bebeğim çok iştahsız ne yapabilirim lütfen yardım...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esmasalim tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : esmasalim
  1. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 6 aylık bi kızım var. anne sütü alıyor. son bir buçuk aydır ek besinlere geçişi kolaylaştırmak için yoğurt meyve suyu falan tattırıyorum.(sadece 1-2 kaşık) yaklaşık 1 ay önce gittiğim doktor kontrolünde günde bir öğün kaşık maması verelim dedi.
    ama kızıma hiç bir türlü yediremiyorum. üstelik bırakın ek besinleri artık alması gereken anne sütünü bile artık çok az alıyor. sanırım bir aydır hiç kilo almadı. henüz kontrole gitmedik o yüzden tam bilemiyorum kilosunu..
    ne olur bi akıl verin. böyle küçük çocukların iştahını açmak için şurup falan varmıdır...??
    aynı sorunları yaşayan varmı? düzelir mi acaba :KK43:(

2. 4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : esmasalim
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hemen panik yapmayın. Büyük ihtimal ek gıdaların tattırılmasından hoşlanmadı. Daha planlı ve düzenli bi şekilde ek gıdaya geçmeyi deneyin. Emzirmeye ısrarla devam edin. Önce meyve püresiyle başlayın. Sulu bi püre hazırlayın. Ona alıştığında yani öğün haline geldiğinde diğer ek gıdaya başlayın. Hepsini aynı anda verirseniz kabullenmez. ılerde iştahsız olma ihtimali yükselir.
    Hemen şurup falan düşünmeyin. Zaman zaman böyle sorunlar yaşanabilir. Emzirmeye ısrarla devam edin dediğim gibi.

Sevgiler.