Bebeğim, cinsiyeti ve anneannesi

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve sophieellisbextor tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sophieellisbextor
  1. 19 haftalık Hamileyim. 16. haftada beni ilk defa gören bir doktor bebek kız dedi.. Bir daha da doktora gitmedim.. Erkek olmasını beklediğim için şaşırdım bu duruma. şaşırmaktan öte ağladım üzüldüm sonra pişman oldum karnımdaki yavrumu düşünüp..
    Ama ilk bebeğim bu. yani erkek bebek için bir şansım daha var..

Anneme ilk hamile olduğumu öğrendiğim anda söyledim anneanne oluyosun diye. çok sevindi anlatamam..

benim bi ablam bi abim var
    eşimin bi abisi bi erkek kardeşi var

annem birazda mizacının etkisiyle haftaya doktora gideceğim dediysem 3 güne bir gittin mi doktora diye sorar.. Meraklıdır. Unutkandır azıcık..

ilk hamileliğim hangisi bebek oynaması hangisi değil deneyimim yok nereden bilebilirim? her gün konusuruz hergün sorar oynuyor mu 2 aylık bebek oynamaz der doktorum oynar ama hissedemezsin henüz. anneme henüz hissedemiyorum dediğimde en ezik ve acıyan ses tonu ile ayyyy kız bu o zaman der

12 haftalık doktora ikili test için gittiğimizde doktor henüz cinsiyet görmüyorum der ve annem arar sorar belli oldu mu yok derim doktor henüz göremedi AYYYY kız bu o zaman der

uykum geliyor derim ayyyy kız bu der
    canım hamilelikten önce sevmediğim hiçbir şeyi çekmiyor
    ekşi sevmem ekşi istemiyorum hala
    tatlı severim eskisi kadar tatlı yiyorum artış yok yani derim
    ayyyyy kız bu der

sabahları bulantım yok akşamlarıda kusturacak kadar değil derim AYYYY kız bu o zaman der

ama ayyyy kız bu demelerin tonunu şeklini tarzını görmelisiniz o an

duygulanırım ki hamilelikten evvel de gözü yaşlı bi tipimdir her durumda ağlarım.. ayyy kız bu kız anneyi duygusallaştırır der

popon yayıldı kız bu ayyyyy kız bu pardon
    göğsün başı karardı ayyy kız bu
    Ayyy kız bu o zaman bari çok kilo alma
    erkek olsa mühim değil ama kız ya bebek hem kız doğurup hem kilo almak yok

daha 19 haftalık hamile kızına sırf bebeği kız diye daha hamileliğin yarısında ikincisi erkek olur temennileri.. bunu sağlıkla kucagına al demek varken

annemin ayyyyy kız bu o zaman sesi kulağımda çınlıyor. sırf bu tavrı sebebiyle agresifim gerginim ve korkuyorum erkek bebegim olmayacak diye..

iki kız annesi bi kadın annem oğlu da var ayrıca iki kızı arasında doğurduğu
    beni nasıl daraltıyor anlatamam

Bebeğim kız olduğunu öğrendikten itibaren annemle daha az konusuyorum ayrı şehirlerdeyiz çok şükür.. beni çileden çıkarıyor.
    az önce 2 gündür aramadım arayayım sesini duyayım dedim bana bu hamileliğinde ne yaşıyorsan canoın ne çekiyorsa nasıl oynuyorsa bebek kaçıncı haftada yaz bi yere diğerini daha erken anlarsın aynı şekilde olursa yine kız farklı olursa oğlan olur inşallah dedi

art niyet yok kötülük yok biliyorum o annem benim
    ama AYYY KIZ BUUU sözü beni zıvanadan çıkarıyor

Annem beni 20 günlükken anne anneme bırakmış bir oğlu ve bir kızı büyük ve anne sütü almıyor olmasına ragmen bakamazdım deyip beni bırakmış annesine. ben 8 yaşıma kadar anneannemle büyüdüm.. hep düşünürdüm bir kadın yeni doğum yapmış kadın nasıl bırakır 20 günlük bebeğini.. annem öğretmen sınıf öğretmeni tam gün çalışan biri de değil oysa.. beni görmeden emzirmeden nasıl dayandı? ben ayyyy kız bu diye acıyıp üzüldüğü kızımı asla vermem veremem..

bu saatten sonra ne ben ona kız ne o bana anne
    onun bana anne olduğundan daha fazla kız evladım ben ona gönlüm rahat söylüyorum bunu

kızıma bi anneanne olabilseydi keşke bana bakan büyüten anneannem gibi cevval yürekli ve şefkat dolu

2. 13 Ekim 2009
  3. CatladaPatla

CatladaPatla Annesinin minik Tostosuuu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canim neden üzüyorsunki kendini bu kadar...?
    sadece kendini degil bebeginide üzüyorsun farkinda olmayabilirsin
    ama bebegin bundan cok etkileniyor...

Ayrica bu cinsiyet konusunu hic anlamiyorum...
    neden insanlar bu kadar takinti yaparlar...bu senin ilk bebegin
    saglikli olmasindan baska ne önemi varki cinsiyetinin...

Türk toplumunda kiz bebeginin degeri yokmu yani?
    kacinci yüzyilda yasiyoruz...

Benimde Anneannem bi zamanlar böyledi...
    Teyzem bebeginin kiz oldugunu söyleyince...neyse bidahaki erkek olur
    insallah demisti...ya Allahin isine ne karisirlar anlamamki ?!

Bana göre bu cahillikden baska birsey degil...
    Sende simdiden takinti yapmissin ya hic erkek bebegim olmazsa diye...
    anlayamiyorum...

4. 13 Ekim 2009
  5. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah Allah..ne ilginç bi anne gerçekten.
    hem cahil biride değilmiş,öğretmenmiş..
    kız,erkek ne farkeder ikisinide sen doğuruyrsun,
    Allah hayırlısını versin,
    ve kız çocuklar bence daha hayırlı oluyor büyüdükleri zaman,
    anne baba için.

6. 13 Ekim 2009
  7. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ayy çok güldüm vallahi yaakaydirigubbakcemile3 çok komik ve cahilce geldi bana bu annenin tavrı..canım sana şunu söylemeliyim ki canını bu kadar sıkacak bişey yok..

önemli olan senin ne istediğin,hem sormadın mı.? bebeğin kız olmasında ne gibi bir yanlış varmış..acaba odamı? senin oğlan doğuracağına bu kadar inanıyorduda şoka mı? uğradı.belki kesin oğlan olur torunum diyemi? düşündü onu anlamadım..ama bence karşılıklı konuşmalısın.hem onunda senin gibi akıllı bir kızı var.sor bakalım size hamile olduğundada hep kendine böyle diyenlerin etkisinde mi? kalmış yada size hamileyken pişmanlık mı? duymuş anlamadım ya... kaynanan olsa tamam diyeceğim normal hani genelde kaynanalar hep oğlanlarının oğlu olsun soyu yürüsün ister ama annen olması beni hem şok etti hemde yanlış olduğunu anlaması için senin buna bir tavır koyman gerek diye düşündürdü....yoksa doğduktan sonrada seni çileden çıkarır...

canım sabır diliyorum.

8. 13 Ekim 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kızma da valla ben de güldüm okurken..

Ayy bu kız kesin..

Hamilelik dolayısı ile sen de biraz büyütüyorsun herşey sana batıyor inan..

Annene söyle o zaman; acır gibi bana öyle söyleme anne, moralimi bozuyorsun falan de..

Senin de dediğin gibi kötü niyetle söylemiyor ama acınacak da birşey yok, Ay inşallah benim de kızım olur yarebbbiiiimm...AMıN.

neyse kız olsun çamurdan olsun.. boşver sen...öperim seni.

kız ya da erkek Allah sağlık versin..

Bu arada Ayy bu kızzzzz:))))
    (şaka)

10. 13 Ekim 2009
  11. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cok sanslisin canim
    kiz annesi olmak bi ayricaliktir buna bazilarinin kafasi basmiyor
    kiz anneye arkadastir sirdastir
    erkek arayip sormaz ama kiz annesiz yapamaz ne bu erkek takintisi anlamiyorum benimde ikiz oglum var ..
    esimle evlendigimizden beri hep 3 kiz cocuk hayal ederdik ..
    cinsiyetlerini ogrendigim zaman keske ikiside kiz olsaydi dedim ...
    dusunuyorumda simdi rabbim saglikli verdi ya en buyuk hediye bu
    kizda oglanida hepsi ayri guzel ..

12. 13 Ekim 2009
  13. Sevil_83

Sevil_83 Guest

valla benim annem hep destek olur bana
    ilk bebegimde kızım olacak dedigimde çok sevindi
    şimdi de hayırlısı diyo anneler aynı degildir ki düşün belki de senin ailende erkek bebege daha buyuk istek oldugunu hiss etmişdir onun için böyle diyor.üzülme canım

14. 13 Ekim 2009
  15. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    cok üzüldüm canim annenin seni motive etmesi gerekirken üstüne gelmesi cok yanlis..bak bende 19 haftaligim daha belli degil ama annemde bazen diyo erkek olsun diye ama kiz olursada cok sevinirim diyo...ama kaynanam gecen acayip canimi sikti..esim demiski daha belli degil cinsiyet oglan olursa diye konusmuslar hadi insallah demis kiz olursa demis esim oda demiski napalim caniniz saolsun:eek:lmaz:gicik ya sananeki benim bebegimden sanki en büyütcen..tövbe ya sanki önemsizmis gibi...seni cok iyi anliyorum ama takma o senin yavrun kimsenin degil o senin canim

16. 13 Ekim 2009
  17. vazgecilmez

vazgecilmez ..... Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    allah hepinizin doğacak bebeklerini analı babalı büyütsün. bende kız çocuklarını daha tatlı daha şeker buluyorum. cimcimeler:) ama sağlığı yerinde olsun erkeği kızı hiç bir şekilde önemli değil. bence hiç bozmayın morallerinizi. bırakın kim ne derse desin. sonuçta yine bebek sizin. keşke erkek olsaydı derlerse, bi dahakine diyin:))

18. 13 Ekim 2009
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    ılginç.Birazda annen takıntı yapmış sende aslında.Sık sık erkek bebek diyerek.Bence çok takma kafana.Hayırlısını iste herşeyin...