Bebeği Rota virüsü geçiren varmı aramızda?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve DIONYSOS tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : DIONYSOS
  1. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar Arkadaşlar..
    Korktuğum başıma geldi..Oğlum 8,5 aylık...
    Dr.umuzu değiştirirken bu aşıyı kaçırdık ve dün başlayan ishal ve ateş yüzünden bugün tahlil yaptırdıkk
    Ve sonuç Rota virüsü..Bugün 2. günü ama çok korkuyorumm vücutta su kaybı olursa çok tehlikeli serum takılacakmı acaba diyede endişeliyim..
    Bu konuda bilgisi olan varmı yada yaşayan?

2. 24 Mayıs 2009
  3. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim arkadaşımın çocuğu oldu 1 haftada geçiyor su vermeyi sakın ihmal etme bol bol su içir buarada sizede bulaşabilir arkadaşımın annesine bulaşmıştı

4. 25 Mayıs 2009
  5. DIONYSOS

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım saol cvpladığın için sıvı vermeye çalışıyoruz ama almıyor anne sütü alıyor biraz oda yeterli geliyormu bilmiyorumm 4. günümüz bugünn İnşallah daha fazla yıpranmadan atlatırız...
    Bizlerde elimizi sık sık yıkamaya çalışıyoruz..
    Allahım bütün bebekleri korusun...

6. 26 Mayıs 2009
  7. yeni ruh

yeni ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğime aşılarımızı yaptırmama rağmen bugün başladı.Aslında dünde belirtileri vardı ama...Sürekli kusuyor ve sulu yapıyor..Doktor bu akşama kadar takip et olmazsa artık serum takarız dedi.Çok moralim bozuk ...Özel bir mama ve günde bir defa yoğurduna karıştırdığım birilaç verdi.Hemen yaptım ama hala etkisini görmedim.Benim bebeğim 11 aylık...

8. 26 Mayıs 2009
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım,şuana kadar olmadık umarım olmayızda ama arkadaşımın oğlu bir yaşındayken olmuştu ve öyle korkulacak bir durumda yoktu,bebekler çabuk toparlıyor.

10. 26 Mayıs 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun.
    cabucak atlatır inşallah.
    serum verirlerse de nolcak , toparlaasın,kaybettiği mineralleri alsın da.canı sağolsun.

12. 26 Mayıs 2009
  13. DIONYSOS

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sizede geçmiş olsun..Tahlil yaptırdınız değilmi? Bizimkinin çok kusması olmadı inşallah bundan sonradao lmaz günde 1 kere kusuyor..ıshalide 5i buluyor kucağımda olduğu sırada yaptığında benim üstüme bile geçiyor..
    ılacın ismi ne? çünkü rotada ilaç kullanılmıyorr d vitamini bile verilmiyor..
    Sadece ishalde verilen şeker tuz karışımı veriliyorr ismide reflorr...
    Bol bol sıvı içirr yoğurt ayran prebiyotik olduğu içinn çok iyi...
    Birde paatesel havucu haşla püre yapıp yedirmeye çalış..pirin lapasıdaa iyi geliyor..
    Bizim 5. günümüz serum almaması için direniyoruz..

Bunun tedavisi sabırr kaşık kaşık yedirmeye çlışıyoruz..
    Gözlerin altında morluk,dudak kuruması halsizlik baygınlık olursa hemen dr.a götürün...

ınşallah olmazsınız canım..Evt genelliklee kırsal kesimlerde ölümcül olabiliyormuşş..
    Dikkatsizlik,diyet uygulamama vs..

Saol canım..
    Dediğin gibi gerekirse serum vermekten başka çaremiz yok...

14. 26 Mayıs 2009
  15. yeni ruh

yeni ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    86

Son düzenleme: 27 Mayıs 2009
  16. 27 Mayıs 2009
  17. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok geçmiş olsun canım umarım kısa zamanda toparlanır bebişin bol sıvısı ihmal etme canım

18. 27 Mayıs 2009
  19. ezel78

ezel78 Guest

çok geçmiş olsun en kısa zamanda iyileşir inş.benimde kızım rotavirus olmuştu biz riske girecek durumda değildik çünkü hem kusuyor hemde ishali çok ağırdı kardeşim dr.abla çocuğa eziyet etmeyelim bunun tek ilacı serum dedi ve hemen serum vermeye başladık ben hastanede bırakmadım kardeşim evde takıodu serumunu ilk gece hast.kaldık sonraki 4 serumu evde taktı kardeşim ayrıca reflor kullandık çok şükür 10 günde toparlandı ki zaten 7-10 gün arası normal 10 günü geçmişse derhal hastaneye kontrole gitmek gerekiomuş. ben derim ki diğer türlü canı acıyacağına serum verip bir anda iyileşsin genede siz bilirsiniz sonrasındada aşısı var yaptırın korunsun tekrar çok geçmiş olsun.