Bebeğim çok az hareket ediyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve astar tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : astar
  1. astar

astar Hüzün Kovan Kuşum Gelmiş Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebeğim son 3 gündr çok az hereket ediyor ve hareketleri çok kuvvetli değil.. az önce aradım dr. yoktu. bir yan panikte yapmak istemiyorum ama normal midir acaba?? veya neden olabilir???? bilgisi olan varsa paylaşımlarını bekliyorum... bilmiyorumkismile

2. 8 Eylül 2010
  3. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    canım hareket ediyorsa sorun yoktur bence
    ben de çok panik yapıp acillere gitmiştim sakin olmaya çalış
    yine de kontrolü elden bırakma korkutmak için söylemiyorum ama
    hamileliğimin son ayında benim bebeğim 1.5 gün hiç hareket etmemişti
    o gün doktor karnımı salladı yürüttü yine hareket etmedi ve beni acil sezeryana aldı
    oğlum doğduğunda hep aynı tarafının üstünde yattığı için bacağı ödem yapmıştı morarmıştı
    doktor kaybedebilirdik bile dedi
    ama dediğim gibi benimki hiç ama hiç hareket etmedi

4. 8 Eylül 2010
  5. astar

astar Hüzün Kovan Kuşum Gelmiş Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    yok benim ki 2-3 kere hareket ediyor. ama işte korkuyorum kordon falan dolanmasından olabilir mi diye....

bilgilerin için sağol Allah oğluna sağlık versinnn

6. 8 Eylül 2010
  7. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım son aylardaysan normal diyor doktorlar bende çok panik oluyorum dün bebeişim çok sakindi arada oynadı ama oda normal zamanki gibi değil çok hafif seğirme şeklindeydi ama bugün maşallah göbeğimde hareketlerini gözle takip ediyorum okadar şiddetliki canım acıyo arada oluyormuş normalmiş yaani allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

8. 9 Eylül 2010
  9. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba bir günde 10 kez oynamalı ben doktora sordum son aylarda yavaşlarmı dedim hayır dedi.en az 10 kez oynar demişdi dikkat edin hiçihmal etmeyin allah tüm bebeklerimizi korusun.herhangi bir hastaneye gidin nst ye bağlanıp duruma bakabilirler.

10. 9 Eylül 2010
  11. yenicherry

yenicherry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bir kac hafta sonce bende de aynisi oldu.bebek cok ama cok az ve ciliz hareker ediyordu doktoru aradigimzda hemen hast gitmemizi soledi nst ye aldilar ve ayni zamanda bir suru buzlu su ve meyve suyu icirdiler..hareketlenmeye basladi yavrum hastanede.doktrn soledigine gore susuz kalmis bebek.sende de ole bisey olmasin canim.buzlu su ic veya m suyu ve sirt ustu uzan biraz ...eger hala yoksa hastaneye gdn bence

12. 9 Eylül 2010
  13. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Bende bazen o kadar cok hıssedıyorum kı karnım bır o yana bır bu yana gıdıyor ama bazende daha sakin oluyor... Bende kordon mu dolandı dıye panık oluyordum sonra...
    Öyle bır sey hıssettıgınde sekerlı yani tatlı bırseyler ye ve uzan dinlen bır sure sonra hareketlendıgını goreceksın cnm...

14. 9 Eylül 2010
  15. yasminkamu

yasminkamu mavi gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    çikolata, dondurma tarzı bişiler ye canım.. yada yüksek sesle çalan hopörlerin yanına git.. tv de doktor söylemişti... eğer hala hareket yoksa hemen doktora git.. ama bunlardan sonra mutlaka hareketlenme olacaktır...

iyi şeyler düşün hayırlısıyla iyi şeyler olsun... allah bebeklerimizi bize bağışlasın... iyi bayramlar...

16. 9 Eylül 2010
  17. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    sakın üzülme...panik yapma bende hamileyken bebeğim nerdeyse 2 gün hiç hareket etmedi apar topar hastaneye gittim benim kız keyif yapıyormuş...kalp atışı herşeyi normaldi...merak etme sen stres yapma bak nasılda fır fır dönecek :)))

18. 10 Eylül 2010
  19. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    stres yapma yeter:)) bişiy yoktur merak etme:)) her hamile yaşar böyle şeyler sağlık ocağına git çks baktır canım için rahatlar:))