Bebeğim çok su içiyor.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve mersel tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mersel
  1. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar, kızım 12 aylık. Son 10 gündür çok fazla su içiyor. Son 3 gündür ise yemek yemek istemiyor. Devamlı su içmek istiyor.
    sizce sıcaklarla mı alakalıdır, yoksa internette şekersız şeker hastalığı diye birşey okudum. Yarın doktora götüreceğim.
    Sizin bebeklerinizin arası nasıl suyla?
    bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. 13 Ağustos 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şekersiz şeker hastalığında bol çiş yapılır diye biliyorum. doktoruna danış elbette; ama muhtemelen sıcaklardandır. içini rahat tut...

4. 13 Ağustos 2010
  5. boundary

boundary Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.002
    Ödül Puanları:
    238
    benimkide çok fazla su içiyor canım buaralar çok dolaştıkları için çok su kaybediyorlar.bide diş acısına su içmek iyi geliyormuş.bir ara benim kız içer içer ne kadar içtiğini bilmez birde üstüne kusardı şimdi biraz daha normallleşti.ama enaz 250-500 arası su içiyor yine hergün

6. 14 Ağustos 2010
  7. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bence bu havalarda çok içmesi normal çünkü çok ter boşaltıyorlar.
    tabi fazlısıda iyi değil.çok derken ne kadar içiyor..

8. 14 Ağustos 2010
  9. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım seni korkutmak istemem ama benim kızımda aynı şekilde çok su içerdi bizde hep sıcaklara bağlardık ama kızımda gizli şeker çıktı... tedbirini al takdir Allah'tan umarım sonuç kızım gibi olmaz ama götürüp bi kontrol ettirmekle birşey kaybetmezsin...

çocuk endokrin bölümüne götür çünkü normal çocuk doktorları bişi anlamıyo. bizimki gecikti bilgisizlikleri yüzünden(istisna doktorlara sözüm yok) erken teşhisin çok faydasını görürsün ama inşallah sıcaklardandır tek temennim o Allah yardımcınız olsun

10. 14 Ağustos 2010
  11. mersel

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar, doktora gittik, kan şekerini ölçtürdük şükür normal çıktı. Diş çıkarma zamanı ve sıcaklardan çok su içmesi normal dedi. Birde biz klima çalıştırmıyoduk hasta falan olmasın diye.
    Ama mutlaka çalıştırın dedi. oda sıcaklı 31-32 derecelerde olursa çok su istemesi normal dedi.
    artık klimayı çalıştırıyorum 27de.
    yemek konusunda da artık püre ve kaşıkla yemek istemiyor. 2 gündür önüne koyduk tabak kendi yiyor. tabii bir yemeği yaklaşık 1,5-2 saatte dolana dolana yiyor. Mama sandalyesine oturmuyor. Artık büyüdüm kendim yerim diyor sanırım:) şimdilik keyfimiz yerinde.
    tşk ederim.

12. 14 Ağustos 2010
  13. mersel

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Geçmiş olsun canım, erken teşhis bu durumlarda çok önemli. Allah yardımcınız olsun. Benim dokturum normal çocuk doktoru. Endokrin için tekrar bir araştırma yapayım.
    tşk ederim.

14. 15 Ağustos 2010
  15. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımın hep 112- 118 falandı teşhisten önceki kan şekeri değerleri sanırım tok diye önemsemediler... kaç çıktı glukozu birde tokmuydu verdiğinizde... genelde en az 8 saat açken alınması gerekiyo kanın.. çünkü gizli şekerde tokluk şekeri normal,:nazar: açlık yüksek çıkıyo... birşey çıkmamasına sevindim Allah sağlık versin cümlenin çocuğuna..