Bebeğim çok kusuyor Sizlerinde böyle bir problemi var mı?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve DilekYazar tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

2 Nisan 2009
    Konu Sahibi : DilekYazar
  1. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bebeğim doğalı neredeyse 2 ay oldu. 27 günlük iken hastalandı hastaneye yatırdık sepsis oduğunu söylediler yani mikrop kapmış orada kalırken doktora söyledim basit bir şekilde reflü olmuştur dedi. Ve bir toz verdi süte karıştırıp verdik biraz azalmıştı ama şimdi yine çok kusuyor. Kusmuğu çoğu kes kesme kesme ama bazende puding gibi de kusuyor korkuyorum sizlerin babaklerindede var mı böyle bir şey lütfen yardım.

2. 2 Nisan 2009
  3. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    öncelıkle egcmıs olsun canım..benım bebgımde 47 gunluk bazen cok emınce yada gazını cıkarrıken agından cok az cıkardıgı oluyor ama kusma dıyemeyız buna.ama benımkındede bı sındırım problemı var gıbı.emdıkten sonra sankı yedıkelrı agzına gelıyormus gıbı agzını burusturuyor..doktorunu degsıtır bence...egcmıs olsun..

4. 3 Nisan 2009
  5. EU2

EU2 Guest

hayatim gecmis olsun
    bende bugün sorucaktim benimkide emdikten sonra gaz cikartirken hemen kusuyor yedikleri cikiyor üzülürkenn acaba fazlami emdi omu cikiyor diye kafamda soru isaretleri olusuyor fisfisfis

6. 3 Nisan 2009
  7. nisan84

nisan84 Allahtan bize armağan :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım benim bebeğimde çok kusuyor dr dedim normal dedi senin dediğin gibi emmesinden uzun zaman geçmişse kesme kesme yeni emmişse pudink gibi kusuyor bazen ta karşıya bile fışkırıyor bilmiorum ne yapıcaz komşularda kusan çocuk iyi olur diyor bilmiyorum neye dayanarak söylediklerini

8. 3 Nisan 2009
  9. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı sorun bendede var bir ara geçmişti ama bu gün yine çok kustu seninki gibi bazen puding gibi bazen kesik kesik annem kesik kusması iyi süt yaramış sonra çıkarmış diyor bazen ağzına geliyor yüzünü buruşturuyor anlamadım dr gittiğimde sorcam bende...

10. 3 Nisan 2009
  11. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Ankaraya gitmeyi düşünüyorum orada da doktora göstermek istiyorum. Annemler hep her çocuk kusar diyor ama çocuğu rahatsız ediyor. o da bıktı bende bıktım.

12. 4 Nisan 2009
  13. EU2

EU2 Guest

umarim normaldir dilekcim
    doktordan dönüste iyi haberlerinizi bekliyoruz
    nezaman gidiceksiniz Ankaraya??

14. 6 Nisan 2009
  15. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim oğlan da kusuyor..benim doktorumda reflüdür dedi..6 aydan sonra düzeliyormuş...mide ile yemek borusu arasındaki kapak gevşek olurmuş bebeklerde...bazı bebekler bundan etkilenir sık kusarmış..önlem olarak yedirdikten sonra hemen yatırmamaya çalışıyorum..başının altına çok yüksek olmayan bir yastık koyuyorum ki vücut meyilli dursun..bir de tabi genelde yan yatırıyorum...boğulmasın diye..ilaç filan vermedi doktorumuz...

16. 6 Nisan 2009
  17. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı dertten muzadaribim hem anneyi yoruyo psikolojik olarak devamlı önlük süt baş tabi onun üstüyle kalmıyo senkide değişiyo benim yataklar yastıklar hep battı napalım en büyük dertimiz bu olsun bunuda şükürler olsun allah dermansız dert vermesin canım

18. 6 Nisan 2009
  19. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen öyle kendi üstüm başım kalmadığı gibi gelen misafirlerede yapıyor ama yine de şükürler olsun. Çamaşır yıka ütüle derken başım dönüyor valla.