Bebeğim 7.ayını geçti, pütürlü yiyemiyor, pütürlü yediğinde kusuyor.

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve aysun444 tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    çok küçük pütürlü olsada yiyemiyor oğlum, sebzeleri haşlıyorum buharda sonra robotta eziyorum iyice eziliyor yani, ama bebeğim bunu bile yerken öğürüyor, hatta kusuyor. Ne ypabilirim nasıl alıştırabilirim?

2. 9 Aralık 2009
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bebeklerin pütürlü gıdaya alışmaları 2 yaşına kadar sürebilirmiş...fazla zorlama bence..
    benim kızlarımda meyveyi rendeleyince yemiyorlar, robottan geçirip veriyorum..

4. 9 Aralık 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    :1shok: hadi yaaa işimiz var desene:nazar:

6. 10 Aralık 2009
  7. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aysun 444 arkadaşım ben seni gebelik gölümünden hatırlıyorum haziran doğumlu değilmiydi senin bebeğin CADIARZU yanlış mı hatırlıyorum acaba

8. 10 Aralık 2009
  9. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım da yiyemiyor herşeyi robottan geçiriyorum. yalnız değisin bu konuda :) zamanla alışırlar diye umut ediyorum ama bakalım ne zaman...

10. 11 Aralık 2009
  11. ecrinyagmur

ecrinyagmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    meyvalarını rendeleyın robottan gecırmeyın ayrıca milupanın meyveli karışımlar yazanının içinde elma parcacıkları var kolay çiğnenıyor birde meyve emzikleri var filesinin içine meyveyi koyup kapagını kapatıp bebişinin eline ver ezerek emerek yer çiğneme refleksi gelişir ben bu şekılde başardım ayrıca bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama 8 aylık bebeğin çiğneme refleksi gelişmiş oluyor. birde en önemlisi sabırlı ol yemek istemesse tatlı dille oyun oynayarak sabırla hergün yedirmeye calış eger senın kızdığını ya da pesettiğini farkederse midesini bulandırarak yemeyi reddeder. bunlar benim işime cok yaradı umarım sizinde işinize yarar kolay gelsin arkadaşlar

12. 11 Aralık 2009
  13. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım kızım 9 aylık oldu corbaları robottan gecırıyorum meyvlerı rendelıyorum oyle yıyor corbalarda kesınlılle putur ıstemıyo ekmek dograyınca bıle mıdesını bulandırıyo ama ekmegı bıseye bandırınca yıyor yada peynırle yumurtayla berbaer verınce yıyor yıne dısardan kendı yemegımden patetes yada makarna ezıp verdıgımde yıyo ama pılavı yemıyo anlamadım kı pturlu ıstıyo mu ıstemıyo mu ama ben yınede zorlamıyorum elbet alısır buyuyunce bızım yedıklerımızden ıster o zamanda yer dıye dusunuyorum umarım yanlıs dusunmuyorumdur yasıyıp ogrenıcez artık olmadı 2. bebıste bu hataları yapmayız:)

14. 12 Aralık 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır canım mayısın başında doğdu benim oğlum bikaç gün sonra 7,5 aylık olacak Allahım izin verirse.

16. 13 Aralık 2009
  17. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim bebeğimde 5 mayıs doğumlu seninkiyle aynı galiba benim problemimde aynı canım eline ver alışır diyorlar veriyorum büsküvi elma ama ağzına pütürü gelince kusuyor akşm yine elma dilimi verdim ağzında çiğnedi sonra kustu çok zor canım yemese yemiyor gerçekten iki yaşında yemeye başlıyorlar ne yapalım blendırda çekip yedirecez başka çaresi yok şunuda unutma çok ısrar etme çünkü kusmaya alışırsa sürekli kusuyor pütürsüz versende geçmiş olsun canım.

18. 14 Aralık 2009
  19. Gulperi

Gulperi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar benim kizimda 7 aylik puturluseyleri yemiyo zorla kendini ogurtuyo mideni bulandiriyo. dr u olabilir ama pes etmek yok kesinlikle blendr kullanma catalla ez oyle ver dedi. yemezse 2 kasik ver birak ertesi gun bidaha dene oyle oyle aliscak dedi.cok zorlamicaz ama pesinide birakmicaz anlasilan.blendr butun vitaminleri olduruyor meyvalar icin cam rendeyi deneyin arkadaslar.
    yinede farkli yontemle alistirablen varsa yemeklere yazsiin
    kolaylar gele hepimiseea.s.