Bebeği televizyon izleyen var mı?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve nur_eren tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : nur_eren
  1. nur_eren

nur_eren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya benim oğlum televizyon izlemeye bayılıyor. benimde işime geliyor aslında kaydirigubbakcemile3 bazen işim olunca bırakıyorum yere oda izliyo ama korkuyorumda acaba bi sakıncası olurmu???CADIARZU

2. 23 Mart 2010
  3. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda inanılmaz derecede izliyor hele reklam çıkınca çıldırıyor :)
    baktırmayayım diyorum ama kafasını çevirip gene bakıyo...

4. 23 Mart 2010
  5. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz 3 gün önce işitme testine gittik, bazı sağlık sorunlarımızdan dolayı yaptıramamıştık. çok şükür iyi çıktı ama doktor teyzemiz öyle şeyler söyledi ki hayattan soğudum valla. 0-3 yaş arası bebeklere hiç-dikkat HİÇ- tv izletmeyecekmişiz, bakmasa bile tv nin açık olduğu ortamda dahi bulunmayacak sesini duymayacakmışız, çocuğu ayrı odaya koyup kendimiz de izlemeyecekmişiz, 3-7 yaş arası günde 15 dakika sadece çizgi film, 7 yaşından sonra da parça parça toplam 1 saat izleme hakkı varmış. bu arada 7 yaşına kadar bilgisayar da yasak. peki bunu nasıl sağlıycaz dediğimde de siz ona örnek olacaksınız, alarm kurup izleyeceğiniz programın saatinde açıcaksınız bitince de hemen kapatacaksınız dedi. ben de he he evet dedim, ama hiç olacak gibi görünmedi gözüme. tv çocuklarda çok ciddi işitme ve iletişim problemlerine ve de konuşma geriliğine neden oluyormuş. TV siz hayat da nasıl olur bilmiyorum bizde devamlı açık çünkü.

6. 23 Mart 2010
  7. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de öyle biliyorum bizim de sürekli açık çünkü annem bakıyo ona da tv açma desem çıldırır artık kaıncağız ama baktırmıyoruz biz kesinlikle

sabiha paktuna keskin hoca otizme bile sebep olur tv diyor... allah korusun

8. 23 Mart 2010
  9. ELALI

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    mecburen bakıyor hemen hemen çevremdeki her çocukda erkenden tv ye bakmışlar şükür otizm gibi bi sorun olan görmedim inşallah bizimde başımıza gelmez...
    haziranın doktorunun dediğine uymak çok zor gibi...

10. 23 Mart 2010
  11. seydahancer

seydahancer Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar sakın yanlış anlamayın ama biz büyürken televizyon seyrettik hangimizde problem var bence bazen doktorlar abartıyorlar kimi doktor yürüteç zararlı diyor kimisi bindirin mesela 1 yaşından önce bebeklere süt vermeyin diyorlar biz nasıl büyüdük inanın ben anlamıyorum gün geçtikçe bir sürü şeyler çıkartıyorlar bende bir gariplik var sanırım

12. 23 Mart 2010
  13. ELALI

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    sende bi gariplik yok aynı şeyleri bende düşünüyorum cnm...

14. 23 Mart 2010
  15. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hazirancım dr.unun söylediklerini yapmak gerçekden çok zor :1shok:
    Bende izletmedim hiç,ama artık engel olamıyorum,haa yinede salmış değilim.kapatıyorum çok zabdedemezsem.çok zararlıymş gerçekden..miniklerde o kdar meyillliki buna :nazar: sürekli kafayı çevirmeye çalışıyo benimki.

16. 23 Mart 2010
  17. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    benim goturdugum dr gunde 1 saate kadar bisey olmaz dedi ama ne mumkun kiz resmen kafayi o tarafa cevirio hep

18. 23 Mart 2010
  19. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yaşınız kaç bilmiyorum ama biz büyürken tvde sınırlı saatte program oluyordu sadece trt vardı onun da saatleri belliydi yani kıyaslarken bu çok yanlış şimdiki tv programları ile küçüklüğümüzdekiler bir mi Allah aşkına bunu bahane etmeyelim. Benim doktorumda yasakladı 2 yaşına kadar çok zor ama yapmak zorundayız. Otizm gerçekten çok zor bir hastalık biliyorum ailemde var biraz sabır sadece

uglyDucking bunu beğendi.