Bebeğim az emmeye başladı ve emerken de ağlıyor? Neden olabilir?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve aysun444 tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

7 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğim 1 aylık ve bikaç gündür en fazla memede 5 dakika duruyor fazla emmiyor, 2 gündür de memeyi emerken ağlıyor, gazdanmı acaba dedim ama sanki başka bişey var.. Antibiyotik kullanıyor bebeğim ve antibiyotik pamukçuğa neden olabilirmiş acaba pamukçuk mu oluşmaya başladı ağzının içini ağladığında görebildiğim kadarıyla öyle bariz bir beyazlık yok damaklarında hafif renk farkı var ama sanki o hep vardı. Benmi yanılıyorum acaba sizinde bebeklerinizin damağının iki köşesinde varmı hafif bi krem rengi farklılık, dediğim gibi sanki hep vardı...
    Eğer pamukçuksa şu karbonatlı suyu doktorlarda tavsiye ediyormuş, ben onu nasıl ağzına sürücem ki, ağzını sıkı sıkı kapatıyor açamam olanaksız nasıl ağzına sürülüyor...

Yada pamukçuk değilse emerken ağlama ve kısa emmenin nedeni ne olabilir?

2. 7 Haziran 2009
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Gazdır arkadaşım. eğer ateş kusma yoksa endişelenme. Pamukçuk dilin üzerinde olur genelde. Sanırım senin beyazlık dediğin sütten kaynaklanan beyazlık. Emzirmeden önce kendi göğsünü karbonatlı su ile sil faydası olur bebeğe de.

4. 7 Haziran 2009
  5. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ağlamasının birçok sebebi olabilir mesela aşı olduysa kucağa alınınca ağlar pamukçuk olmussa ağlar sadece emme pozisyonunda ağlıyosa bi yeri ağrıyo olabilir,benim oğlum 3.5 aylık damalarında sarıya yakın bir renk var doğduğundan beri bu normal pamukçuğu önlemek için parmağına ince ve temiz bir tülbent sar karbonatlı suya batır ağzının içini sil...biraz zor oluyo bunu yapmak eşin basını tutsun sende elinin biriyle yanağını tut biriyle de yanağının iç kısmını sil bebeğin belki ağlıyacak ama baska çare yok bikaç gün yap hemen geçiyo zaten dilindeki beyazlık ise anne sütünden olur o ağrı yapmaz önemli bişey de değil zaten biraz uzun oldu ama umarım açıklayıcı olmusumdur anlamadığın yer olursa burdayım

6. 7 Haziran 2009
  7. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,bu sayılanların hiçbiri değilse kulağıyla ilgili bir sıkıntısı olabilir,bence sorun devam ederse doktoruna götür.sevgiler.

8. 7 Haziran 2009
  9. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sütün az yada normalden çok geliyorsa,ondanda olabilir ağlaması.sinirlenip emmiyorlar.

10. 9 Haziran 2009
  11. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım kızım da 1 aydır oyle yapmaya basldı bu arada kızım 3 aylık az emınce doymuyo dıye dusunup zorlada olsa verıyorum artık memeyı hıc almamaya baslayana kadar denıyorum ama doymasada aglar dıyorum belkıde doyuyodur ondan memeyı bırakıp aglıyodur ama gazda olabılır tabi aynı seyı bende yasıyorum bılmıyorum gercı cok acıkınca gayet guzel emıyo ama ...

12. 13 Haziran 2009
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Ya iki gündür çok abarttı 2-3 dakika duruyor sonra ağzından çıkarıp sinirlenerek ağlıyor,biryandan acelece tekrar memeyi ağzına almaya çalışıyor, sonra her neyse memnuniyetsizliği devam ediyor tekrar çıkarıyor ağzından bağırıyor. Bi lokma bebekte bu kadar sinire şaşırdım doğrusu... anlayamadım gitti.
    Acaba diyorum bilinçlenmeye başladıda memenin başınımı beğenmiyor şöyle ağzını tammı doldursun istiyor.(1,5aylık)

14. 13 Haziran 2009
  15. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende aynı dertten muzdaribim benimkide 5 dk. emiyo bırakıyo ağlıyo ıkınıyo sonra teekrardan devam ediyo ben gaza bağlıyorum gazını çıkardıktan sonra hemen uykuya dalıyo birde metsili içirince rahatlıyo

16. 13 Haziran 2009
  17. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aysun benim kızda aynı senın anlattın gıbı valla emzırıc3m dıye canım cıkıyo bıde benımkı aglayınca bogazına genzıne falan takılıyo süt katılıp kalıyo korkumda cok da usteleyemıyom artık memeyı hiç almamaya baslayınca bırakıyorum bende napim.. duzelır inş belkıde sıcaklardandır bugun dısardaydım acık havada emzırdım gayet guzel emdi valla balkonda emzırcem bundan sonra:)

18. 14 Haziran 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    evet bizde öyle düşündük sıcaktan olabilir diye, soyduk iyice ama yine aynı.