bebeğim 3 aylık kalça çıkılığı var

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve melek_ada tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : melek_ada
  1. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeğim 3 aylık olmak üzere maalesef kızımda kalça çıkıklığı çıktı çok zorlanıyoruz bu durumu yaşayıp atlatanlardan yorum bekliyorum.
    birde kilo verdinizmi neler yapabiliriz emziren anne mate,funda yaprağı,yeşil ,kekik ve biberiye çaylarından oluşan karışımı içebilirmiyiz.kızlar psikolojim bitik durumda kızımın rahatsızlığı,eşimin ilgisizliği ve hatta kaba davranışları üstünede kilolar accayip mutsuzum.desteğinizi bekliyorum herkese teşekkürler....

2. 19 Mayıs 2009
  3. yummyum

yummyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba cnm
    benimde kızım 3 aylık oldu. kalça çıkıklığı çözülemeyecek bir sorun deil bence aşırı üzülüpte kendi psikolojini yerle bir etmemelisin. çünkü bebeğinin sana ihtiyacı var . kötü ruh halin ona da yansır ve bebeğin huzursuz olur.
    kilolara gelince ben bütün kilolarımı verdim ilk ay . 66 kiloyla hamile kaldım 80 kiloyla bitirdim hamileliği. şu anda 64 kiloyum. ilk ay 66 kiloya hemen düştüm. püf noktası hayatından yağı çıkar. yemeklerini yağsız ye. bir damla bile yağ kullanma ve ben şu anda bitki çayı da içiyorum bence bi sorun olmuyor.
    ve hiç oturmuyrum sürekli hareket halindeyim. şimdi tatile gidicez tatil dönüşü fitness center a başlayacam. pilates, aletli jimnastik ve sürekli yüzücem en önemlisi bunlar ve 1 ay gibi kısa sürede manken gibi olmayı hedefliyorum . :)
    canım bunları yap ve psikolojini sakın bozma . bozuk psikolojide salgılanan hormanlarda kilo almayı sağlıyor.
    dikkat et kendine ve bebeğine .

4. 19 Mayıs 2009
  5. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende var kızımda yok ama:)))) annem cok çekmiş,,ayaklara kalçadan itıbaen demır bır cubuk takılıo.bacaklar hıc oynamıyoki ordakı oyuntu oluşsun die..3 yasına kadar takmışım...hep ortepedik aykkabı gıydım..9 yasına kadar falan..ama allaha şükür tedavısı bundan 28 sene önce olduna göre şimdi çokkk daha gelşmiştir...sakın dert etme canımmm..backlarım fıstık gıbı :))) sırf o demırden.))) şimdi bende dogum yapçam,sadece normel dogum yasak mecburı sezaryan olcam...sakın üzülme allah baska hastlık vermesın.:Saruboceq:inş melegın iyileşir bır an öncea.s.

6. 19 Mayıs 2009
  7. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler

8. 20 Mayıs 2009
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım sakın üzülme eşler her vakit bu sorunları yaşıyor ve yaşatıyor eminol ma sen bebeğin için hiç üzülme bu geçen bir şey kalıcı değil çözümü olan bir şey...

10. 20 Mayıs 2009
  11. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim.dualarınızı bekliyorum.bu pazar kızımın bebek mevlütünü yapacaz.sizde dualarımıza amin deyin lütfen.

12. 22 Mayıs 2009
  13. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kundak yapmısmıydın acaba merak edıyorum su kundagın ıstatıstık durumunu da:S

14. 23 Mayıs 2009
  15. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet maalesef yaptık.daha doğrusu ben değil kaynana okadar çok karıştılarki her kafadan bir ses çıktı.zaten bebeğim onlar yüzünden bu kadar ilerledi.çünkü bütün bebeklerin doğuştan eklem yerleri oturmamıştır zamanla oturuyo benim bebeğimde tersti başı yukarda olan bebekler meyilli olurlarmış e birde üstüne kundak yapıldı kaynanam olacak kadın daha bir aylık bile olmamış bebeği ayağından tutup ters çeviriyodu o yüzden eminimki onun yüzünden ilerledi.yoksa daha kısa zamanda belki farketmeden bile hallolucaktı

16. 26 Mayıs 2009
  17. realist34

realist34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşimin kuzenının bebişindede kalca cıkıklıgı vardı ama bısure sonra atlattılar sıkma canını guzelım atlatılamayacak bır sorun degıl tatlı mm Yuce rabbım asılamayacak dertler vermesın amin..

18. 27 Mayıs 2009
  19. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    amin.çok teşekkür ederim canım.