bebeğim altını ıslatmıyor yardıım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve selcanefe tarafından 20 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar kaç gündür bebeğimin bezi nerdeyse kuru emiyo beni başka bişey vermiyorum galiba doymuyor doyan bebek altını çok ıslatır diyo doktorlar doktora da götürecem altını açınca da yapıyo ama bezi eskisi gibi dolmuyor

Son düzenleme: 22 Temmuz 2008
  2. 23 Temmuz 2008
  3. senaysanl

senaysanl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben daha yeni üye oldum
    derdini okudum .ve yazmak istedim .bazen anne sütü yeterli olmuyo.biraz mama ver bakalım .durum değişecekmi.sütü bırakır diye korkma bırakmıyolar.değişirse.sütün az geliyo demekki
    bol sütler dilerim.

4. 23 Temmuz 2008
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    63
    Selam bebeğiniz kaç günlük??

Eğerki hiç çişini yapmıyorsa, çoraplarını çıkarıp ayaklarını soğuk suyla yıkayın. Hemen sonra çişini yapacaktır.

Sütünüz yeterli değilsede birazcık mama verebilirsiniz, ama emmeyi bırakmasın lütfen.Sürekli emzirin ki sütünüz çoğalsın

Sevgiler.gamyoncuiremsu

6. 23 Temmuz 2008
  7. diller

diller Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    hiç mi çişini yapmıyor yoksa çok az mı yapıyor? çok az yapıyorsa havaların sıcaklığından olabilir terliyor ve suyu bu şekilde kaybediyor olabilir vücudu biraz su vermeyi deneyebilirsiniz.

8. 23 Temmuz 2008
  9. ece ayxsxe

ece ayxsxe Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dert etme arkadaşım havalar çok sıcak sıvısını terle dışarı attığı için sık sık çişini yapmıyordur. geçmiş olsun.... bebeğinle uzun ömürler diliyorum.. allah bağışlasın.. :nazar:

10. 24 Temmuz 2008
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    canım pipisi tıkalı olabilir dikkat et çok ağlar ve huysuz olur.. çünkü acı çekiyorlar..

12. 26 Temmuz 2008
  13. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar çok terliyor bundan olabilir birde doktora gittik idrar testi yaptırdık bağırsakta mikrop çıktı ilaç verdi doktor bide mamaya başladık kilo kaybetti ama beni emmeyi bırakmasını istemiyorum önce emziriyorum sonra mama veriyorum sütüm azaldı gibi ne yapsam da çoğalsa sizce gece uykusunda acıkınca sadece emziriyorum her seferinde önce göğsümü veriyorum göğüslerim küçüldü valla çok takıyorum kafaya ondan da sütüm gidiyo galiba

14. 26 Temmuz 2008
  15. munise19

munise19 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım benim kızımda 3 gündür neredeyse çişini hiç yapmadı.üstelik acayip bir koku var bezinde.çişini yapıyorda ben mi anlamıyorum diye peçete bile koydum en azından peçetenin ıslaklığından anlarım diye.önceden bezi o kadar ağır olurdu ki.şimdi ise kakasını çok yapıyor çiş hiç yok.peçete bile kupkuru.en azından az da olsa yapmalıydı değilmi?ben korkuyorum.pazartesi doktora götüreceğim.sana bi sorum olcak canım çiş yapmadığı için idrar testi yaptıramayacağız.peki kan tahlilinden anlaşılmaz mı sence.

16. 26 Temmuz 2008
  17. Hayriye2008

Hayriye2008 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten duruma doktor el koymuş kısa zamanda sorunun hallolacağını düşünüyorum yalnız süt konusunda birkaç şey söyleyebilirim. Öncelikle kaygı ve üzüntü sütüt azaltabilir dediğim gibi doktor müdahalesi de olmuş merak etme sorun çözülecektir. Süt için bol su içmen, sıvı gıdalar tüketmen faydalı olacaktır. Bir de bazı çaylar ve içecekler var doktoruna bunları sorabilirsin. Ama öncelikli olarak ruhen iyi durumda olman lazım. Arkadaşlarım arasında bebeği haftalarca kaka yapmayanlar var sonuçta sorun çözüldü, merak etme.

18. 1 Ağustos 2008
  19. denevst

denevst Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun benım bebegımdede vardı bebegınız ne kadarlık bılmıyorum ama bana dr umuz vucudunda sıvı eksıklıgı var dedı ayrıca kansızlık vardı. bol bol sıvı tükettırın özellıkle su verın dedı bıze şuan çok ıyıyız tek anne sütü verıyorsanız yetersız gelıyo olabılır buda çış yaptırmaz dogal olarak sız havalar çok sıcak bol bol kaynamış su verın sütünüzde yetıyorsa ayına göre ya ek gıda yada mama takvıyesı yapın ıyı gelecektır.