Bebeği sürekli kusan(ya da kusarak büyümüş) anneler,banada bir akıl verin :((

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve duyguby tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,
    Bebeğim doğduğundan beri çok buyuk olmasada bazı sorunlarla uğrasıyorum.Ama şu an kusma sorununu fazlasıyla kafaya takmış durumdayım.
    Bebeğim 1ayını gecince kusmaya basladı.Özellikle yoğun kustuğu zamanlrda tıkanıp nefessiz kalıyor.
    Sürekli kusuyor,ama ağızdan akma sızma falan değil.Gunde 50 kere ustunu değiştiriyorum.boynundan bez eksik olmuyor.Bazen emdikten sonra bazen emdikten 1 saat sonra kusuyor.Bazen tamamen süt,bazende kesik süt seklinde oluyor.Doktora göturdum idrar tahlilleri temiz cıktı.refludendir dedi doktor,birde laktoz intoleransı var.
    Bu ay 17 gunde sadece 200gr almış.kafayı yemek üzereyim.
    doktor ilaç vermedi.bir mama verdi ar mama ama bu mamada laktoz intoleransı olan bebeklerde kullanılmaz yazıyodu,kullanamadık.

sizinde başınıza geldimi bu kızlarbebekleriniz sürekli kustumu,neler yaptınız,düzelme oldumu yada ne kadar sürdü.Paylaşımlarınızı bekliyorum sizden..zaten cok zayıf doğdu kızım.2500gr doğdu.su an 2 aylık ve sadece 3700.insallah kilo alır,insallah kusması biter
    :KK43:((

2. 17 Mayıs 2010
  3. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızım da çok kusan bi bebekti. 5.Ayda yavaş yavaş azaldı ve 6.ayda hiç kalmadı. Bizim sıkıntımız reflüydü.Kilo alımı gayet düzenliydi ama. Kiloda sıkıntı varsa aaraştırılmalı diye biliyorum. ıdrar yolu enfeksiyonu olabilir.
    Eğer reflüyse emdikten sonra 30 dakika dik tutmak ve yatağın başını yükseltmek gerekiyor.

4. 17 Mayıs 2010
  5. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı sıkıntıyı bizde yaşadık kusmadan dolayı kiloda az alıyordu reflü yada idrarla ilgili bir sorun bulunamadı ama bebeğimin gazı çok fazlaydı. Kustuktan sonra rahatlıyordu ne zamanki gaz sorunumuz azaldı o zamandan beri kusmalarımızda azaldı bazende hiç olmuyor.
    Önerim olarak eğer gazlı bi bebekse Drumun önerisi olan Bebelac AC Almiron dene, bağırsaklarını çalıştırıyor ve gaz sorununu epey oranda çözüyor bu şekilde kusmasınada faydası olabilir.

6. 17 Mayıs 2010
  7. serra_ist

serra_ist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım senı o kadar ıyı anlıyorumkı benımde bebeğim süreklı kusuyodu hemde fışkırtma tarzında ve her emmeden sonra dr umuz reflu dedı ama kılo alımımız ona rağmen fazlaydı kılosunu etkılemedı eğet kılo almıyosa araştırın bızımkı yaşına kadar sürdü umarım kısa zamanda düzelir

8. 18 Mayıs 2010
  9. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

canım peki nasıl besliyordun,kustuktan sonra hemen yine emziriyormuydun yoksa saatinde mi veriyordun??

10. 18 Mayıs 2010
  11. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

evet canım,çok ama çok gazlı bir bebek.inanılmaz geğirir ve inanılmaz alttan sesli gaz cıkarır.Zaten kusunca cok rahatlıyor gulucukler sacıyor.Ama midesi bosalıyo gibime geliyo,sanki aç kalıyo.Kusar kusmaz beslemelimiyim acaba sence..

12. 18 Mayıs 2010
  13. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bugun yine kustu benim kızım deli gibi.burnundan fıskırdı,ve nefesi tıkandı yine.nefessiz kalınca cevirip sırtına vurarak kendine getirdim.delirmek üzereyim.korkudan yanından ayrılamıyorum.cunki wcye bile gitsem o sırada kusup tıkanırsa cevirip kendine getirevcek biri olmayacak yanında.
    Dua edin ne olur kızlar.Lutfen artık gecsin kusmaları yada bir çare bulayım.Allah'ım baska dert vermesin tabi ama bu kusmalara ve tıkanmalara cok uzuluyorum..
    yediği çıkıyor,nasıl kilo alsın ki..

14. 19 Mayıs 2010
  15. nasmina78

nasmina78 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Canımsın senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım onun kusması bir tarafa dediğin gibi nefes alamaması beni mahvediyordu ağzından burnundan fışkırırcasına kusıuyordu. Hep korkuyodum bir şey olacak diye. o ağlıyodu ben ağlıyodum. Canım 6 aya kadar bu böyle devam edecek. başını yatarken yüksek yapacaksın belinden yukarısı eğimli olarak yüksek olacak ki omurgası zarar görmesin. Kustuğu zaman yüzüstü çevir ki rahat çıkarsın. Burnunu pompayla temizle Ama eczane de otri bebe adında bi pompa satılıyo sen ağzınla çekiyosun o daha rahat oluyor. Allah yardımcın olsun. Bbebeğime bakıcam özelden ulaşırsan yardımcı olurum sorun falan olursa yani

16. 19 Mayıs 2010
  17. bluecrazy

bluecrazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bebeğim 1,5 aylık bizde 10 günlükkken kusmaya başladık, tuvaletini yapacam diye ıkınırken ağzından fışkırır tarzda kusuyordu, kusacak diye yarım saat kucagımda tutuyordum geceleri uyumuyordum. Şimdi azaldı sızıntı şeklinde kusuyor, ama o zamanlar doymak bilmiyordu saatlerce emiyordu o da daha çok gaz yapıyormuş gaz olunca da basınçla kusuyormuş biz emziğe alıştırdık kusması azaldı. sana önerim sık sık besleme 2 saat ara ver mutlaka ve midesindeki gazıda mutlaka çıkar.

18. 19 Mayıs 2010
  19. bluecrazy

bluecrazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bebeğim düşük agırlıklı dogmuştu, bize sık sık beslerseniz midesi gelişemez kilo almaz demişlerdi. bir de ne kadar etkili oldu bilmiyorum ben kendim balık yağı içmiştim süt besleyici olsun diye istersen sende dene.