Bebeği şuanda 6 aylık olan anneler gelin burada toplanalım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve _nisa_ tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : _nisa_
  1. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba Arkadaşlar
    Kızım şuanda tam 6 aylık 2 gün önce dr.gittik aşılarını yaptırdık ek gıdalara geçebileceğimizi söyledi dr.ve bi sürü ilaç verdi ilaçları içirmekte çok zorlanıyorum aynı durumda olan arkadaşlar var mı siz hangi ilaçları kullandınız ? kızım önlüğü takar takmaz kendini atıyor istemiyor ne ilaç ne meyve suyu nede muhallebi çok üzgünüm ek gıdalara geçemiyoruz

2. 17 Mart 2010
  3. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Meraba canım. Bizde 3 gün sonra altı ay olcaz. Ek gıdaya maalesef bende başlayamadım tam olarak. 6 aylık olana kadar sadece anne sütü alsın dediler bende 5,5 aylıkken denemelere başladım ama nafile. Meyve suyunu falan kesinlikle reddediyo. Sadece çok az yoğurt yiyo o kadar. Bilmiyorum sonumuz ne olacak. Üstelik önümüzdeki ay çalışmaya başlıycam ve benim oğlum biberonuda redediyo. Kendi sütümü bile veremiyorum biberonla. Allah hepimize kolaylıklar versin :KK43:

4. 17 Mart 2010
  5. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ayyy canım benim bende bilmiyorum çok zor dönemler Allah hepimize kolaylık ve bebişlerimize sağlık versin kızım diş çıkarmaya başladı ve zayıfladı ayda 1 kilo alırken 2 ayda 1 kilo almış çok üzülüyorum dr.gitmeden önce arada meyve suyu tattırıyodum yoğurt felan red etmiyordu dr.geldik ne zaman ilaca başladık şimdi anlıyor herhalde önlüğü takar takmaz atıyor kendini ilaç zannediyor sanırım şimdi meyve suyundandan içmiyor memede az emiyor ne yapıcam hiç bilmiyorum senin içinde çok zor kim bakıcak bebişine

6. 17 Mart 2010
  7. kardelencim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim bebişe babaannesi bakacak ama nasıl olacak bende bilmiyorum. Biran önce biberona alışması lazım yada ek gıdaya yoksa aç kalacak. Offffffffff offfffffff

8. 17 Mart 2010
  9. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    yalancı memede mi tutmuyor ben sezaryanla doğum yaptığım için bir müddet mama vermiştim biberonla ve yalancı memeye alıştırmıştım çünkü evde tek başınayım yardımcı kimsem yok 2.haftadan sonra hep kendim ilgilendim bebişimle çoğu kişi mama verme yalancı memeye alıştırma dedi ama iyiki dinlememişim yoksa bende senin gibi uğraşıcaktım biberona alışması için ek gıda için multitabsın damlalığını kullanıyorum ilaçları için felan denemeye çalışıyorum kaşığı ağzına sokmak daha zor sende dene bi istersen çoğu arkadaş şırınga deniyormuş napalım öle öle alıştırıcaz

10. 17 Mart 2010
  11. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bizden başka yokmu bebişi 6 aylık olup ek gıdayı vermekte zorlanan veya kolay yöntemler bulan lütfen paylaşalım

12. 17 Mart 2010
  13. kardelencim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yok yalancı memede almadı. Multitaps damlalık demişsin nasıl bişey o ilaç vermek için mi kullanılıyo. Acaba biberona alışmazsa ki öyle görünüyo onunla sütümü verebilir miyim acaba? Haydin 6 aylık bebişleri olanlar nerelerdesiniz?

14. 17 Mart 2010
  15. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bak resmini ekledim ilaçlarını anca bunla zorla sokuyorum ağzına napim kaşıkla yarısı çıkıyo heryere dökülüyo şırıngada aynı işlevi görür sanırım

16. 17 Mart 2010
  17. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    resmi eklemeyi becerebilsem bide :)))

Ekli Dosyalar:

18. 17 Mart 2010
  19. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar meyve suları ile başlayın. Önc elma mesela.. Vermeden önce en az 2,5 'lik aç olsun... 3 gün aynı saatlerde elma verin. Sonra armut mesela.. Sonra havuç...Aç olmadan veirseni almak istemeyecektir. Ve kaşıkla verin... Sonra saat 4-5 gibi yoğurt verin. 1-2 kaşıkla başlayın ve 1 hafta sonra biraz daha artırın. Asla şeker gibi tatlandırıcılar eklemeyin. Bu ikisine alıştıktan sonra sebze üresine geçersiniz.