Bebeğim çok minik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EBRU 72 tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

21 Haziran 2010
    Konu Sahibi : EBRU 72
  1. EBRU 72

EBRU 72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6.036
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba arkadaşlar. 34 haftalık gebeyim ama bebeğimin karın çevresi 31 haftalık gibi görünüyor. Diğerleri iyi. Günüyle aynı yani. Ve kilosu çok azmış. 1920 gram. Çok az zaman var. Bebeğimi büyütmek için ne yapmalıyım yardım edin. Böyle giderse 2,5 kilo bile doğmayacak.senağlama

2. 21 Haziran 2010
  3. FASULYA

FASULYA Kuzum Sana Emanet Rabbim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bence herhangi bi sağlık problemi yoksa endişelenme
    aksine düşük kilolu çosuk hem kendini çabuk toplar doğumdan sonra hemde doğumun kolay olur.
    anne karnında bebeğinin kilo alması için her sabah 1 haşlanmış yumurta ye bol bol muz tüket muz bebeğe çok güzel kilo yapıyo kendimden biliyorum :)
    bol süt iç ve pekmezda çok ii geliyo her gün sabah pekmez ya

4. 21 Haziran 2010
  5. EBRU 72

EBRU 72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6.036
    Ödül Puanları:
    238
    Maalesef yumurta yiyemiyorum. Zorlayamıyorum da. Çünkü midem çok bulanıyor. Muz yerim ama pekmez de deneyeceğim sağol. İnşallah bebeğim 39. haftaya kadar bekler de bu 5 haftada ona kilo aldırabilirim.

6. 21 Haziran 2010
  7. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Aldırabilirsin bence arkadaşım,benimki 2 haftada 250 gr almış ve ben mecburiyetten diyetteyim.. süt ve süt ürünleri mutlaka bol bol tüket,meyvede öyle..herşeyden besin almalısın,her gün bir parça sebze ve bir parça et ürünlerinden tüketmelisin..Bebek son haftalarında daha çok kilo alırmış zaten..
    Ve Nur a katılıyorum,düşük kilolu bebekler kendilerini daha çabuk toparlıyolar,ablamdan biliyorum onun kide zayıftı..
    Allah hayırlı ve sağlıklı bi bebek versinde gerisini düşünme..

8. 21 Haziran 2010
  9. EBRU 72

EBRU 72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6.036
    Ödül Puanları:
    238
    Çok endişeliyim. iki haftada 250 gr bile alsam bu bir ayda 500 gram eder, Yine küçük doğacak. Ne bileyim gelişim geriliğinden dolayı bebeğimi kaybetme korkusu var. Ve bu endişelerim arttıkça aslında bebeğe daha çok zarar veriyorum sanki. Allah sizlere de hayırlı ve sağlıklı bebekler versin inşallah. Kimseye evladından acı göstermesin

10. 21 Haziran 2010
  11. FASULYA

FASULYA Kuzum Sana Emanet Rabbim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım aksi bi durum olursa doktor söyler muhakkak
    benim ablamda 2,5 kilo doğurdu yeğenimi
    ve şu anda tam bi tosuncuk maşallah
    1 haftalıkkken bile o kadar toparlamıştıki kendini herkes şaşırmıştı

12. 21 Haziran 2010
  13. EBRU 72

EBRU 72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6.036
    Ödül Puanları:
    238
    doktor normal olmadığını söyledi. Çok ciddi bir sorun yok ama zayıf çok zayıf bir bebek dedi. Peki ablanızın bebeği küveze alındı mı. Ondan da çok korkuyorum. Bebeğimin küvezde iğnelerle benden ayrı durmasını istemiyorum. İnşallah mecbur kalmayız. Kendimi affedemiyorum bebeğime bakamadığım için

14. 21 Haziran 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Güzelim ben diyetteyken bu halde,diyette olmasam daha çok kilo alacaktır.. sen pekmez muz süt ve ürünleri mutlaka yemelisin,birde bu endişelerinden kurtulmalısın..bak bende şeker çıktı bu yüzden benim bebeğimde iri olacak:KK43: muhtemelen normal doğum bile yapamayacağım,bırak zayıf doğsun,bişe olmas,benim yeğenim 6 aylık 2,750 doğdu,küveze falanda alınmadı,şimdi maşallahı var,öle kafanda kurma,sen kafanda tasarladıkça bebeğin beslenemez ki,onlar herşeyden etkileniyo..

16. 21 Haziran 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ebrucum ben bu ölçümleri çok inandırıcı bulmuyorum. Çünkü her doktor farklı ölçüyor emin olabilirsin canım. Bence canını hiç sıkma. Sen bebeğin için sağlıklı beslenmeye devam et yeter. Benim özel durumum nedeniyle neredeyse her hafta başka bir doktor muayenesindeydim ve her muayenede kilosuda çok farklı çıkıyor, bu bahsettiğin ölçümlerde çok farklı çıkıyor. Bir hafta kilosu 2900 ise gelecek hafta 2650 çıkıyordu. Yani standart bir ölçüm söz konusu değil tamamen doktorun elinin ayarıyla ilgili . O yüzden hiç üzülme.

18. 21 Haziran 2010
  19. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    canım benim amcamın eşinin bebeği de küçüktü biraz hatta sezeryan olmasına rağmen 40.haftasının sonuna kadar bekledi..ama çocuk cok kilo alamadı , biz de endişelenmiştik ama doktor dışarda daha iyi beslenir merak etmeyin dedi...2,5 kg civarında doğdu ve küveze bile koymadılar...şimdi maşallah kilosu da boyu da sağlığı da cok iyi...

sen merak etme son haftalarda daha iyi kilo alıyorlar , artık organ gelişimi tamamlandı , yağ depolayacaklar...sakin ol.her şeyden yemeye calış..vitaminlerini eksik etme...