Bebeğim aç yaşıyor!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve daisybed tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : daisybed
  1. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4,5 aylık bebeğim doğduğundan beri iştahsız. Zaten az olan sütüm onun emmemesinden dolayı daha da azaldı. O yüzden ilk aydan beri mama takviyesiyle devam ediyoruz. Milupa, Hero Baby, SMA Gold, Humana bütün markaları denedik. Hepsinde sonuç aynı.
    Şu an kilosu 6,5 ama son 1 aydır resmen aç yaşıyor, artık ben perişan oldum. Bir şey vermesem bütün gün istemeyecek. Biberonu kesinlikle reddediyor. Değişik biberonlar denedim, kauçuk, silikon uçlar aldım, nafile... Kaşık mamalarını denedim, tahıllı, pirinçli, meyveli.... elma, armut, havuç püreleri... ne verirsem vereyim reddediyor. Uykudayken kandırırsam bazen alıyor o kadar. Kaşıkla zorla ağzına veriyorum, mutsuz oluyor, çığlık çığlığa ağlıyor. Ben de mutlu değilim, ona eziyet etmek istemiyorum ama bu şekilde gelişimi duracak.. Günde 2 kere toplam 120 cc mücadeleyle ancak verebiliyorum. Sütümü de taş çatlasa 30 cc emiyordur günde... Kan ve idrar tahlili de yapıldı. Herhangi bir enfeksiyon çıkmadı.. Diş için de henüz bir belirti yok.zaten. Bebeği benim gibi olan var mı, varsa bir çözüm bulabildiniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  2. 16 Ekim 2010
  3. kristalece

kristalece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doktoru ne diyor peki bu duruma?

4. 16 Ekim 2010
  5. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    canım doktoru ne diyor kilosu ve gelişimi hakkında gerçekten az içiyormuş mama benim oğlum 4 ayllıkken 3 günde 1 kutu mama içiyordu benide emiyordu ama doktorların hep söylediği bişey var oda zorlamayın acıkınca yedirin iyide öyle olmuyokri insanın içi rahat etmiyor sen yinede zorla canım uyurken falan içirmye emzirmeye çalış

6. 16 Ekim 2010
  7. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim oğlumda seninki gibi seni anlıyorum insan çok üzülüyo kafayı yiyo vallah ben emziriyorum bazen çok az emiyo 1 saat sonrada mama yapıp veriyodum yemiyodu tükürüyodu aptamil,hero baby,bebelac,aptamil milimul hepsini verdim hiç birini yemedi en son ülker hero baby nin elmalı sütlü pirinç ununu aldım onu verdim ve yedi şimdi bende hep günde 1 kere saat 8 gibi eğer uyumuyorsa genelde o saatlerde vermeye çelışıyorum yada 7 gibi önce emziriyorum 1,5 yada 2 saat sonra pirinç unu yapıyorum içine mamada koyuyorum yiyo çok şükür cnm sende öyle yapmak istiyosan tarifi yazayım:1 çay bardağı içme suyuna fazla koyu olmasını istemiyosan 1 tatlı kasığı piriç unu bende bir 2 gün öyle verdim simdi 1,5 tatı kasığı koyuyorum kaynayana kadar karıstırıyorum 1 dk faln pişirip ocaktan alıyorum kaseye döküyorum biraz bekliyorum kaynar kaynar içine mamayı koymuyorum sonra 3 ölçek mama koyuyorum ben aptamil milimul koyuyorum iyice karıştırıyorum eze eze topak topak oluyo çünkü sonra topaklanma gidiyo ve mamada ılınmış oluyo sonrada çay kaşığınla besliyorum ağlamaya baslayınca bırakıyorum doymuş oluyo çünkü zorla verirsemde kusuyo genelde hepsini bitiriyo zaten az oluyo sonra her zaman kaynamış suyum hazırda oluyo zaten 2 yada 3 çy kasığı su veriyorum üstüne suyu zorla veriyorum hiç sevmiyo suyuda tükürüyo sende böyle dene cnm umuyorumki senin bebişinde pirinç unu yiycek hem vitaminlide oluduğu için sağlıklıda bu arada öğlenleride elma suyu yada armut suyu veriyorum içmiyo ama zorluyorum sebzeye daha baslamadım 5 ayına girmesine 4 gün kaldı ozaman baslıycam

8. 16 Ekim 2010
  9. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    doktoru bunun tıbbi bir açıklamasını bulamıyor. Bana sadece değişik mamalar deneyip zorlamamı söylüyor. Ama zorla yedirince kusuyor bebeğim. Diliyle itiyor biberonu. Kaşıkla verince de aynen geri çıkarıyor yutmadan..

10. 16 Ekim 2010
  11. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben de ülker goggly nin ve bebelac ın pirinç ununu aldım, 1 haftadır deniyorum. Kaşıkla kıvamlı yaptım yemedi, sulandırıp biberona koydum içmedi... Ne olduğu fark etmiyor, kızım her şeyi reddediyor.

12. 16 Ekim 2010
  13. Nrrr_1985

Nrrr_1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım bide arı mamasını dene benim kızım beğenerek yiyor belki sever

14. 16 Ekim 2010
  15. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimde iştasız canım ben uyurken yediriyorum sende öyle dene uyutup veriyorum mamasını.benimki 3,5 aylık dediğin gibi bizde ilk iki aylıkken 120 yiyorduk şimdi nerde ama uyutup beslewmeyi dene o zaman biraz yiyorlar bazen 120 de bitiriyor alah beterinden korusun

16. 16 Ekim 2010
  17. abuela

abuela HayatPınarımın Annanisi.. Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    siz veya eşiniz bebekliğinizde nasıldınız acaba bunu araştırın...iştahsızlık genetik olarak geçiyor bence....benim yeğenimin oğluda şu an 4 yaşında ama doğduğundan beri çok iştahsız bir çocuk....fakat ben çok iyi hatırlıyorum ki yeğenimde çok iştahsıztı bebekliğinde....eşide aynı şekildeymiş....
    isterseniz sizde araştırın hiç değilse biraz rahatlamış olursunuz.....

bebeğinizin sağlığı yerinde ise çokta fazla takıntı haline getirmeyin neticede büyür gider.....

18. 16 Ekim 2010
  19. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet ben de eşim de çocukken çok iştahsızmışız.. hep az yermişiz.. ben de zaten kızımın gereğinden fazla kilolu olmasını istemiyorum, kiloyu hiç sevmem.. ama görseniz benim kızımınki iştahsızlık değil tek damla birşey yemek istemiyor.. bütün beslenme saatlerimiz savaş gibi...bir bebek hiç mi acıkmaz....