Bebeği sürekli sallamak zarar verirmi??

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve adescik tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar 2 aylık kızım sallanmadan uyumuyor hatta uyuduktan sonrada sürekli sallamak zorunda kalıyorum yerine koyunca anında uyanıyor:KK43:( ayakta yada çarşafta sallarken kafası bir oraya bir buraya gidip geliyor.. üzülüyorum ama mecbur sallıyorum..
    bu durum bebeğime zarar verirmi? tecrübesi olanlar yardım:ecrin_bebek:

2. 15 Eylül 2009
  3. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeği ayakta yada çarşafta sallamak uzun yıllardır süregelen bir gelenek. hatta bir çoğumuz da aynı şekilde büyüdük..
    ancak son yıllarda yapılan çalışmalar bebeklik döneminde hızla sallanmak bebekte kafa travmalarına hatta "bebek sallama sendromu" adı verilen ciddi beyin hasarlarına yol açabiliyor.
    benim de 2 aylık bir bebeğim var. ayakta yada çarşafta sallamıyorum ama yatağı sallanan cinsten. gündüz kendiliğinden uyuyor ancak özellikle geceleri mecbur kaldığımda uyuması için yatağını salladığım oluyor.
    benim tavsiyem çok mecbur kaldığında bebeği sarsabilecek şekilde ayakta sallamak yerine çok hafif bir şekilde kucağında yada yatağında sallaman.. anladığım kadarıyla bebeğin sallanmaya alışmış. sallama süresini azaltarak yavaş yavaş kendiliğinden uyumasını sağlayabilirsin. ama bazen ne yapılsa faydalı olmuyor. Allah yardımcın olsun arkadaşım... bebeğini sağlıkla büyüt...

4. 15 Eylül 2009
  5. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sallamaman daha hayırlı olucak ya yavaş yavaş yada birden bu alışkanlıktan ayrılman gerek kolay gelsin

6. 15 Eylül 2009
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benmkıde aynı canım 2 aylık sallamadan uymuo..memede uyuymuyo..hep aygımda..dızıme koyuyom mınderı ayakları karnımda yatıo..yok valla baska yol cok ugrastım..hiç kendı uyusun görmedım maleseffffffffffffffff:gitme:

8. 15 Eylül 2009
  9. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

10. 15 Eylül 2009
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor gerçekten benimkisi ayaktada uyumuyor çogu zaman çığlığı basınca çarşafta sallıyoruz kafasıda sağa sola gidip geliyor tabi.. üzülüyorum ama yapacak bişey yokkk

12. 15 Eylül 2009
  13. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bnm bebeğim henüz 18 günlük kendi kendine uyuyor ama sana tavsiyem yapmaa gercekten zararlıymıs doktorumda baan sakın o şekil alıştırma dedi ha yatağında sallayabilirsin dedi bence sende öle yap

14. 16 Eylül 2009
  15. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canim ya keske çarsafta salmasan hadi ayakta hafif hafif neyse. bende oglumu çok çarsafta salladim o zaman tecrubesizdim. çocuga hem zararli hemde yoruldugunla kaliyorsun. off anne olmak ne zor oyle. Kizimda oyle bi hata yapmadim ayakta bile sallamadim kendiliginden uyuyordu gecede emerken uyuyordu yatagina sonra koyuyordum. Allah'in izni ile dogacak oglumuda kizimi nasil buyuttuysen oyle yapmaya calisicam ins..simdi sizler çok sanlisinz sevgili anneler en azindan bilemediginiz seyleri burdan ogreniyorsunuz...

16. 16 Eylül 2009
  17. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    off cnm ya bir görsen ağlamaktan mosmor oluyor, katılıyor çarşafa koyup sallayınca anında susuyor ve 20 dk içinde uyuyor. sallamayalım dedik akşam annemle uğraştık.sadece ayağımıza koyduk.. apartman ayağa kalktı.. benim işim çok zor..
    bu huyundan vazgeçiremiycem galiba :KK43:

18. 16 Eylül 2009
  19. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sende çok şanslısın özendim valla.. uyku sorunu çok yorucu uyumayınca hem bebeğim hem ben mahvoluyorum.. birde yakında yalnız kalıcam asıl o zaman ne yaparım bilemiyorum.