bebeğim banyoyu sevmiyorrr :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve muslukum tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : muslukum
  1. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :KK46:kızlar benim kızım banyo yapmayı hiç sevmiyor, inanılmaz ağlıyor, çok üzülüyorum. giysilerini çıkardığımı anladığı an başlıyor ciyak ciyak ağlamaya, aynı şekilde yıkarken de devam ediyor. kıyafatini değiştirirken de çok ağlıyor banyo yapacağını sanıyor herhalde. doktora gittiğimizde soyduğumuzda da aynı şekilde ağlıyor. bu hep böyle mi devam edecek acaba??? inanın içim gidiyor.senağlama

2. 19 Aralık 2008
  3. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Bebeğiniz ne kadarlık bilemiyorum ama üstünü çıkarırken dikkatini başka şeylere çekmesi için onu oyalayın.Sevdiği bir şeyi eline verin yada ona maymunluk yapın tabiri caizse :)
    Banyodaykende onun sevdiği oyuncakları eline verin ve onunla birlikte suda oynayın.Benim oğlumda ilk zamanlar sevmiyor ağlıyordu fakat ben her banyoya girdiğinde muhakkak eline bir çok oyuncak verir onunla birlikte suda oyunlar oynardım.Şu an 4 yaşında ve halen aynı teknike banyo yapıyoruz,sadece bir şey var aşırı bağımlılık yapabiliyor suda oyun kısmı.
    Rabbim sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin,eksikliğini bizlere göstermesin Rabbim yavrularımızın.

4. 19 Aralık 2008
  5. EU3

EU3 Guest

benim oğlumda maşallah suya bayılıyor:nazar::nazar::nazar: şimdiye kadar suda hiç ağlamadı aksine ağlıyorsa bile susuyor su dökünce, birde çıplak kalmayı çok seviyor, çok ağladığında patikli altını çıkarıyorum beziyle kalıyor kendi kendine bacaklarını hareket ettirerek duruyor, giydirmeme kızıp ağlıyor sonrada:KK46: yaz bebeği olmalıymış

6. 19 Aralık 2008
  7. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler ama benim bebeğim daha 40 günlük, umarım zamanla alışır böyle devam etmez ömrümden ömür gidiyor.

8. 20 Aralık 2008
  9. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    ya kızlar hava soğuk die doktorumuz 3 günde bir yıkayın dedi bende korkuyorum üşütür die gerçi evim sıcak ama her banyodan sonra hapşırıyor dışkısı yeşil oluyor üşüyormu ev 24-25 derece bide yıkarken elektiriklide yakıyorum yıkadığım oda da anlayamadım çoğu kişi hergün yıkıyormuş aynı durumları yaşıyan varmı bide ben kendim yıkayamıyorum korkuyorum annem gelip yıkıyor çocuğu onu beklemk zorunda kalıyorum birde sabah yıkamak daha ii diolar böle bişey varmı

10. 20 Aralık 2008
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    sedacım hala korkularını yenememişsin..hatta alış kendin yıka ben artık kendim yıkıyorum..hep biri olmayacak yanımızda..çok ara veriyorsun..korkacak bişey yok evin ısısı iyi olduğu sürece sorun yok canım yaa..

12. 20 Aralık 2008
  13. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    ayyy canım zamanla aşıcam sanırsam :) kendime güveniyodum ama yok çok eksiğim var 3-4 gün çok mu fazla

14. 20 Aralık 2008
  15. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    eylülcüm buarada biraz biraz yeniyorum be :) şapkasını çıkarttım 5 günden beri takmıyorum bebişi dışarı çıkarttım bunlarda bi gelişme yakında eşimle birlikte yıkamayada alıştırırım kendimi bişey daha sorucam aşılarını sağlık ocağında mı özel hastanede mi yaptırıcan cnm

16. 21 Aralık 2008
  17. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    sedacım aşıları sağlık ocağında yaptırıyorum ben..sadece son iki aşısı özelmiş sanırım onlar hastanede olacak..aşı konusunda da korkma artık yerli değil ithal aşı yapılıyor va ağrı ateş yapmıyor..

18. 29 Aralık 2008
  19. ata_tanem24

ata_tanem24 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :asigim::mymeka::roflol::sm_confused:
    canım bu olayın tıpa tıpını bende yaşıyorum ve bence sebebi bebeklerin çıplakken kendilerini güvende hissetmemesi korkmaları.banyoyu eğer küvete gerilen fileyle yapıyosan ondan da ağlar benim oğlan filede çok ağladı.biz de yöntem değiştirdik şimdi banyoyu çok seviyo.küvetin içini 2-3 parmak kadar sıcak suyla doldur bi havluyu 3-4 kere katlayıp bebeğin başının altına yastık olacak şekilde küvete koy ve bebeğini çok yavaş bir şekilde küvete koy azar azar elinle bebeğine su dök küvetin içindeki sudan tabii.alıştır suya sonra yıka