bebeği rop ameliyatı olanlardan acil yardım

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve ucrubana tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ucrubana
  1. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ikizlerimden iyi durumda olana rop ameliyatı yapabileceklerini söylemişler eşim hastaneye gitti yarın bende gideceğim tecrübelerinizi paylaşın lütfen çok korkuyorum

2. 23 Ağustos 2010
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    sıkıntı yapma canım kolay dıyolar benımkılerde tam olucakları zaman gerıleme gostermıslerdı olmadılar ....ama kolay oluyo dedıler ınlşş rahat gecer canım ınşş

4. 23 Ağustos 2010
  5. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum oldu hiçbir sorun yok şuan....rahat ol....kolay bir ameliyat sadece lazerr.....

6. 23 Ağustos 2010
  7. kornelya

kornelya Elvin&Elvan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimkininde ihtiyacı olmadı ama taburcudan sonra 2.5 ay rop kontrolüne gittik, orada daha önce lazer ve ameliyat olan o kadar çok bebek gördüm ve durumları da gayet iyiydi.. hatta bazılarının kontrolü bizimkinden çok daha önce bitmişti. duyunca için ürperiyor ama oradaki doktor hep korkma ameliyattan, bunun tesbit edilmiş, ameliyatının yapılıp, ilerlemesinin önüne geçildiği için sevin derdi

8. 24 Ağustos 2010
  9. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım cocuk dr um ıkızlerım 34+4 haftalık dogdugundan ne yapın ne edın mutlaka bebeklerını rop kontolune goturun dedi.oğlum 2 kez gıttı,kızım 4 kez gıttı en son kontrolde goz gerıleme gosterdıgı ıcın amelıyat olmadık.suan 11. aya gırdık.bızım dr larımız allahtan bızı bılgılendırıyor.ya dr ları erkan dogan bebekler ıcın yonlendırmeyenler var.ya prb olmasa ve bız kontrole goturmesek.sonucu dusunebılıyormusunuz...

10. 24 Ağustos 2010
  11. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım benim bebeğim rop ameliyatı geçirdi.Önemli bir ameliyat değil tabi sizinkinin damarlaşma derecesini bilemem.Benim kızım bi saat içinde ameliyattan çıktı arkadaşlarında dediği gibi bu lazer.Akşam göz muanesi yapan doktoromuz geldi allaha hamdolsun bi sorunumuz yok.Dediğim gibi abartılacak bi ameliyat değil ve zamanında ameliyat olmazsa bu yanlış damarlaşma körlüğe kadar götürebilir o yuzden iyi takip ettirin ve tam zamanında müdahale ettirin.Tekrar büyük geçmiş olsun....

12. 24 Ağustos 2010
  13. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3.derecede müdahale edildi ameliyat oldu sonucunu görmek için zaman gerekiyor inşallah bebeğimin gözleri dünyayı kusursuzca görür ve iyileşir

14. 24 Ağustos 2010
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    masallah ıyı olucak annesı

16. 24 Ağustos 2010
  17. lore35

lore35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    inşallah ii olcak annesi dualarımız onlarla birce

18. 24 Ağustos 2010
  19. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim hiç merak etme gör bak 2 ayı geçmeden seni görüp tanıyacak aynı normal bi bebk gibi zamanında olacak diğer göz gelişimleride burada hatta akimera diye bi arkadaş var onunkide acil alınmış ameliyata düzeltilmiş 2 aylık ve şuan normal bi bebek gibi görüp takip ediyo sorun yok diyo benim oğluşumda da 2ile 3 . derce arası çıktı gerileme olunca ameliyat gerekmedi ve şuan çok şükür maşallah fıldır fıldır gözleri benimkide 2ay 1 haftalık 1.5 aylıken takip etnmeye başladı seninkide öyle olucak arkadaşların dedği gibi bizim bebişlerimiz çok şanslı iykide geçmişte doğmamışlar ameliyat olmasa Allah korusun direk kör olabiliyo akimera ya özelden sor istersen rahatlarsın Allah şifa versin bir an önce bebişlerini evine götürmeni nasip etsin inaşlallah sağlıcakla tabi