bebeğim ateşlendi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ilknur77 tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

28 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ilknur77
  1. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar, 10 aylık bebeğim iki gündür ateşli. sanırım diş çıkaracak.bugn doktora da gittik sürekli kontrol etmemi söyyledi ateşini.yalnız benim sorunum dijital ateş ölçerim bi garip. kulağından ölçüm yaptığım her seferde başka derece gösteriyo ve beni korkutuyo. bebek çok hareketli olduğu için civalı termometreyi kolyuk altında 1 dk bile tutamıyorum. sizler hangi marka ateş ölçer kullanıyorsunuz. dijitallere güveniyormusunuz bebeklerin ateşini ölçerken:ecrin_bebek::KK46:

2. 28 Aralık 2009
  3. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    Canım sakın ama sakın diş çıkarıyo falan diye ihmal etme..benim bebegimde 10 aylık ve cuma günü havale geçirdi..

Çok dikkatli ol..38 derece oldugunda fitil ver..tabi doktoruna sorarak..ve ateşini almaya çalış..kasıklarına koltuk altına alnına sürekli bez koy ateşi olunca

Ben dijital kullanıyorum..Tabiki süreli aynı dereceyi göstermez ama çok fark olmamalı

4. 28 Aralık 2009
  5. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok büyük geçmiş olsun. bende bebekken havale geçirmişim. ö yüzden benim bebeğimin havale geçirme olasılığı çok yüksekmiş.doktor bugün öyle söyledi. üç gündür 5 satte bir ateş 38.8 e kadar çıkıyo soyuyorum onu bezi de dahil. ama ıslak bez koydurtmuyo deli gibi ağlıyo.ağladıkça ateş daha yükseliyo. sadece fitil ve bir ateş düşürücü şurup kullanıyorum. ama bu dijital alet beni deli ediyo doğru derecd göstermediğini düşünüp panik oluyorum

6. 28 Aralık 2009
  7. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    En doğrusu civalı termometre ile ölçmek,Bebeğin durmuyordur mutlaka ama bir şekilde civalıyla ölçmeyi dene bence..Benim oğlum neredeyse 21 aylık,braun un dijitalini kullanıyorum ama aynı anda mutlaka civalı ile de ölçüm yaparım..Doktorumuzda bu şekilde öneriyor..

8. 28 Aralık 2009
  9. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar ikinizede çok geçmiş olsun.Ben digital kullanmıyorum diğerinide ya popodan yada kulaktan da ölçüyorum.Şükür ateş sorunumuz yok ama olduğunda hemen fitil kullanıyordum.Umarım basit bir diş sorunudur.Canım ya ağlasada ıslak bezi koymaya zorla Rabbim şifa versin

10. 28 Aralık 2009
  11. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    diğeri dediğin ne civalı termometde ilemi kulaktan ölçüm yapıyorsun; ayrıca civalı termometre popodan ölçüm yaparken bebek hareketli olduğu için kırılma riski olduğunu duymuştum. nasıl yapıyorsun tam anlamadım.

12. 28 Aralık 2009
  13. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    Eger dijital e güvenmiyorsan emzirirken civalıyla ölçmeyi dene..ozaman sakin duruyolar çünkü..

Ayrıca doktor agladıgında ateşi yükselmez dedi..Ağlasada sen bez koymaya çalış cnm..Çünkü çok etkili oluyo..
    Bebeğini sakinleştirmeye çalışıp koymayı dene

14. 9 Ocak 2010
  15. Hifsiye

Hifsiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok gecmis olsun canim insallah kisa amanda atlatir ...