bebeği sallayarak uyutmak zararlı...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kalemkitap2 tarafından 12 Şubat 2007 başlatılmıştır.

12 Şubat 2007
    Konu Sahibi : kalemkitap2
  1. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    biliyorum zararlı ama sallanmadan uyuması için çooook uykusu gelmesi, bayağı yorulması ve yıkanması gerekiyor bizim kızın.
    babannesi ilk doğduğunda hep kucağında uyuttu alıştı.sonra mecburen salıncak aldık pilli orda uyumassa sallanan koltuk orda da uyumassa arabayla dolaşıyoruz ne yapıcam bilmiyorum?
    siz bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

2. 12 Şubat 2007
  3. kalemkitap2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kimse cvp yazmıyor:KK43:

4. 12 Şubat 2007
  5. EU1

EU1 Guest

ben küçüklüğünde ta bebekken alıştırmıştım.karnını doyurduktan sonra hep yatağına bıraktım çok fazla kucağımıza almadık ve hep yatağında uyudu.şimdi 4.5 yaşında hala öyle devam ediyor.uykusu gelince odasına gidip kendi kendine uyyor.ama bazen bebekken uyumadığında eline sevdiği oyuncaklardan veriyordum onlarla uyurdu.tabi buna baştan alışması lazım ve ne kadar zor olursa olsun kimsenin karışmasına izin vermemek gerekiyor.senin işin biraz zor ama dediğim gibi sevdiği oyuncakları vermeyi dene yada masal oku ve sonra uyuması gerektiğini filan anlat .ama bilirim zor :1yes2: :1yes2:

6. 12 Şubat 2007
  7. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işin zor ALLAH kolaylık versin bende kızımı sallamaya alıştırmadım yatağına bırakıyordum uyuyordu ama oğlumu ayagımda yada beşikte sallardım hep zararlı diyorlar sallamaya ama eskiden hep sallanırdı sanırım kimsede sallanma yüzünden bir rahatsızlık yok

8. 12 Şubat 2007
  9. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Oglumu asla uyumasi icin sallamaya alistirmadim, uyku saati gelince yatagina birakiyordum uyuyordu bazilari alistiriyor ozellikle misafirlige gidince cocugu ayaklarinda sallarken bir yandan cayini icip nakisini isliyor bunu uygun bulmuyorum cocuk yataginda rahat bir sekilde uyumali bence, aliskanlik haline getirince vazgecirmekte zor oluyor, o yuzden ilk bastan yataginda tek uyumaya alistirmak en dogrusu

10. 12 Şubat 2007
  11. kalemkitap2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    6 aylık daha küçük:)

12. 19 Şubat 2007
  13. kalemkitap2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    sağol lente deneyeceğim sonuçları yazarım:) allahtan evde yanlızım kayınvalidemle otursam hiç birşey yapamazdım...

14. 19 Şubat 2007
  15. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 5 hatta 6 aylık olana kadar kendi uyuyordu,sonra aniden huy değiştirdi sadece meme emerek uyuyo! sallamayı çook denedim ama komik buluyo,aslında alışmaması ii oldu ama memede uyuması da pek hoş değil.süt bitince ne yapıcaz bakalım?
    öyle yatağına yatıp kendi uyuyan çocuklara bayılıyorum ama etrafımda da pek öyle bebek yok doorusu:)

16. 19 Şubat 2007
  17. kalemkitap2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    sonradan zorlana bilirsin.bizim kadar olmasada şimdi kocam sallıyor öyle ayakta falan sallansa hep sallarım ama sandalyede falan uyuyor

18. 12 Mart 2007
  19. kalemkitap2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    hala bir düzenimiz yok...