Bebeğim beni emmiyor. :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fisnur tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : fisnur
  1. fisnur

fisnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar bebeğim 3 aylık olacak 28 ocakta ve benı emmeyı bıraktı ,bende sağıp verıyorum ama yetmıyor ilave olarak mamada verıyorum ,sizce ek gıdalara geçmelimıyım
    neler verebilirim bebeşime meyve ve sebze olarak kafam karıştı herkes farklı bişey söylüyor dr da bişey demedi :KK43:

2. 26 Ocak 2010
  3. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sabırla ver acıkınca emcektır bence bu aylar denıyormus butun bebekler annem 7 cocuk annesı ve o ben yenı dogum yaptıgımda demıstı 3 ıle 5 ay arası bebekler memeyı emmeyı ret edermıs sabırla ver memeyı yoksa bırakır demıstı benımkı eskısı kadar duskun deıl ama emıyo bence sende bıraktırma bıberona alısmasın

4. 26 Ocak 2010
  5. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ek gıda için erken çok
    sen emzirmekte ısrar et mamayı daha az ver
    benim oğlum hiç emmedi ama sanırım 3.ayda bi ara emmeyi bırakıyolarmış sonra tekarar emiyolarmış ama sen pes etme tabi
    baktın olmuyo mamayla besliceksin sağlıklı olsunlarda bi şekilde doyar onlar

6. 26 Ocak 2010
  7. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda bir dönem memeyi ısrarla istemedi ama açlıktanda ağlıyordu. Bende inat ettim mama vermedim ki nasıl olsa acıkınca alır diye. Resmen 1,5 gün aç aç ağladı ama sonunda baktı başka yolu yok emdi. Sende hemen mama verme bence.

8. 26 Ocak 2010
  9. eliff1980

eliff1980 Kuzular birdi iki oldu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum da geçen hafta böyleydi çok uğraştırdı beni ama şimdi emiyor emsin diye
    yapmadığım kalmadı bas bas bağırıyordu emmek isteyince

10. 27 Ocak 2010
  11. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    konu içeriği gereği bebek sağlığı ve hastalıkları bölümüne taşınmıştır.

12. 3 Şubat 2010
  13. nedirya

nedirya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zor bir durum gerçekten bebek acıkınca emer nasıl olsa deniyor ama bebeğin açlık süresi uzadıkça kan şekeri düşüyormuş kan şekeri düştükçede emme isteği ortadan kalkıyormuş yani kısır bir döngüye giriyormuş bizim doktorumuz böyle anlatmıştı.benzer durum benim kızımdada oldu bende uykusunda emzirdim sürekli zaten halada öyle devam ediyorum

14. 10 Şubat 2010
  15. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benımkı bennı emmıyor sutumu sagıp bıberonla verıyorum sorun yok ama gogusumu gordugu anda cıglık cıglıga nasıl yapacam bılmıyorum benı emmesını saglamam için 4subatta dogum yaptım daha bugun sutum az az gelmeye basladı

16. 11 Şubat 2010
  17. katre78

katre78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de şu an aynı sorunu yaşadım.biberon olarak anne göğsüne en yakın ve kolay akmayan bibir biberon olarak dr. browns asdlı biberon markaını tavsiye edeim.ben 2 aydır kullanıyorum en azından diğer biberonlar gibi çabuk akmıyor.bbebeğin çenesini yoruyorki kasları zayıflamaz böylece seni emmek zoruna gitmez.çünkü kolaya alıştılar mı zoru istemiyorlar.bir de tavsiyem mamayı benmari usulü ısıt

18. 12 Şubat 2010
  19. yarem21

yarem21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    281
    Ödül Puanları:
    163
    canım ya benimkide 3 aylık olacak oda emmiyo sadece gece emmiyo yapmadığım şey kalmadı 2 gün aç kaldı gene almadı mama vermek zorunda kaldım