzi tıkalı, kustugu icin mi acaba ..nolur yardım edin

14. 13 Ekim 2008
  15. Nurdan

Nurdan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,öncelikle çok geçmiş olsun aynı sorunları yaşamış biri olarak yazılanları okurken çok etkilendim benim bebeğimde de çok kusma vardı aynı anlatılanlar gibi ağız dolusu fışkırır tarzda,çok fazla gaz ve en kötüsüde kakada kan çıkıyordu.gitmediğimiz dr kalmadı.kusma için bize de gaviscon,motilium verdiler ve malesef kullandık bu arada bebeğimin kilo alımı gayet güzeldi ilaçlara rağmen kusma devam ediyordu bebeğim boğulacak diye öyle çok korkuyordum ki onu hiç yanlız bırakmıyordum.5 aylıkken çok iyi bir dr buldum ve sadece kaka tahliliyle teşhis koydu bebeğimde süt alerjisi varmış.anne sütünü kestik ve kızım iyileşti kan da kalmadı kusmada.buarada kaka tahlilinde gizli kan ve redüktan madde bakıldı redüktan madde pozitifse süt alerjisi teşhisiymiş zaten.kolay gelsin ve tekrar geçmiş olsun.

16. 13 Ekim 2008
  17. hayat_bu

hayat_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğlumdada 6 aydn sonra başladı bu durum.Bizde aptamil in özel kusma mamasını kullandık.hemen hemen bu bizde 2 yıla yakın devam etti.Doktorumuz ameliyat bile olması gerekir yada bu özel mamalara devam edecek hiçbir ek gıda vermeyeceksiniz demişti.Bizde çok gayret ederek bu mamalara devam ettik hiçbir ek gıda vermedik.Tek bebeğimiz ameliyat olmasın diye.Bunu yendik eğer devam edeydi son çare doktorumuzun dediğini yapacaktık.Eşim ufacık bebeği ameliyat yaptırmam dediğinden direndik bu olaya ama Şükürler olsun geçti şu an oğlum 5 yaşında.Belli süre akranlarından geri kalıyor ama hiç merak etme sonra hemen arayı kapıyor.Maşallah şu an çok sağlıklı.Hortum gibi kusmaları aklıma geldikçe Allahıma bin şükür ediyorum.Özel mama verirseniz belki bu sizde birkaç ay sonra reflü olayı biter.

18. 11 Aralık 2008
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Benim bebeğimde reflü, daha tanısı yeni kondu.Yanlız benimki kusmuyor, aç olduğu halde memeye yaklaşırken çığlığı basıyor. Çok yıprandım daha 1 hafta oldu ama çok üzülüyorum. Hem aç hemde yiyemiyor. Birde yemekten sonra bazen öksürüyor , bu akciğerine süt kaçmasının belirtisiymiş zatürre bile olabilirmiş...Allahım sen aklımı koru...