Bebeğim ağlamıyor ağlamıyor ağlamıyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fatma053 tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

14 Ekim 2012
    Konu Sahibi : fatma053
  1. fatma053

fatma053 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar değerli yöneticiler anneler babalar herkesin başından çeşitli sorunlar geçmiş geçiyorda bende benim başımdan geçeni ufacık yazmak istiyorum hem önceden kimse yaşamışmı bence yaşamamıştır 4aydır okumadığım sormadığım yer kalmadı herneyse 31 mayıs 2012 tarihinde normal doğumla bir ekek çocuğu dünyaya getirdim herşey normal 9ay 10 gün suni sancı ıle normal doğum yaptım ancak bebğim doğduğunda kalbi atmadı ve ağlamadı işte olay burdan başladı 15 dakaıka kalp masajı ıle bebeğim ALLAH ın izniyle geri döndü şuan yaklaşık 4.5ay oldu bebeğimdeağlama hala yok göz takibi yok duyma yok görme yok (duyma ve görme (bera)testinden geçtik)noroloji doktorunun takibindeyiz ama ne yapacağımız bilmiyoruz doktorlor da bişey soyleyemiyorlar kılıtlendik kaldık olakı birisi böyle bişey yaşadıysa yada yeni dogan bir kardeşimizde böyle bişey olduysa bana ulaşabilirler
    sinan053@hotmail.com
    5365003953

2. 14 Ekim 2012
  3. kelebek8

kelebek8 hiçbişey eskisi gibi deil Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım çok geçmiş olsun.umarım sıkıntınızın çözümünü tez zamanda bulursunuz.daha önce duymadım sana yardımcı olamayacağım.en azından iyi dileklerde bulunmak istedim.Allah yardımcınız olsun.

4. 15 Ekim 2012
  5. sinos

sinos Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşım hiç duymadım böyle bişey Rabbim yardımcınız olsun,O herşeye kadir,İnşaallah şifa bulur bebeğin.

6. 15 Ekim 2012
  7. esraeski

esraeski Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım blzde kucucuk seylere uzuluyoruz. Cok uzuldum allah yardımcın olsun canım. Insallah kısa zamanda şifasını verir allahım.

8. 15 Ekim 2012
  9. ziligurti

ziligurti T.C Üye

Beğenildi:
    66
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    canım öncelikle çok geçmiş olsun yawruna...bir anne olarak ne diyeceğimi bilemedim...böyle bir durum yaşamış yakın çevremden birisi yok,fakat görevli olduğum okulda öğrencilerimin arasında doğumda ağlamamış (zor doğum sonucu kanala sıkışıp oksijensiz kalmış)bir kız çocuğu var...onda göz takibi,işitme vs..var..ama doğumdan sonrada varmıydı yokmuydu sonradan tedavimi edildi bilmiyorum.fakat şu an 11 yaşında benim müzik sınıfımda..konuşma sıkıntısı var hafiften,zekasıda kendini idare edebilecek durumda...bedensel olarakta bakıldığında anlaşılabilecek kadar (ama kendini rahatça gezdiriyor)...fakat ailesinin söylediğine göre ağır ilaç tedavilerinden sonra bedeni rahatsızlandı öncesinde yok gibiydi,bebek olduğu için çok anlaşılmıyordu diyorlar..arkadaşlarıyla özellikle kendinden küçüklerle iletişimi gayet iyi...ailesi çok ilgili,doğduğundan beri yurt dışı dahil nerde ne duyduysak götürdük demişlerdi...bildiklerim bunlar ama tabii her iki durum aynımı yoksa sizin durum farklımı onu tam bilmiyorum.birden çok hekimden bilgi almanızda fayda var..çok küçük zaten daha,tedavi için erken davranmak işinizi kolaylaştırır.doğumda doktorun yada hastanenin bir hatası olup olmadığınıda araştırın ve varsa işin peşini bırakmayın lütfen...

allah yardımcınız olsun,dularım ve tüm kalbim sizinle..

10. 16 Ekim 2012
  11. ENDEM_

ENDEM_ Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    içim cız etti vallahi..Allah yardımcın olsun çooook zor bir imtihan.Rabbim dağına göre kar verir,inşallah sağlığına kavuşur bebeğin.sen kendine iyi bak ki onun gözü kulağı ol arkadasım..kendini harab edip tüketme :KK43: umarım tedavisi mümkün bir rahatsızlıktır :KK43:(bi anne olarak düşününce gercekten çok zor..

12. 22 Ekim 2012
  13. feysab

feysab Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcınız olsun.inşallah dermenı buunur yavrunuzun.yardımcı olamıcam ama sizin için dua edicem...

14. 22 Ekim 2012
  15. migi

migi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    çok geçmiş olsun canım,bera testinden geçti derken yani görme ve işitme duyularında sorun yok diyorsun anladığım kadarıyla,beynin belli süre oksijensiz kalmasından mı kaynaklanıyormuş peki sizinle kontak kuramaması,yai fizyolojik olarak sorun yok ama algılamada mı srun sadece?herhangi bir tedavi uygulanıyor mu peki?üniv. hastanelerindeki doktorlar ne diyorlar?

16. 23 Ekim 2012
  17. tino

tino Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle Allah acil şifalar versin.Birşey sormak istiyorum seninle göz teması kurabiliyor mu? Yada oyuncak gibi bir şey salladığında falan ona bakıyormu? Çünkü benim bir yeğenim var duyuyor işitiyor fakat insanları takip etmiyor göz teması kurmuyor. onunla göz göze gelmek imkansız ve problem otistik oluşu. Fakat doktora ilk başta götürdüğünde anlaşılmıyor. Bizimkisi 9-10 aylıkken anlaşıldı agulamıyor anne baba vs kelimeler kullanmıyordu eline birşey verdiğimizde bakmadan direk fırlatıyordu. inşallah öyle bir şey yokturdur sizde. Ben sadece bildiğimi paylaşmak istedim. Benim bebeğimde erken doğduğu için nöroloji doktoruna götürdüm bebeğimi odasında muayene için kullanılan sedyeye uzattı ve cocugu oturur pozisyona getirip birden bıraktı tabi elini arkaya koymuştu cocuk birden düşeceği için tutuyordu tabi bu hareketi yapınca bizimkisi iki elini yana açarak korktu ve kasıldı yani reflex olarak korktuğunu belli etti. Doktorda problemi olan çocuk bu şekilde korkma eylemini yapamaz demişti. Bilgilerimi paylaşıyorum ben sadece denemen için yazmıyorum doktorunda size böyle şeyler yaptımı?

Son düzenleme: 23 Ekim 2012
  18. 25 Ekim 2012
  19. 01vuslat

01vuslat irem'im Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim maalesef yardımcı olamayacağım ama dua'larımdasın. Allah yar ve yardımcınız olsun, kuzucuğuna şifa versin tez zamanda inşallah...