bebeğim acı çekiyoooo ühühühü

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve demirim tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : demirim
  1. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğim kakasını 3 günde bir yapıyo 2 gün sancı çekio uykusunda bile ıkınıo :çok üzgünüm:aranızda bebeğinin böyle sorunu olan varmı?
    neden böyle ne zmn düzene girer ne yapmalıyım?:bbo:

2. 11 Haziran 2009
  3. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimki hergün yapıyordu, ama çok ağlayarak ve zorlanarak. uzunca bir süre kayısı armut vs. denedik geçmedi aylarca. en sonunda doktor baktı yarık oluşmuş dediduphalac şurup verdi sonra ağlaması azaldı.şimdi şurup kullanıyoruz. benimki ek gıdalardan sonra oluşmuştu, bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama. bir de salak gibi her akşam pirinç unu veriyordum, o da yaparmış

4. 11 Haziran 2009
  5. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım zeytinyağı ver 1 çay kaşığı iyi gelir...
    Geçmiş olsun kuzucuğuna :teselli:

6. 11 Haziran 2009
  7. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    poposunun etrafına zeytinyağı ile masaj yaparsan da iyi gelir canım bi dene bakalım.orayı uyarmak gerekirmiş

8. 11 Haziran 2009
  9. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.438
    Ödül Puanları:
    238
    evet zeytinyağı iyi gelir... hergün 1 çay kaşığı ver...
    bir de ek gıdaya geçtiyseniz kabız yapacak şeyleri verme bi süre ve tahıllı mama ver günde iki veya üç kez...kayısı suyu verebilirsin...
    ama ek gıdaya geçmediysen bizim önerebileceğimiz zeytinyağı var sadece... bir de kulak çubuğunu poposuna sok biraz bekle öyle de yapar... ama tabi kesin çözüm değil sadece o gün yapar...

10. 11 Haziran 2009
  11. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    oy kıyamam ben ona, canım benimmmmm minicik bide ağrı çekiyo
    her sabah aç karnına 1 çay kaşığı saf zeytinyağı içir tatlım zamanla düzene girer
    doktoru nededi ? umarım dr götürmüşsündür canım

12. 11 Haziran 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım hiç yapamıyodu ne bağırsak düzenleyici ne babuline ne saf zeytinyağı hiç fayda etmedi haftada 1 fitille yaptırıyorum... dr başka çare yok ya fitille devam edeceksin yada bebeğin makatından kamera sokulup bakılacak dedi..
    bende böyle devam ediyorum

14. 11 Haziran 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    yenidoğan sanırım bebeğin.
    bebeklerin ilk 6 aylık süreçte malesef bağırsakları yeni düzene girermiş.ve pıt-rt olayı ile kakasını zor yaparlarmış.
    sen mutlaka spor yaptır bebeğine.ayaklarını katlayarak hareket ettir.
    makatından ateş ölçeri de sokmak işe yarıyor.
    ha dersenki yapmam ben.bebeğin bu şekilde kendi kendine kaka yapmayı öğrenecek.

16. 11 Haziran 2009
  17. merim

merim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    .doğumdan 2 hafta sonra kabızlık sorunumuz başladı ıkınmalar ağlama kolikleri uykusuz geceler neler nelr çektim öyleki 6 gün yapmadını bilirim dr.duphalac verdi bir süre devamlı verdim ve 2 günde bir bazen hergün yapmaya başladı.ilaçla yapmasından rahatsızlık duyduğum için bir süre sonra kestim biberonla beslendiğim zamanlarda 1 çay kaşığı saf zeytinyağ koydum düzenli olarak tam bir ay yapsada yapmasada verdim.(yanlız bebeklerin yutma refleksi tam gelişmemeiş olduğu için doktorumuz zeytinyağını mutlaka biberonla vermelisin yoksa ciğerlerine kaçıp zatüre yapabilirsin dedi).şimdi 6 aylık son 1 aydır hergün yapar oldu.ama kesinlikle makatına hiçbirşey sokmadım sokmayında bu bebeği tembelliğe itip devamlı bu şekilde yapmasına alışkanlık kazandırabiliyomuş...

18. 11 Haziran 2009
  19. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    söylediklerinizin bi çoğunu denedimbebeğim daha 2 aylık 2 kere makatına zeytinyağ dokundurduk dr.u anne sütüyle beslenen bebeklerde 3 gün yapmaması normaldir dedi 3.günü onlarda aynı şekilde uyarma yapıolarmış dün kiraz suyu içirdim birazda ılık su verdim sabah yaptı hangisi iyi geldi bilemiorum küçücük bedeninin acı çekmesine dayanamıorum o ağlayınca bende ağlıorum kakasını yapana kadar ne yediğimi bile bilemiorum yapınca bayram yapıoruz yapamadığını bilen herkese haber verioruz :):)