Bebegim çok istahsiz.. :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve zeynebimsilam tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

19 Ekim 2010
    Konu Sahibi : zeynebimsilam
  1. zeynebimsilam

zeynebimsilam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar, benim 24 nisan dogumlu bir kizim var.. neredeyse 6 aylik olacak.. geçen ayki kontrolumuzde padiatrimiz artik sebze çorbalarina geçebilirsin dedi.. zaten 2.5 ayliktan baslayip 5 ayliga kadar devam eden bir emme problemimiz vardr. 5.ci ayda emmeyi tamamen birakmisti ve mamaya baslamistik istemeyerek zaten sonrada sutum kesilmisti senağlamasenağlama .. neyse 5.5 aylikkende meyve pureleri verebilirsin demisti amaa çooook zor oluyor .. hazirladigim hiç biseyi kabul etmiyor ilk kasiktan sonra oda çeyrek kasik yani tadini alsdin diye, agzini kapatiyor yada avazi çiktigi kadar bagiziyor kipkirmizi oluyorkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı ne sebze çorbasi ne elde yapilma meyve puresi ne muhallebi ne hazir seyler hiç birini begenmedi ki birisinin tadini sevse o yolda yurusem bende... :1no2::1no2: elimi kolumu bagladi resmen ya ne yapacagimi bilemiyorum oyle bir agiz burustuyor ki dersin agzina zehir koydun yaa bu ne boyle?? benim buyuk kizimda ihtahsizdi ama bu beterin beteri yani o derece... istiyorki sadece mama içeyim onada zorlaa alisti ya neysee... :çok üzgünüm::çok üzgünüm: of çok dertliyim arkadaslarim degerli bilgili tecrubeli anneler gikirlerinize acilen ihtiyaç duyuyorum lutfen esirgemeyin.. Allah razi olsun simdiden sevgilerimle...

2. 19 Ekim 2010
  3. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm ya yemeyen bebek zaten çok zor allah yardımcın olsun.peki doktorlar ne dio iştahsızlığı için..bebişin olması gereken kilodamı..?biraz aç bıraksan ozaman belki yer bu yöntemi denedin belkide bilmiorum...

4. 19 Ekim 2010
  5. smilenur

smilenur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benimde kızım 22 nisan doğumlu geçen ay özle bi doktora gittim istahı artsın die vitamin ilacı veriyorlar bir iki damla veriyosun bebek iştahlı oluyomuş multitabs mıydı neydi doktorunuda bide öyle sor bakalım ne diycek demirine dikkat et hergün sabah akşam ver ....çorbalarına meyve pürelerine mama kat bide böle dene:))))sabah kahvaltısına bebe bisküvisi mama pekmez koy bebekler baylırlar kolay gelsin

6. 19 Ekim 2010
  7. sehabe

sehabe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba

Bütün annelerin ortak sorunu sanırım:1no2: Benim kızımdada vardı bir ara böyle iştahsızlık doktor bize Minadexi tavsiye etti kullanmaya başladım faydasınıda gördüm iştahı açıldı istersen bir dene derim
    Sevgiler..

8. 19 Ekim 2010
  9. zeynebimsilam

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canim evet bu yontemi çok denedim banamisin demedi.. doktorumuzdan zaten memnun degilim, bebegin ritmi bu dedi ama yemedigini henuz bilmiyor persembe gunu randevumuz var bakalim ne diyecek?? :1no2:

10. 19 Ekim 2010
  11. gelincik53

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öleyse yemediğini mutlaka söle cnm..

12. 19 Ekim 2010
  13. zeynebimsilam

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim benim kizim henuz 6 aylik vitamin kullanmak için erkenmi diye tereddutluyum.... burda zaten hiç tavsiye etmiyorlar pekde bisey bildiklerini sanmiyorum kurban olayim ben ulkemin temiz doktorlarina...

14. 19 Ekim 2010
  15. zeynebimsilam

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

16. 19 Ekim 2010
  17. smilenur

smilenur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    vitamin ilaçlarını bitkisel yapıyolar artık bişey olmaz:))

18. 19 Ekim 2010
  19. gelincik53

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106