Bebeğim Çok Az Emiyor

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve arzumeylem tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : arzumeylem
  1. arzumeylem

arzumeylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, kulübe yeni üye oldum. 3 aylık kızım var. Doğduğundan beei 3-4 dakika

anca emiyor sonra ne yapsam almıyor biberon da denedim. Doktora götürdüm idrar yolunda enfeksiyon vardı tedavi oldu. diğer tahlilleride normal çıktı görünümü hareketleride iyi. ama az emdiğinden dolayı az kilo alıyr. Şansı doğum kilosı 3720 olduğundan şu an ki kilosuna normal diyorlar ama alma sürecinde az kilo aldı. şimdiye kadar 1600 kg aldı. az emiyor midesimi küçük nedir anlamadım gazınıda çıkartıyorum. Doğduğundan beri 2-3 saatte bir aynı süre emiyor vaktinide nasıl ayarlıyorsa o kadar emiyor. Bu konuda çok mutsuzum. Ne yapabilirim tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.....:sm_confused:

2. 8 Aralık 2009
  3. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım da en fazla 5 dk emiyordu ve ben 3,5 aykıkken işe başlayınca tamemen bıraktı diyebilirim sadece gece 1 kez emzirebiliyorum uyku sersemiyken gözünü açarsa hemen bırakıyor zaten sük yok doğru düzgün 2-3 damla alsa kardır diye uğraşıyorum ama çok zor kızım 6 aylık şimdi

4. 9 Aralık 2009
  5. arzumeylem

arzumeylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şimdi kilosu yemesi nasıl?

6. 17 Aralık 2009
  7. Berra_42

Berra_42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim 6 aylık aynen 2 3 dakika emerek başladı hala öyle devam ediyor.5 aydır mecburen mama veriyorum.Yani nasıl başlıyorsa öyle gidiyor

8. 7 Ocak 2010
  9. yagmur4

yagmur4 hayirli haberler ins. Üye

Beğenildi:
    694
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba benımde 4 bucuk aylık bır kızım var bızde aynı sorunu yasıyoruz hatta emmemek ıcın kafayı cevırıp aglıyor dırenıyor ama ben ısrarla zorluyorum .sımdı bıraz daha ıyı oda cok az emıyordu yavasca artırıyoruz.bebek uykulu ıken yanı uykusu gelınce denıyorum dırenecek halı kalmıyor emerken uyuyor bıraz daha emmıs oluyor arabada emıyor kımı bebekler cıplakken emmek ıstıyorlar bır deneyın los ortamda emmeyıde sevıyorlar umarım basarırsınız bırde daha sık emzırmeye calısın alıssın bende 3 saatte emzırıyordum sımdı daha sık 2 saatte emzırıyorumkı alıssın umarım ısınıze yarar..

10. 8 Ocak 2010
  11. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kızımda 5 dakika emerdi. Kilosu ve boyu normal gittiğisürece bence problem yok. Çok da üzmeyin kendinizi. Doktorunuz zaten sizi doğru yönlendirecektir. (boy ve kilo takibi yaparak.)Ayrıca idrar yolu infeksiyonlarından sonra bir süre iştah kesik olabiliyor.

12. 13 Ocak 2010
  13. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kilo ve boy iyi.cocugunuzun emmesi cok daha iyi fakat isteksiz emerse zaten bir yararı olmaz.3ay mama içinde erken.

14. 13 Ocak 2010
  15. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    bebeğin karnının doyup doymadığını anlamanın çok basit bir yolu var; çişini saymak. günde 4 defa çişini yapıyorsa bir bebek gayet sağlıklı demektir, sakın mamalara sarılmayın erkenden. tv'de bir prof. dan duymuştum. sengözlerimebaksanab

16. 9 Şubat 2010
  17. htc25

htc25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    e kızımın çişini nasıl sayıcam bez tam dolu sünger olunca kaç oluyo:-))))

18. 9 Şubat 2010
  19. htc25

htc25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada benim kızım 7 aylıkilk 4 ay 1 er kilo aldı.artık 600 gr kadar alıyo.anne sütü+ ek besinler gece 6 kere uyanıyo emiyo.gündüz çok az emiyo.idare ediyoruz işte aman önce sağlık .fazla kilo iyi değil zaten acıkınca ağloylar