bebeğim çok iştahsız

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bride_ tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : bride_
  1. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

benim 3 aylık bebeğim var ve sorunum bebeğim çok iştahsız son ay yalnızca 500 gr almış, ben zorlamasam kesinlikle emmicek..sütüm bol sağıp sağıp veriyorum, eskiden bebeğim iştahsız diye üzülen annelere "manyak neyi dert ediyor bebek aç olsa yer" diye düşünürdüm.Ama şimdi ben öyle oldum.O kadar sinirlerim bozuk ki az evvel kahvaltımı edemedim stresten, ağlıyorum ona süt içirmeye çalışırken. Bebeğim 5200 gr. Kilosu çok kötü değil ama bu gidişle zayıflayacak diye korkuyorum.benden sonra doğum yapanların bebekleri 6 kilo oldu bile..Bebeğim hasta görünmüyor, hareketli ama reflüsü varmış doktor yememesini buna bağlıyor, bana bu da saçma gelmeye başladı...Çıldırmak üzereyim..Artık tek düşünem onu nasıl beslerim oldu, tek idealim onu beslemek oldu. Kendimden sıkıldım. Depresyon girmek üzereyim sanırım. Çok mutsuzum, hiçbirşey yapmak istemiyorum, bayramda kimseye gitmedim bu yüzden, ya yemezse diye...yesin yeterki tek dileğim bu...Bebeği benim gibi olan var mı? Yardım edin arkadaşlar bebeğime bişey olmaz di mi?:a015::a015::a015:

2. 9 Aralık 2008
  3. alize_13

alize_13 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bak bu kadar stres yaparsan bebeğin bundan etkilenir ve hiç emmek istemez rahat ol benim bebeğimde aynıydı 3. ayda 500 gr almıştı önemli olan kilosu değil sağlığı eğer sağlıklı ise kilolu olmasada olur

4. 9 Aralık 2008
  5. bride_

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım teşekkür ederim cevap verdiğin için,peki senin bebeğinde az mı emiyordu? Yani acıkmıyormuydu benimki gibi?Sonra nasıl toparladı?

6. 9 Aralık 2008
  7. alize_13

alize_13 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet az emiyodu az kilo aldı ama sağlığıda gayet iyiydi
    bence sende stres yapmadan emzirebildiğin kadar emzir ve kiloya takılma

8. 9 Aralık 2008
  9. terken

terken Akif Emre & Elif Serra Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    48

10. 10 Aralık 2008
  11. sule3852

sule3852 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canımbenim sana tavsiyem,sütünü sağma,bebişin acıktıkça ver emeceği kadar emsin.o zaman sen de stres olmazsın,bebişin de .doymasa ağlar zaten.ben bu süt sağma işine hiç anlam veremedim.benim kızım da 3 aylık ve şimdiye kadar sütümü hiç sağmadım.günde kaç cc çıkıyo,kaç cc emiyo hiç takılmıyorum.acıktıkça veriyorum ve emiyo işte o kadar.ayrıca artık 500 gr alması az değil bence.

12. 10 Aralık 2008
  13. bride_

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım sağmayı bende istemem elbet, sağmak çok zahmetli bir iş, tam acıktığı saati gözlüyorsun,vsağıyorsun, içiriyorsun, biberonu fırçalayıp sabunluyorsun iyice emin olana kadar çeşme altında duruluyorsun..çeşme suyunda mikrop olabilir diye birde stelizatöre atıyorsun, içmedi diyelim ısıttığın sütü çöpe döküyorsun..Bende istemem sağmayı ama benim tek göğüs ucum yok malesef...:nazar:

14. 10 Aralık 2008
  15. bhk

bhk tiryakihobi.blogspot.com Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sorun sadece göğüs ucuysa emzirmemen için bunu silikon göğüs ucuyla halledebilirsin bence.
    bilmiyorum denedin mi ama:uhm:
    bende 1 hafta önce doğum yaptım.
    benim 2 göğüs ucum da resmen yok.
    yani bebeğin ağzına alacağı bir kısım yok yani.
    silikon göğüs uçlarından aldım.
    onu rahatlıkla ağzına alıyor,buna alıştı da zaten.
    böylelikle hem zamanla ucu cıkarmış,çıkmasa bile bebek bir süre sonra tutmaya alışacağından göğüs ucu olmasa bile emebilirmiş..

16. 8 Ocak 2009
  17. burcu77

burcu77 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sizin bu yazdiklarinizi okuyunca bende 2-3 haftadir olan durumumu gördüm. benimki de istahsizdi daha istahsizlasti bir de 3 haftada 300 gr aldigini ögrenince tam krize girdim. ( bebegim 4 aylik oldu ) sabah 6 saat bekliyorum bazen aciksin diye ama sadece 100 gr sütü bile 2 saatte ictigi oluyor. Doktora götürmüstüm 3 hafta önce. birsey yok fiziksel sükür . Tek dedikleri aglamiyorsa uyuyorsa geceleri ve keyfi yerindeyse kilo da vermemisse sorun yok. Ben sütüme ek mama da veriyorum. hadi sütüm yetti mama yemesin ama emmiyor da hele 3-4 gündür .cok stresliyim bende.2 hafta sonra tekrar doktor randevumuz var nasil bekleyecem onu bilmem. Allah hepimize istahli iyi yiyen bebekler versin.öbür türlüsü cok zor

18. 9 Ocak 2009
  19. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ahhh benimkide aynıydı benim bebeğim 1.5 aylıkken emmeyi bıraktı beniimde gögüs uçlarımın ikiside yoktu sağıp verdim hep çok zor sağıp vermek birde benimki uyanıkken yemezdi sadece uykuda iken yerdi her yemek yedirmek için uyutmak zorundaydım karnı aç ve uykusu yoksa basardı yargarayı ama yemezdi zaten zayıf bir bebekti ve çok az kilo alırdı tam 6. ay bitene kadar uykuda besledim. çokkkkkk zor bilirim. sütümü hep sağıp verdim.

büyüyorlar canım benimki büyüdüyse herkesinki büyür diyorum sen stres yaparsan o daha az yiyor bunu anladım vallaha hissediyorlar sen yinede yedirmeye çabala ama stres yapmma benimki bazen günde 1 öğün yerdi delirirdim ben dedirdikçe oda yanı olurdu.

canını sıkma kilosuda iyiyse bu günlerde geçecek