Bebeğim ben evdeyken ağlıyor

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve yaz gecesi tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : yaz gecesi
  1. yaz gecesi

yaz gecesi 3bes Üye

Beğenildi:
    2.172
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar. çok zor durumdayım.
    son bir haftadır ben işten geldikten sonra bebeğim yanından 1 saniye bile ayrılsam ağlamaya başlıyor. her gece uyku gözlerinden akıyo ama uyumamak için direniyo. diş desem ne damaklarında bi belirti var ne de başka bişey. gündüz hiç bi problemi yokmuş ne zaman arasam durumu,keyfi iyi. oyun oynuyoz yada yemek yiyoz diyo bakıcısı. yine 3 4 ay öncesinin gazlı gecelerine döndük. napcağımı şaşırdım.
    benim gibi olan var mı?
    yada bunun nedeni ne olabilir bir bilen var mı?
    :sinifsinif::sinifsinif:

2. 25 Mayıs 2010
  3. Ruveydax

Ruveydax Melike'm meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim bebeğim de aynı öleydi
    ben yokken sorun yokmuş ama ben geldikten sonra tuvalete bile yollamıyo beni resmen kıyameti koparıyo
    ve ben geldikten sonra normalde 1 saat sonra uyuması lazım ama asla uyumuyo resmen direniyo çığlık çığlığa.bana çok zor oluyodu sonuçta ben de yorgun geliyorum eve bazen k.validem alıo odasına götürüyo uyutuyodu hemen dalıodu ama bende asla uyumuyodu.
    şimdi annem geldi.o ben gelmeden hemen önce uyutuo ben gelince bi yarım saat filan dinleniorum o arada uyanıo. sonra emziriyorum. oynuyoruz eskisi kadar yapmıyo ama hala var bi başka odaya göndermeme durumu. hergün parka çıkıyoruz evde kovalamaca oynamayalım die. parkta yoruluyo biraz eve gelince rahatlamış ilgisi dağılmış oluyo. en azından bi yarım saat daha kovalamaca oynamıyoruz yani:)

4. 25 Mayıs 2010
  5. yaz gecesi

yaz gecesi 3bes Üye

Beğenildi:
    2.172
    Ödül Puanları:
    238
    ben kafayı yemek üzere olduğumdan babası aldı şimdi uyutmaya çalışıyo.
    ne zaman geçecek bu durum. büyüdükçe daha bi artmasından korkuyorum bu durumun.
    işten yorgun geliyorum bu günlerde. dışarıda çıkaramıyom. zaten bizimki dışarıyıda sevmiyo. arabasında durmuyo. illa kucakta olacak mafoldumben

6. 25 Mayıs 2010
  7. Ruveydax

Ruveydax Melike'm meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merak etme büyüdükçe artmaz aksine azalır inş. en azından bizde öyle oldu. çünkü bilinçleniyo anne gitse bile mutlaka geri gelecek olayını benimsiyo. ama dediğim gibi dikkatini dağıtacak aktiviteler yapmaya çalışın. bizimki de arabada asla durmuyodu ebeveyn kontrollü bisikletlerden aldık şimdi onu çok seviyo Allahtan. tavsiye ederim.

8. 25 Mayıs 2010
  9. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence kesinlikle profesyonel bi yardım alın, okudugum kadarıyla calısan annelerin basına gelen bi durum.

10. 26 Mayıs 2010
  11. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bu çok normal . Bebeklerin anneleri gözden kaybolunca ağlaması gerekiyormuş zaten. olayın normali bu. Sabiha Paktuna Keskin, eğer siz odadan çıkınca ya da başkasının kucağına gidince ağlamazsa sorun vardır, diyor. annesine bağlanma ilk üç yaşın en belirgin özelliğiymiş. "Anne İşte" kitabında böyle anlatıyor.

12. 26 Mayıs 2010
  13. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Uyumamak için direnme benimkinde de var. Uykusuzluktan ölüyor ama yine de uyumak istemiyor. Bizi görememekten korkuyorlar galiba.

14. 27 Mayıs 2010
  15. yaz gecesi

yaz gecesi 3bes Üye

Beğenildi:
    2.172
    Ödül Puanları:
    238
    kesin öyle. e bebeğimi öğlen uyutuyom. işe geliyorum. gözünü açınca bir başkasını görüyo. gece uyutuyom, sabah uyanıyo yanındaki annesi değilde bir başkası...
    allahım kalıcı psikolojik şeyler yaşmasak bari :çok üzgünüm:

16. 27 Mayıs 2010
  17. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    tıpkısının aynısını bende yaşıyorum.dün akşam bişey denedim uyudu.az ıhlamur birazda milipanın rezene çayından yaptım uyutmadan 1 saat önce içirdim uyudu gece bir kere emmek için uyandı.ilk defa işe uykumu alarak geldim.benim kızımın artık ağlamaktan sesi kısılıyodu.gece 4'den önce uyuduğunu bilmem hiç bazen ben işe gidene kadar hiç uyumaz.ama dün uyudu hala şoktayım.çay iyi geldi galiba.şimdi tek sorunumuz uyumadığımız zamanlarda kimsenin yanında durmuyo tuvalete,mutfağa hiç bir yere göndermiyo avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyo . yavrum bırakıp gidecem diye korkuyo heralde canım kızım benim inanın kızlar eşimin maaşı yetse kesinlikle çalışmıycam.mafoldumben

18. 27 Mayıs 2010
  19. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    korkmaya başladım gerçi ben 15 aylıkken işe geri dönücem ama. Kendi kendine oyalanmıyor mu bebekler. Oyuncakları ile falan oynamıyorlarmı