Bebeğim çok kusuyor..Yardıımmm

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve strawberrylips tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

30 Ocak 2009
    Konu Sahibi : strawberrylips
  1. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar 4 aylık bi bebeğim var ama oğlum emdikten 5-10 dk.içinde kusmaya başlıyor ama ne kusma:a015: bi ara düzelir gibi oldu şimdilerde yine başladı sanki içtiğinin hepsini çıkartıyor :çok üzgünüm:zaten geçen aydan bu yana 400 gr.almış aranızda bebeği bu durumdan muzdarip olanlarınız varsa yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım geçermi yoksa ciddi bi muayenemi yaptırmalıyım cevaplarınızı bekliyorum kızlarsenağlama

2. 1 Şubat 2009
  3. keremini

keremini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizim bi tanıdığın 4 aylık kızı da aynı şekilde devamlı kusuyomuş aynı sizdeki gibi kilo alımı da azalmış. sizinkinin midesi hassas olmasın sakın? ya da sindirebileceğinden fazla emiyo olabilir mi? bi de havalar soğuk gidiyo ayaklarından ya da karnından soğuk alıyosa emerken, hemen midesini üşütebiliyo.

4. 1 Şubat 2009
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    benim kızım 3 aylık..birkaç kez oldu böyle ama nasıl fışkırırcasına kustu..tabi dr u aradım hemen bi yığın soru sordu..gün içinde kaç kez oldu ,çok mu beslendi, üşütmüş olabilirmi ,ateşi varmı v.s..hiçbiri değildi ama dr tekrarlarsa ve gün içinde 3 kez olursa hemen getir dedi.bi daha olmadı zaten..yani ciddi bişey olabilir dr a götür bence ..bi tetkik yapılsın..

6. 2 Şubat 2009
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ben oğlumdan 6 aya kadar cok cektim
    kıpırdatmaya korkardım
    fizyolojik reflü dendimotilium surup kullandık
    6 aydan sonra ve surup sayesinde baya azaldı..
    kilo alımı ve gelişimi iyi ise üzülme

8. 18 Şubat 2009
  9. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimde emdikten sonra sonra kusuyo bazen çok bazende sanki bütün emdiğini çıkarıyo ama çok emdiği için olduğunu sanıyorum kilo alımı çok şükür iyi ama cuma günü dr gidicez o zaman sorucam bunu gelince neticeyi yazarım bebeklerimiz sağlıklı olsunn meleğimiz onlar bizim iyi olsunlarr

10. 18 Şubat 2009
  11. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    gecenlerde bi kanalda izledim drlar bebekte önemli bi hastalık yoksa anne sütünde bi problem olabilir diyodu yapılması gereken şey anne sütünü temizlemek ve bunun için kırmızı pancar tüketmek bardagın içinde biraz altından kesip üstünden oyuk açarak içine bir miktar bal koyup bunun süzülmesini bekledikten sonra yemek lazımmış 7 gün falan dedi çok ii geliyomus bol bol kırmızı pancar tüketin bişe kalmaz dio doktorlar bi deneyelim bakalım inş işe yarar.

12. 19 Şubat 2009
  13. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Canım neticeyi bekliyorum lütfen danış bi dr.na,benim bebeğim bikaç gündür emmiyo zaten ona rağmen 2 dk.emse bile onuda kusuyo reflüden şüpheleniyorum ayrıca arkadaşın dediği kırmızı pancar olayınıda denemek lazımsenağlama

14. 19 Şubat 2009
  15. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    emmemesinin sebepleri gögsün soğuk almıs olabilir, hamile olabilirsin süt acı oluyomus, diş çıkartıyo olabilir yada dediğin gibi reflü soguk algınlıgı olabilir dr diilde ana saglıkta bi hemsireye sordum dr. görmesi lazım dedi bu sebeplerden olabilir dedi.

kvrshn bunu beğendi.
  16. 19 Şubat 2009
  17. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bazı bebeklerin mide kapakçığı az gelişmiş oluyormuş (öyle birşey demişti doktorumuz bize) o zamanlar bize şırıngayla çekilen bir ilaç vermişti ve kusmaları bayağı azalmıştı.Doktorunuz ne diyor bu duruma.Bizim doktorumuz bize normal demişti ama ben gastroentereloga götürdüm o kızıma mide ilacı vermişti o işimize yaramıştı.Kızım şimdi 6 yaşında ama kusmalarında çooook çekmiştim.

18. 19 Şubat 2009
  19. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    evet benim oğlumun öyle mesela
    mide kapakçıgı tutamıyor besinleri
    hop dışarı herşey :KK43:( :1no2:

dediğin ilac motilium mu