bebeğim ayına göre zayıf :( tavsiye istiyorum

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sedauygar tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sedauygar
  1. sedauygar

sedauygar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, bebeğim 9 aylık oldu ve 7.600 kg. aslında yeni yeni yemeğe başladı zaten. ek besinlere geçiş, diş, vs. ALLAHA ŞÜKÜR SAĞLIĞI YERİNDE. doktor fantomat verdi. kullanan var mı? etkisini gördü mü? daha dün kullanmaya başladık. sabah kahvaltısını ve yoğurdu çoğunlukla zorla yiyor. başka neler yapabilirim. yardımlarını bekliyorum.

2. 10 Kasım 2010
  3. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    sağlığı yerinde olması en güzel yanı.ama kilosu ayına göre düşük tabi.üzüldüm :KK43: eczanede iştah açıcı şuruplar var onu deneyebilirsin.sevdiği şeyleri yedirmeye çalış mesela.hep aynı gıdayı yedirmeye çalışma sürekli sevmiyorsa. eğer imkanın varsa aptamil devam sütünü dene derim.bebeğe çok iyi yarıyor,kemiklerine,diş çıkarmasına vs.vs.vs.

4. 10 Kasım 2010
  5. sedauygar

sedauygar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    söylemeyi unutmuşum aynı zamanda emziriyorumda. ama günde 3-4 kez. yemek yesin diye tabii ki.

6. 10 Kasım 2010
  7. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    bende emziriyordum şuan 1 yaşında hala emiyor ama ,biz emiyo nasılsa diye düşünürken bazen sütümüz yaramıyor,yada yeterli olmuyor.

8. 10 Kasım 2010
  9. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    biz kulandık 3 ay kadar her şeye katabiliyorsun..tadını bozmadığı için suyuna bile katabilrisn..günlük kaç ölçek kullanacaksın ..gün içine yayarak kullanmalısnki faydasını görebilesin..kulandığımız ilk ay 540 gr ikinci ay 650 son ayda 750 gr dı sanırım almıştık..sonra bıraktık..
    birde iştah için vitamin kulanıyormusun doktoruna sorup mindex kullanabilrisin..

10. 11 Kasım 2010
  11. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı durum bizdede var 11aylık olduk hala 8500gr dayız yemesi cok güzel maşallah kılo almıyor 6.ayından beri aynı kıloda kan sayımı yaptırdık kansız cıktı 3ay demir ilacı kullanacagız ama ben vermeyi unutuyorum ilaç verme özürlüyüm pekmez veriyorum hergün SAGLIGI YERİNDE SÜKÜR

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
    Sselmaa bunu beğendi.
  12. 11 Kasım 2010
  13. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben kullandım... ayrıca vitaminde kullandım minadex falan faydası olmadı vitaminin aylarca kullandık... benim oğlum 20 aylık ve 9.600 kg artık sağlıklı olsun diyorum napim kilo almıyo:KK43::KK43::KK43:

14. 11 Kasım 2010
  15. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    balık yağı takviyesi tavsiye ederim.
    seven seas orange syrup.
    hem bağışıklık destekleyici hemde iştahına yardımcı oluyor.
    tabi dr ile konuşmadan verme.

16. 14 Kasım 2010
  17. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nutrigen ferromixin kullanıyoruz. vitamin ve mineral desteği. biraz da iştahı açarmış. doktorumuz asıl iştah açıcıyı 1 yaşından sonra vereceğini söyledi.

18. 14 Kasım 2010
  19. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benimki de 10aylık,8buçuk kilo.doktor ayına göre kilosu eksik dedi,tek tesellim sağlıklı olması.şimdi kilo alması için labne veya beyaz peynir yerine kaşar peyniri veriyorum,hem kalorisi çok daha yüksek hem de kalsiyum açısından çok daha zengin.yumurtayı haşlamak yerine sarısını iki çay kaşığı tereyağında tavada pişiriyorum.ekmek yerine de evde kek yapıp onu veriyorum,bebe bisküvisinden daha iyi olduğu kesin