bebeğim benimle ilgilenmiyor

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve pandp tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : pandp
  1. pandp

pandp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bebeğim 11 aylık.3 hafta oldu işe başlayalı ve kayınvalidem bakıyor bebeğime.ama oğlum ne işe giderken ne de işten geldiğimde benimle ilgileniyor.hatta kayınvalidemi gördüğünde öyle bir kucağına atlıyor ki sormayın.sanki onunla rolleri değişmişiz.beni emdiği halde saatlerce beni görmese ne emmek aklına geliyor ne de ben.ama babasını görünce deli gibi atlıyor ona.artık kötü bir anne olduğumu düşünmeye başladım.oysa ki bir kere bile bağırmamışımdır oğluma.erkek çocuğunun anneye düşkün olduğunu söylerler.işte onu çürüten bi olay :KK43:

2. 18 Eylül 2010
  3. BuRcU

BuRcU bir kız, bir oglan! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    aynı durumu bende yaşamıştım bi dönem ama geçiciyo canım üzülme şimdi de bi anneanneye gitse de dinlensem diyorum ama beni bırakmıyo oğlum 2 yaşında

4. 19 Eylül 2010
  5. ebram

ebram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oğlum 6 aylık ve 2 hafta oldu işe başlayalı.benimde kayınvalidem bakıyor.emiyor,emmeyi seviyor ama işten döndüğümde emmek dışında oğlum hiç suratıma bakmıyorbaşkalarıyla gülüp oynuyor,ne yapıyorsam benimle ilgilenmiyor.bu durum öyle zoruma gidiyor ki çok büyük vicdan azabı ve üzüntü duyuyorum umarım geçer.yabancılara bile gülüyor tepki veriyor ilk 1-2 saat yüzüme bile bakmıyor...

6. 20 Eylül 2010
  7. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bence işe gittiğimiz için cezalandırıyorlar anneleri.

8. 21 Eylül 2010
  9. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kzımda öyle . 13 aylık. akşamları eve gidince pek yanaşmaz bana. deli gibi babaannesinin peşinden emekler .. tuvalete gidince kapısında bekler..
    ilk zamanlar bende çok üzülüyodum bu duruma ama anlayışla karşılıyorum artık. akşama kadar yanında kayınvalidem var. bebeğim daha kim annesi kim değil ayırt edemeyecek kadar küçük..kimden yakınlık görse annesi o sanıyor..
    zamanla ayırt edecektir bunu.

10. 28 Eylül 2010
  11. filiz38

filiz38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı sorunları yaşıyorum. kızım 15 aylık. babannesi bakıyor. aslında evde iyiyiz kızımla. ama ortamda babannesi varsa mutlaka ona gitmek istiyor. yüzüme bile bakmıyor. babasına da gelir gelmez gülücükler atmaya başlıyor. çok üzülüyorum. kayınvalidemin kızıma karşı aşırı bir sevgi gösterisi var. kızımın annesi zannediyor kendini. annem diyor zaten sürekli. kayınvalidemle iyi olan ilişkimiz artık kötü. beni çok üzüyor. kızımla ilgili hiçbir konuda beni dinlemiyor. soracağı birşey varsa mutlaka babasını arıyor. kızımı almaya gidince bile bana vermek istemiyor. nasıl bir mantıktır anlayamıyorum. eğer o varsa mutlaka yemeğini o yedirecek, bezini o değiştirecek, kucağına alıp gezdirecek. defalarca konuşmamıza rağmen hiçbir değişme yok. bu soruna nasıl çare bulacağımı bilemiyorum. ağlıyorum sürekli. bakıcı tutsam güvenemiyor insan. kreşe versem daha çok küçük, işten ayrılmamda şuan için mümkün değil. ama böyle devam edersede ben hasta olacağım bu gidişle. gerçekten çok zor çalışan annelerin işi.

tatlilavinya bunu beğendi.
  12. 28 Eylül 2010
  13. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    bence derhal bi bakıcı tutun
    ön yargılı olmayın sorun soruşturun hepsi kötü değil sonuçta bu sene 3. bakıcımız oldu bizim 1.si çok iyiyidi komuşumdu tayin isteyince ayrıldık tayin isteme sebebimizde benim yakın bi akrabamın çocuğa bakacak olmasıydı hanii akrabaya kan vcan yaa üzel bakacak diye düşündük bu dönem başında anlaşamadık çook pişmanım şimdi geldiğime de ona para verip baktırdığıma da keşke ele verseydim bin kat yabancı olsaydı bugün başka bi kadın başaldı evime geldi kızımla 2 saat oynamışlar hiiç ağlamamış kızım beni görünce gelme anne oyun oynuyoruz dedikaydirigubbakcemile5
    kayınvalideniz hem sizim hem de çocuğunuzun psikolojisini bozar yakında şimdi küçük konuşamıyor anlamıyor benim kızım 2 yaşında o kadar güzel anlıyorki bana kızdığı yanıma gelmediği zaman çok zoruma gidiyor daha da büyünce iş sarpa saracak ben ce çocuğunuza sahiplenmesine izin vermeyin araştırın eminim güvenilir birini bulursunuz
    huzurunuz yerinde olur

goha ve tatlilavinya bunu beğendi.
  14. 29 Eylül 2010
  15. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de korkum buydu çok üzüldüm yazdıklarınızı okuyunca :KK43:(
    ben öğretmenim şimdi doğum iznindeyim şubatta başlayacam okula ve oğluma 2 dönem halası bakacak ama aynı ortamdayken benim yerime halasını seçerse çookk üzülürüm beni teselli eden öğlene kadar dersim var öğleden sonra ben bakacam oğluma acaba öğlene kadar bile halası baksa aynı şey benim de başıma gelir mi ne dersiniz yoksa 2. dönem de izin mi alayım , ama canım sıkılır diye düşünüyorum çalışmaya alışkın olduğum için uffff napsam sizce ???

16. 30 Eylül 2010
  17. filiz38

filiz38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızım bir yaşına gelene kadar kendim bakmadığım için çok pişmanım. iznim bitmişti ama ne yapıp edip ücretsiz izin alsaymışım diyorum. çünkü ben 5 aylıkken bıraktım. 1 yaşına gelseydi beni bilirdi tanırdı. bu kadar kötü olmazdı durum. şimdi çok sorunlar yaşıyoruz. babannesi kızımın annesi oldu resmen. ama sizin hala bakacakmış. bizim ki kadar aşırı bunaltıcı sevgi gösterileri olur mu bilmiyorum. bizim babannemiz kucağıma almama bile dayanamıyor. hem de siz yarım gün çalışıyorsunuz. yine de imkanınız varsa başka bir bakıcı bulun bence. ben öyle yapmadığıma çok pişmanım. şimdi yapayım diyorum ama öyle yaparsam kayınvalidemle bağları tamamen koparmış oluruz. karar veremiyorum .

18. 30 Eylül 2010
  19. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    çocuğunla koparacağına onunla kopar bence ömür bou küsemez ya

goha bunu beğendi.