Bebeğim (Atv)

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 26 Aralık 2006 başlatılmıştır.

26 Aralık 2006
    Konu Sahibi : Emez
  1. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çok basit bi şey istedim ben… çok basit… her gün binlerce kez olur… bir bebek doğar… hayatın mucizesi… ama ben yapamıyorum…”Leyla… hayat ondan hiçbir şeyi esirgemedi, güzel geçen bir çocukluğu oldu, ilk aşkıyla evlendi, onu hala çok seven Yavuz’la. Bütün sırlarını bilen, en zor anlarında bile onu yalnız bırakmayan bir dostu var: Emel. Leyla, en sevdiği işi yapıyor, anaokul öğretmeni, her gün etrafında onu çok seven ve çok sevdiği çocukları var. Ama hayatında bir tek şey eksik. Aşkının meyvesi… Leyla’nın çocuğu. Emel… hayat ona Leyla’ya davrandığı kadar iyi davranmadı. Daha küçük bir çocukken ailesini bir trafik kazasında kaybetti. Çok büyük bir aşka bağlı olduğu kocası Ali onu aldattı. Susmak yerine hayatını yerle bir etmek pahasına onu, işini ve evini terk etti. Güvendiği bir tek insan vardı. Ailesini kaybettikten kısa bir süre sonra bulduğu, dostu, kardeşi, sırdaşı, annesi, ablası Leyla. Leyla ve Yavuz tekrar tekrar denemelerine rağmen bir çocuk sahibi olamadılar. Leyla’nın vücudu izin vermedi her gün tekrarlanan hayatın mucizesinin gerçekleşmesine. Leyla’nın son hamileliği de düşükle sonuçlanınca sarsıcı gerçekle yüzyüze kaldılar. Leyla’nın çocuk doğurması mümkün değil artık. Hayattaki en büyük hayali gerçekleşmeyecek artık. Kollarına aldığı minik canlıya “Bebeğim” diyemeyecek. Ölmeyi bile aklından geçiriyor Leyla. Aklından geçirmekle kalmıyor… Ölüme yürüyor da… Ama bir adım kala Emel durduruyor onu.Emel olmasa… Emel o sihirli cümleyi söylemese belki de o adımı atacak. “İzin ver yardım edeyim…Bebeğini ben taşıyayım…”Leyla o son adımı atmıyor. Hala bir umut var. Leyla ve Yavuz’un bebeği, Emel’in karnında büyüyecek. Leyla en sonunda onu kollarına alıp “Bebeğim” diyebilecek…mi?

alıntıdır.

2. 27 Aralık 2006
  3. mucizem

mucizem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle bende tavsiye ederim.ilk bölümü olmasına rağmen dizi kendini gösterdi.çok gerçekçiydi bence olan herşey.kaçırmıycam ben.bence sizde izleyin.

4. 28 Aralık 2006
  5. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2. BÖLÜMÜN ÖZETİ

“Senden bunu istemeye hakkım yok...”

Bebek sahibi olmak için tüm umutlarını yitirdiğini düşünüp, kendini çatıdan aşağı bırakmaya karar veren Leyla, arkadaşının sözleriyle, hayata döner “ izin ver bebeğini ben taşıyayım”. Bu cümle hem umudun yeniden doğmasına, hem de herkesin hayatında bambaşka kapılar açılmasına neden olur. Leyla, yeniden bebek sahibi olabilmek için, en yakın arkadaşıyla kader birliği edecektir ve gözü başka hiçbir şey görmemektedir. Oysa eşi Yavuz ve doktoru Sedat, Leyla ve Emel kadar heyecanla yaklaşmazlar bu öneriye. Ama çocukluklarından bu yana, birbirleri için herşeyi yapan bu iki kadının önünde durmak mümkün değildir! Emel en yakın arkadaşı için taşıyıcı anne olacaktır ve Leyla bebeğini Emel’in karnında büyütecektir. Yavuz’un ve Doktor Sedat’ın tüm itirazına rağmen randevu alınır, bu operasyon için Kıbrıs’a uçulur. Emel’in tüm kapılarını kapattığı Ali’nin de bu arada tedavisi sona erer ve taburcu olur. Ancak tüm çabalarına rağmen Emel’e sesini duyuramaz, kendini anlatamaz. Ali, Emel’den af dilemeye çalışırken, Kıbrıs macerasından haberi yoktur. O yeniden bir aile olabileceklerinin hayalini kurarken, Emel, Leyla ve Yavuz’un çocuğunu taşımaya hazırlanmaktadır

ALINTIDIR

6. 28 Aralık 2006
  7. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    gerçekten güzel bi dizi derin bi konu bu yaşamayan anlayamaz

8. 28 Aralık 2006
  9. bberrinn

bberrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bir türlü anlayamıyorum.İnsanlar yaşamı boyunca her istediklerini elde edebilecek diye birşey yok.Kimi çok zengindir ama zenginliği kendinin ve ailesinin sağlıklı yaşamasını sağlayamayabilir veya her türlü imkanı vardır ama çocuk sahibi olamayabilir ve yuva kuramayabilir dört dörtlük herşeye sahip olma şansına kimse sahip değildir öyle olsa zaten herşey çok monoton olur.Süt annelikte bile süt annenin akrabalarıyla evlenme izni yokken aynı karını paylaşmış insanların birbirlerini tanımadan büyüyecekleri için bilmeden evlenme ihtimalinide milyonda bir dahi olsa yabana atmamak lazım.Bir ailenin nesli bozulacağı gibi belkide bir ülkenin nesli bile bozulabilir.Erkek ha kuma tutmuş ha taşıyıcı anne hatta daha kötü.Kumada en azından anne belli ve çocuk annesini tanıma şansına sahip.Anne baba olma adına dünyaya gelecek çocuğu belirsizliğe itmenin manası yok

10. 28 Aralık 2006
  11. SENACE

SENACE Guest

BENDE BU DİZİDE EMEL'in LEYLA'nın BEBEĞİNE TAŞIMAK İSTEMESİNDEN DEĞİL.
    LEYLA'nın DOĞUMHANEYE GİRERKEN
    ONU BENDEN ALMAYIN
    BEBEĞİMİ ALMAYIN
    O BENİM SON ŞANSIMDI
    BEBEĞİMMM......
    DİYE BAĞIRMASINDAN ÇOK ETKİLENDİM
    O SAHNELERDE KONTROL EDEMEDİM KENDİMİ İSTEMDIŞI AĞLADIM.
    BEBEĞİNİ KAYBETMEK NE DEMEK BEN ÇOK İYİ BİLİYORUM.
    RABBİM İSTEYEN HERKESE SAĞLIKLI BEBK NASİP ETSİN İNŞALLAH.

12. 29 Aralık 2006
  13. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    diyorum ya yaşamayan anlamaz diye bende bebegimi kaybettim hamileyken ve nerdeyse dizideki o sahnelerin aynılarını yaşadım onun için aglaya aglaya izliyorum diziyi

14. 29 Aralık 2006
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    canıııımmmm:teselli: :teselli: :teselli: :teselli:
    güzel allahım inşallah en kısa zamanda bebişini kucağına almayı nasip eder:KK46: :KK46:

16. 29 Aralık 2006
  17. EU1

EU1 Guest

vALLA 2 HAFTADIR BU DİZİYİ İZLİYORUM BAKALIM NELER OLCAK BİZE BİR FAYDA GETİRECEK Mİ

18. 29 Aralık 2006
  19. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel bir dizi olmakla birlikte sinirlerimi bozduğu için izleyemiyorum.