bebeğim 10 aylık, yine hamileyim:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kuzu tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : kuzu
  1. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar. çok değil, daha 10 ay önce bebeğimin doğumunu sizlere yine buradan müjdelemiştim. çok zor günler, düşükler atlattıktan sonra nihayet kuzumu kucağıma almanın mutluluğunu sizlerle paylaşmıştım. ama şimdi neden yine aynı mutluluğu, heyecanı hissedemiyorum. çünkü kuzum daha çok küçük. o daha bir bebek, ve ben yeni bir bebeğe daha hamileyim. anladığınız gibi hiç mi hiç planlı birşey değil. ne yapıcağımı bilmiyorum. (tabiki aldırmayı asla düşünmüyorum) en az 3-4 sene daha, yeni bir bebek düşünmüyordum.şimdi kızıma haksızlık yaptığımı düşünüyorum. ona harcayacağım zamanı ikiye bölmek zorunda kalıcam. diğer yandanda karnımdaki miniğin ne suçu var, hepsi benim dikkatsizliğim yüzünden. inşallah bu duruma alışmak uzun sürmez.yoksa tüm bunları oda hissedecek karnımda. benim durumumda olanlar mutlaka vardır. benimle tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 29 Mayıs 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlı olsun. rabbim böyle uygun görmüş ona can vermiş yapılabilcek bişey değil tabi sıkıntılı bir durum ama ynede kendini fazla sıkma. allahım iki bebeğine sağlık versin.

4. 29 Mayıs 2010
  5. CaNFeZaM

CaNFeZaM Sen Gidnce Üşüyor Ellerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kısmet işte canım hayırlı olur inşallah..bence çok fazla üzülmene gerek yok iki çocuğu ardarda büyütmek daha kolay oluyor diyor yaşayanlar. benimde çok tanığım var öyle sandığı kadar zor değil diyorlar. kardeş kardeş büyürler :1hug:

6. 29 Mayıs 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Tabiki aldırma canım. nihayetinde bir can. ama öyle söylendiği kadar kolay değil iki bebeğe bakmak. yaşamayan asla ve asla bilemez. bi yandan ikisinin birarada büyüme fikri çok ama çok güzel ama diğer yandan, hamileliğin ilerleyen zamanlarında kızını erkenden memeden kesmek zorunda kalıcan, kızın her istediğinde kucağına alamıycan, onunla dilediğin gibi oyunlar oynayamıycan, ilgin bölünmek zorunda kalıcak sen istesende istemesende, kızının psikolojisi bozulacak, sonra bakım problemlerin olacak, alt değiştirma, banyo yaptırma,yemek yedirme v.s.... ve sen bu dengeyi kurmak zorundasın her iki bebeğin için. bu dengeyi kurmak da gerçekten çok zor heleki bir yardımcın yoksa. ben kendimden biliyorum çünkü. Ama tüm zorluklara katlanmaya değer...... en başta kolay gelsin sonrada hayırlı sağlıklı bir bebek dilerim sana

8. 29 Mayıs 2010
  9. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    olsun canım ıyı tarafından bak morelını yuksek tut bebeğin doğana kadar ablası 1.5 yasında olucak beraber buyurler aralarında yaşfarkı olmaması ıyı anlaşmalarını sağlar ılerde beraber takılabılen ıkı arkadaş olurlar:))duşuklerden snra hamıle kaldım demişsin Allah sana tekrar uygun görmüş bu yuce duyguyu böle duşunup sevın bence..hayrlı bı bebek olsun inş..

10. 29 Mayıs 2010
  11. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun cnm...olumsuzlukları düşünme..zor olacak ama ne güzel 2 çocuğun olacak..

12. 29 Mayıs 2010
  13. melrah

melrah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok zor bir durum aslında ama moralini bozma sakın..yoksa bebişlerinde bu durumdan etkilenirler..ikiz gibi büyütürsün bebişlerini hayırlısıyla inşallah..

14. 29 Mayıs 2010
  15. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya sakın yanlış anlama ama ben çok sevindim
    negüzel ya 2 ye hamilesin bence güzel bir durum
    benim bebeğim yok bir oğlumu kaybettim şuan yeniden
    hamileyim belki içinde bulunduğum durumdan dolayıda olabilir.
    hakkında hayırlısı olsun ama güzel birşey bence ya.

16. 29 Mayıs 2010
  17. zazez

zazez üşengeçliğin doruğunda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bencede hiç üzülme
    hiç bebeği olmayanları düşün
    daa önce bebeğinin olması için yaşadığın sıkıntıları getir aklına ve Rabbime şükret
    hayırlı uğurlu olsun
    Rabbim sağlıkla kucağın almayı nasip etsin

18. 29 Mayıs 2010
  19. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hadibakem hayırlı olsun hayırlısıyla kucağına almanı dilerim....
    kuzu sanada hayırlı olsun bizler güzel güzel büyümüşüz
    kardeşlerimle aramızda 1.5 2 yaş var arkadaş gibiyiz kızın için
    ilerde çok iyi olacak bunu düşün bence diyorum ama ben de korunmalıyım
    diyorum korkuyorum aldıramamda senin gibi oğlum da zor bir bebek
    allah yardımcın olsun.....