bebeğim 10 aylık desteksiz oturamıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nihalemre tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : nihalemre
  1. nihalemre

nihalemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet kızlar oğlum 10 aylık ve halen desteksiz oturamıyor.destekli oturmayıda reddediyor ve yatar pozisyona geçiyor.

desteksiz oturttuğumuzda da tam dik değil ve otursa bile 1 dakkayı bile bulmuyor ve devriliyor.zaten oturttuğumuzda da her an devrilcek gibi duruyor.emeklemiyor,ayaklarının üstüne bile yeni yeni basmaya başladı.yenice güç alıyor yani ayaklarından...

oğlumun ayrıca göz problemi var.3.5 aylıkken ankaraya doktora gösterdik.gözünde takipsizlik vardı.(şimdi takip ediyor ama bakışları net değil).doktor(lar)göz kaslarının zayıf olduğunu ve bu yüzden az gördüğünü söylediler.emar çektirmemiz gerektiğini ama daha çok küçük olduğundan da çekemediler ve bir yaşında çektirmemizi söylediler.(19 ağustosta yaşını dolduruyor ve eylül başı ankaraya gitcez.bayram sonrası çektircez.)bizde bir yaşını bekliyoruz.

acaba diyorum bundan mı kaynaklanıyor oturamaması.ankara'ya gidince bunuda göstercez.
    şuan urfadayız ve burdaki doktorlar hiç bişey anlamıyorlar ve hemen başka yere sevkediyorlar ya da baştan sağma bakıyorlar.

ve bu durumu yaşayanlarınız varmı.neler yaptınız varsa...

2. 28 Haziran 2010
  3. nihalemre

nihalemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda hiç bilgisi olan yokmu

çarşamba doktora götürcez.eğer bu durumu yaşayanlarınız varsa lütfen yazarmısınız.

4. 29 Haziran 2010
  5. pembekzm

pembekzm Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    canım benim oğlumda 7 ağustos doğumlu gözüyle alakalı olabileceğini sanmıyorum her çocuk farklııdır kimisi 6 aylıkken emekliyo kimisi hiç emeklemiyor benim oğlumda elinden tutarsak yürüyor desteksiz oturuyo uzun zamandır hergün yeni birşey oluyo 1 aya yakındır sürünmeye başladı 10 aylık bi çocuk da desteksiz oturabilir galiba bilemiyorum bi doktora görünmekte fayda var belki tembel bi bebek insan kendi çocuğu olunca o kadar çok inceliyor ki :KK43: ankarada hacettepe ün. mi gidiyorsunuz
    geçmiş olsun inşallah tez zamanda düzelir

6. 29 Haziran 2010
  7. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benim oğlumda 10,5 aylıktı desteksiz oturmaya başladığında o da hiç istemezdi destekli oturmayı falan sonra bi anda oturmaya başladı inşallah sizin bebeğinizde bir anda oturur emeklemiyo benim oğlum hala sürünüyo ayaktada çok dik durmayı beceremiyo hala biraz tembel bizimki
    yaşadıklarınız gözlerindeki sorundanmıdır bilemiyorum gözlerindeki sorunun kaynağı başkaysa eğer ki inşallah değildir sebep oluyor olabilir iyi bi doktora götürüp kontrol ettirmeniz cevapları almanızı sağlayacaktır eminim

8. 29 Haziran 2010
  9. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Geçmiş olsun canım hipotoni olabilir. Yani kas gevşekliği. Bir nöroloğa gösterebilirseniz eğer böyle birşeyi varsa teşhisini koyabilir. ınşallah birşey yoktur bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

10. 29 Haziran 2010
  11. nihalemre

nihalemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun.

içime biraz su serptiniz valla...dün iyice araştırdım tembel olabiliyorlarmış.inşalah öyledir.çok aktif bi bebektir aslında...kıpır kıpır hiç durmaz.bizimki heralde bi anda yapacak :)

yarında doktora gitcez.

nakredusa_____inşallah bizimkide oturmaya başlar. :)

mehtap3_____hipotoniyi duydum ama bi türlü araştıramamıştım sağol hatırlattığın için...hemen araştırayım

egem2009____evet hacettepeye götürdük.yine oraya gitcez. eğer gidene kadar düzelmezse oğlumun oturma şekli ordada göstercez.

Son düzenleme: 29 Haziran 2010
  12. 7 Temmuz 2010
  13. maibeyaz

maibeyaz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım periventriküler lökomolozi başlığımda gördüm seni...
    erken doğan bebeklere 45 günlükken çekiyolarmış MR
    biz çektirdiğimizde 11 aylıktı yani bebeğin küçük değil bence bir an önce çektirin...
    bişey çıkmaz belki sadece tembelliktendir inşallah ama yine de tedbir olur sizin için..

bebeğinde kasılmalar var mı peki... kendini sürekli arkaya doğru kasıyor mu.. elleri yumruk mu,
    bizde bunların hepsi vardı...
    inşallah sonuçlarınız temiz çıkar rabbim sizin de yardımcınız olsun inşallah...
    geç yapması önemli değil senin de dediğin gibi yeter ki sorun olmasın geç te olsa yapabilsin...

14. 7 Temmuz 2010
  15. maibeyaz

maibeyaz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım bir de ankaraya nereye gideceksiniz çocuk nörolojiye mi..ben araştırmalarım sonucu hacettepede meral özmeni buldum... yeni fiziğe başladık ya o yüzden 1-2 ay sonra gideceğiz..

16. 7 Temmuz 2010
  17. nihalemre

nihalemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hacettepeye...zaten gözündeki problem yüzünden gitmiştik 3.5 aylıkken.hem göz doktoruna hemde çocuk nörolojiye gittik.emar çekilmesi gerektiğini fakat çok küçük olduğundan dolayı çektiremedik.bir yaşında çektirmemiz gerektiğini söylediler.eylülde gitcez ankara'ya...zaten o zaman dolduruyor yaşını.

öyle kasılması falan yok.elleri açık ,güzel hareket ediyor ama oturttuğumuzda reddediyor ve atıyor kendini...yatıyor hemen...

yalnız şunu farkettim...sanırım oğlum yatmaktan çok dönmeyi istiyor.yere koyuyoruz seri halde dönüyor.belkide bu yüzden oturmak istemiyor.zaten dönmeyede geç başladı. :)
    hani çocuklar yapması gerekenleri ancak kendi istediklerinde yaparlarmış ya...beyimizin keyfi nasıl isterse. :)

Son düzenleme: 7 Temmuz 2010
  18. 8 Temmuz 2010
  19. kayra0620

kayra0620 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ankarada dünya göz hastanesi açıldı ve orada sadece bebeklere bakan göz doktoru var eşim glokom hastası bizde öyle gitmiştik gecen sene ....sgk anlaşması vardı fakat fark ödeniyo muayene ücretide ödeniyo isterseniz birde oraya gösteriniz çok çok geçmiş olsun