Bebeğim çok kusuyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve minik kelebek tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : minik kelebek
  1. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slm arkadaşlar,eylülde prematüre doğan bi oğlum var.4.ayımız bitti düzeltilmiş 2. ayımız..
    çok şükür sağlığı yerinde,tek sorunumuz çok kusuyo.günde 2 yada 3 kez çıkarıyo hemde fışkırtarak ne içtiyse çıkarıyo.doktor ilk ay bi ilaç vermedi prematürelerde normal dedi.ama 2.ay yenidoğan reflüsü bu dedi ve motilium diye bi şurup verdi günde 4 kezkilosuna göre ölçeğinden ayarlayıp içirmeye çalışıyorum ama oğlum nefret ediyo zorla içiriyorum yarısını çıkarıyo zaten.10 gün oldu başlayalı bu ilaca ama bi etkisini görmedik.yavrum hala aynı kusuyo bazaen burnundanda geliyo kusarken.
    içinizde bu problemi yaşayan ya da bu ilacı kullanıpta faydasını gören var mı yardım edin kızlar.günde en az 3 kez onun üstünü ve kendi üstümü değiştirmekten yoruldum.
    yeterki iyi olsun değiştiririm problem değil tabi ama biran önce iyileşsin istiyorum yavrum.kusarken çok zorlanıyo canı acıyo,çok üzülüyorum..:1no2:

2. 26 Ocak 2010
  3. destna

destna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsu öncelilkle rabbim şifalar versin benim bebeğimde 3 aylık ve yaklaşık 1 aydan fazladır bizde bu sorunu en afillisinden yaşıyoruz kusma ama nasıll beni kendini halıyı varacak şkilde kusuyorduu sürekli öğürüyor gece uykuya dalamıyordu yavrucak uzatmiyim tavsiyelerle bi doktora gittim anlattıklarımın refüye benzediğini söyledi yinede idrar kültürü ve tahlili verdi sonuç temiz çıkınca gavisconun bebekler için olanını verdii günde 3 kez poşetli hazırlıyosun ilaç işe yaradı kusması azaldı rahatladı uyumaya başladı ilacımız bitti kabus yine başladı doktor konrolumuz var bu hafta rize karlarla kaplı bakalım ne zamn gidebşlicem inş yavrularımız kurtulur bu rahatsızlıktan

4. 26 Ocak 2010
  5. minik kelebek

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sanada geçmiş olsun canım.çok zor yaa.bizimde öyle bi kusuyo ki halılarımı kaldırdım düşün koltuklar halı bazen televizyona bile gidiyo,o derece fışkırtıyo yavrum.içim parçalanıyo o kusarken.rabbim başka dert vermesin canım.
    işte bizdede yenidoğan reflüsü dedi,bunun tek ilacıda motilium şurup dedi başka ilacı yokmuş.bizde idrar tahlili yaptırdık temiz çıktı.gavisconu gidince sorayım doktora.
    inşallah senin yavrunda iyi olur biran önce.
    doktora gitmeyi bekleme canım yeniden al o ilaçtan devam et bence.

6. 26 Ocak 2010
  7. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı sorun malesef bizde de var çocuk doktoumuz motilium vermişti ama işe yaramadı daha sonra çocuk gastrolojisine götürdüm motiliumla beraber gaviscon kullanıcaksın dedi geçekten işe yaradı. mutlaka gavisconu sor doktoruna geçmiş olsun..

8. 26 Ocak 2010
  9. minik kelebek

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım,bencede bu şurup işe yaramıyo gibi 10 günü geçti hiç bi ilerleme yok.mutlaka sorucam canm,çok teşekkürler.
    senin bebeğinin kusmaları tamamen geçtimi peki yoksa azaldı mı?

10. 27 Ocak 2010
  11. destna

destna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım rabbim başka dert vermesin yavrularımıza düzelicekler inş bu durum oldukça huzursuz ediyor bebekleride bizide ilacı doktorla görüşmeden vermek istemedim bağışıklık kazanır belkim diye ne biliyim anne olunca pimpirikli bişiy oldum
    acil şifalar

12. 27 Ocak 2010
  13. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sizi anlıyorum benim oğlumda aynı dertten muzdaripti.şimdi 9 aylık ve yaklaşık 1 aydır iyi kusmaları geçti.bizde gaviscon kullandık.motilium bizede vermişti doktor.ama ben pek kullanmak istemedim prospektüsteki yan etkileri çok ağır geldi.doktorumuzda başka bi damla verdi gavisconla ve o damlayla geçirdik biz.zaten ek gıdalara geçince azalıyo kusmalar.büyüdükçe de kendiliğinden geçiyo merak etmeyin geçecek sonunda, ama çok zor bi dönem olduğu doğru.
    reflü teşhisi koyulana kadar birsürü test yapıldı.alerji testlerine baktılar,(süt alerjisi kusmaya sebep oluyo bi ara süt diyeti bile yaptık) idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendiler,batın ultrasonu çektiler (iç organlarda kitle falan varmı diye o da mideyi sıkıştırıp kusmaya sebep olabilirmiş),orta kulak iltahabı olabilir dediler.... yani hepsine baktılar hepsi temiz çıkınca reflü olduğuna karar verdiler.sizde yaptırdınızmı bunların hepsini yani başka sebepleri de olabiliyo kusmanın.o kadar geniş bi sorunki. eğer uzun sürerse de asitler yemek borusuyla midenin birleştiği yeri zamanla tahrip ediyomuş.gaviscon bunu önlüyo demişti doktorumuz.hiçbir zararı da yok demişti.ben kusması geçince bile bir süre daha verdim yeni kestim ilacı.allah daha büyük dert vermesin bebişlerimize geçsin gitsin hepsi inşallah...

14. 27 Ocak 2010
  15. minik kelebek

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım,bizim sadece idrar tahliline bakıldı.diğer yazdıklarını doktorumuza sorucam bizde yaptıralım mutlaka.sana bu tahlilleri çocuk doktorumu önerdi cnm?
    gözzün aydın bebeğin kurtulmuş kusmalardan,darısı bize inşallah...

16. 27 Ocak 2010
  17. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım doktor istedi hepsini.zaten epey bi doktor değiştirdik.hatta bi tanesi bütün tahliller temiz çıkınca endoskopi yapalım dedi.neden kustuğunu öğrenecekmişiz.sindirim sisteminin neresinden kaynaklandığını öğrenecekmişiz.önemli olan şeyler temiz çıkınca bende endoskopi yaptırmak istemedim.ufacık kuzuma acılar çektirmek istemedim açıkcası.önemli bişey olsaydı mecbur kalsaydık tamam ama hiçbişey yok muhtemelen endoskopi sonucuda reflü çıkacaktı.(ki öle de oldu)bende değiştirdim doktorumu.ama bütün o tetkiklerin yapılması iii oldu tabiki.sizde bi doktorunuza sorun tabiki.inşallah kötü bişey çıkmaz bebişlerde.çünkü böle sürekli kusmaları bile yeterince yıpratıyor hem anneyi hem bebişleri.ama şimdi bile ufacık bişey olunca kusmaya başlıyo.geçen ay arttı kusmalar yeniden (ben tabi yeniden başlıyoruz diye korktum) kontrolümüz vardı tesadüfen doktor boğazları kızarmış 2-3 güne ateş başlardı dedi ondan kusuyomuş. sonra yine bi ara başladı bu seferde kulağı iltahaplanmaya başlamış ondan kusuyomuş.(hepsini tesadüfen bulduk).yani ufacık bişeyde başlıyo yine.ama en azından geçici oluyo.kısacası sizde dayanın kızlar aydınlık günler yakın.:lepi:

18. 27 Ocak 2010
  19. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım benım 12 aylık olunca gecer benım kızımdada vardı reflu bebek reflusu gunde 10 dan fazla kusardı her elbısem kusmuktu ama kokmazdı canım emzırıyomusun mamamı verıyosun tavsıyede bulunacamda