bebeğim 2 gündür kıpırdamıyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sehrayin tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sehrayin
  1. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar 22 haftalık hamileyim, hareketlerini kıpırtılarını hemen hemen 3 haftadır falan hissediyorum
    ama 2 gündür hiç birşey hissedemiyorum,doktora gitmektende bıktım artık,ilk zaman her hafta bile gittiğim oluyordu,
    bu normalmi? bu dönemde hareketlerini hissedemediğimiz oluyormu yada hareket etmiyormu
    bişey olacak diye korkuyorum, yarında hareket etmezse doktora gidicem
    ama lütfen biri bana normal bunlar desin :KK43:

2. 21 Mayıs 2010
  3. dragonlily

dragonlily Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, ben de bugun gun boyunca bebegimin hareketlerini hissetmedim ve asagidaki yazi icimi rahatlatti.cok sukur aksam hareketlendi yavrum..insallah senin bebisin de yine hareket eder, icini ferah tut.
    Bunu 21. hafta icin olan bolumden alinti yaptim
    http://gebelik.org/dosyalar/haftalar/hafta21.html
    Bebek haraketleriniz bir iki hafta önce başladı ve bu haftadan itibaren bebeğinizin oynama sıklığı ve hareketlerin hissedilebilirliği artacak. Bu süreçte siz zaman zaman bebeğinizin "daha az oynadığını" hissederek endişeye kapılabilirsiniz. Bilmeniz gereken, bu haftalarda bebek hareketlerinin tutarsız olduğudur. Hareketler bebeğiniz büyüdükçe ve beyin dokusu geliştikçe daha anlamlı ve daha istikrarlı olacaktır. ıleri gebelik haftalarında bebeğinizin seslere, yediklerinize ve hatta sizin konuşmanıza tepki verdiğini görecek ve bu duyguyu çok seveceksiniz.

4. 21 Mayıs 2010
  5. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    28 haftadan önce hareketlerini herzaman ve düzenli hissetmezsin.doktorum söylemişti.bende hep panik yapıp ya doktorumu arıyor yada sağlık ocağına gidip bebeğimin kalp atışlarını dinli,yordum.28 haftama geldiğimde artık hareketlerini saymamı söylemişti.günde en az 10 defa hareket etmesi gerekiyormuş.suan 32 haftalığım.şimdiyse hiç durmuyor.kendine has hareketler geliştirmiş yavrum.ya dönüyor yada yukarıyı tekmeliyor.dönerken artık okadar belirgin ki.resmen dışarıdan yumruk gibi oluyor.o yüzden endişelenme.daha çok erken.

6. 21 Mayıs 2010
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ben çikolta yediğim zaman çok hareketli oluyor sende dene

8. 21 Mayıs 2010
  9. ayse_mcam

ayse_mcam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süt iç tatlı bişeyler ye hemen hareketlenir merak etme kendini tedirgin etme .

10. 21 Mayıs 2010
  11. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim o tarihte şimdiki kadar düzenli hareketleri yoktu ama sen yine de istersen doktora gitmesen bile en yakın sağlık ocağına git orda ultrason yoksa bile kalp atışlarını dinlerler için rahat eder. ayrıca doktor hareket etmesi için çikolata ye ve uzan demişti dene istersen

12. 21 Mayıs 2010
  13. ege_sny

ege_sny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    394
    Ödül Puanları:
    93
    hareketleri hissetmemeniz normal. bebişiniz henüz çok küçük. fakat içiniz rahat etsin diye akşam tatlı bişeyler yiyin. karanlık bir odaya geçin. uzanın. bizim dr. söylemişti bunu bana. biraz bekleyince hareketini hissedeceksiz zaten...

14. 21 Mayıs 2010
  15. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim bebeğim reçel ve dondurma yediğimde de çok hareketleniyor.. ayrıca onunla konuşunca da hemen kıpırdanmaya başlıyor.. inşalah bebeğinin bişeyi yoktur.. benim doktorum henüz takip et felan demedi. sanırım bu aylarda arkadaşların dediği gibi çok düzensiz olduğundan.. çünkü ben ulturasondayken bakıyorum kıpır kıpır ama ben sadece aralarından 1-2 tanesini çok hafif hissedebiliyorum.. belki o hareket ediyor ama sen henüz hepsini hissetmiyorsundur.. ama yine de tedbiri elden bırakma en azından için rahatlasın git kalbini dinlesinler..

16. 21 Mayıs 2010
  17. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    dün gece araştırırken bi arkadaşın bebeğinin 4buçuk aylıkken kalbinin durduğunu okudum burda. en çok o endişelendirdi beni.
    küçük olmasına rağmen sürekli hareket eden bi bebek olduğu için 3 gündür sesi soluğu çıkmayınca gerçekten çok korktum,anlatılamaz bir korku bu rabbim korusun bütün bebeklerimizi
    bugün sağlık ocağına gittim kalp atışlarını duydum içim rahatladı
    hepinize teşekkür ederim arkadaşlar
    Allaha emanet olun

18. 21 Mayıs 2010
  19. dragonlily

dragonlily Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gozun aydin canim, sevindim bebisinin iyi olmasina:)