bebeğim 2 hafta ilerden gidiyor....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aylinfatih tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : aylinfatih
  1. aylinfatih

aylinfatih Allahım seni korusun..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilmiyorumkismilearkadaşlar ben şu anda sata göre 34+4 günlük hamileyim, ancak ne zaman dra gitsem 2 hafta fazla çıkıyorum. drum bunun normal olduğunu bebeğin gelişiminin önde olduğunu söyledi. peki ben şimdi satın(son adet tarihi) tarihine göre mi doğuracağım yoksa ultrasona göre mi? bu arada doğum öncesi iznimi sata göre aldım.ilgisi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.... herkese hayırlı doğumlar dilerim...bilmiyorumkismile

2. 12 Nisan 2010
  3. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Hamileliğinin en başından itibaren mi önden gidiyosun o zaman üstüne görmüşsün diyorlar eğer sonradan fark 2 hafta olduğsa bebeğin çok beslenmiştir maaşallah o zamanda tarih sata göre alınır.

4. 12 Nisan 2010
  5. aylinfatih

aylinfatih Allahım seni korusun..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayır ilk başta normaldi, 16 dan sonra hep ilerden gitti. hatta doğumum 21 mayıs ama doktor 5 mayıs demez mi? satı söyleyince o zaman 21 i dedi o da:))) cevabın için teşekkür ederim Esrs

6. 12 Nisan 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızımda son kontrolümde iki hafta büyük çıktı. Ama kilo olarak normal sınırlarda. Hani çok kilolu bi bebek değil. Artık neyle ilgisi varsa. Bende bilmiyorum.

8. 12 Nisan 2010
  9. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tombiş bebekler geliyor demek arkadaşlar:)):nazar::nazar::nazar:

10. 13 Nisan 2010
  11. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    bende 29.haftamdayım benımde bebeğim 2 hafta önden gidiyor iri bebek olucaklar sanırım

12. 13 Nisan 2010
  13. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım doktoruna güven bence bizler zaman tedirgin oluyoruz doktor benim bebeklerimden birinin bir hafta bküçük olduğunu ama bunun çok normal olduğunu her seferinde söylemene rağmen yine de içim rahat etmiyor tek sen değilsin yani

14. 13 Nisan 2010
  15. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bu konudan muzdaribim. Benim son adet tarihim 23 agustos. Buna göre doğumum 31 mayıs. Rutin kontrollerimi yapan doktorum bebeğimin hep ileri gittiğni söylemiştir ama kaçıncı haftadan sonra onu hatırlamıyorum. Hatta en son 3 hafta önden gidiyordu. Gittiğm hastane uzak ve maddi yönden biraz külfetli olduğu için başka bir doktor denemek istedim. Gittiğim doktorda bana sen 8 aylık değil 9 aylık hamilesin. 15 20 gün sonra doğrursun dedi. Benim bebeğim önden gidiyordu dedim hayır üstüne görmüşsün suyun azalmış ordan anladım doğumunun yaklaştığını dedi.Şok oldum. Kafam çok karıştı. Benim ablamda 10 gün erken doğumla 4500 gr çocuk doğurdu belki bizde genetiktir diye düşünüyordum. Bilmiyorum artık öndenmi gidiyor yoksa 9 aylık mı hamileyim: Başka doktora gitmicem. Kafamı karıştırıyorlar. Herzamanki doktoruma devam edicem. Ablamda oraya gitmişti.Hiçte sorun yaşamamıştık.

16. 13 Nisan 2010
  17. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl yaa? son gittiğin doktor öyle bir tanımlamayı nasıl böyle rahat yapar anlamadım..sat 23 ağustos diyorsun,önceki seni baştan beri takip eden doktor önde gidiyor diyor ama son gittiğin yok öyle değil böyle diyor:eek:klava:
    zaten ilk gittiğinde sat ile uyumlu olmayan bir gebelik olsa doktorun söylerdi..benim kızım da önce birkaç gün,bir hafta,10gün diye her kontrolde arayı açtı..
    doktorumuz önde giden bebeklerin genetik olarak iri yapılı olabileceğini söyledi..senin öyle galiba,ablan da bir yumurcak doğurmuş:)):nazar: lütfen kafanı karıştırmalarına izin verme,allah korusun bebişi etkilersin erken falan gelir..mutlaka bir doktora daha görün,kafan rahat etsin,sonra kime istersen gidersin:)

18. 13 Nisan 2010
  19. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı konuyla kafayı yicem...sata göre 32 haftalık ama ultrasondaki ölçüler 2 hafta önde..doğum tarihini neye göre belirlicek merak ediyorum...