bebeğim çok zayıf kilo almıyor ne yapmalıyım

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve jinar tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

20 Kasım 2012
    Konu Sahibi : jinar
  1. jinar

jinar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bebeğim 4 ayı geçti ama sadece 5 kilo. biraz erken doğdu 2.580 gramdı geçen ay 1 kilo almıştı ama bu ay sadece 150 gram almış doktor acilen mamaya başla dedi ama biberonu verince midesi bulanıyo kaşıkla verince de ağzını kapatıyo açmıyo. doğduğundan beri çok hareketli eli ayağı hiç durmuyo.2 aylıkken kafasını tutuyodu agulayıp sesler çıkarıyodu şimdi de çok hareketli ama gören 4 aylık olduğunu duyunca şaşırıyo.çok küçük duruyo çok zayıf. 150 gram çok az ama doymasa ağlamazmıydı ilginç olan bu ay çok huzurluydu. çok üzüldüm nasıl kilo aldırabilirim yardım edin lütfen

2. 20 Kasım 2012
  3. VaniL

VaniL Seni kendime sakladim.... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    iştahsız bir bebek demekki. evet aç olsa kıyameti koparırdı normal olarak.

4. 20 Kasım 2012
  5. nfk

nfk ..@ß-! H@¥@T!M.. Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    63
    benim de temmuz 13 doğumlu bi kızım var, Allah cümlemizin bebeklerini bağışlasın..:KK16:

bildiğim kadarıyla bebeklerin ilk üç ayda 2-2,5 kilo alması bekleniyor..
    5. ayda doğum kilosunun iki katına ulaşması bekleniyor..

şu aylarda etrafı keşifle çok meşguller..
    kızım gayet verimli emerken şimdi etrafa bakmaktan eskisi gibi emmiyor..

bebeğin aç olsa ağlardı, yani bu genel kabul görmüş bi görüş.
    belliki, emmeyle pek arası yok.
    benim kızım da son iki aydır yarım kilo alıyor. ki doğum
    dr gece emmelerini 2den 3e çıkar, gece sütü çok besleyicidir ve emip uyuduğu için kiloya döner dedi..
    ve drunun dediği gibi kavga dövüş verebildiğin kadar mama ver..
    her damla, bağışıklığını artırır, mevsim kış..

6. 23 Kasım 2012
  7. Lucinda

Lucinda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğimdede kilo alımında ani düşüş ve emmede isteksizlik vardı. meğersem idrar yolu enf. varmış.doktor kilo alımındaki düşüş nedeniyle idrar tahlili istemişti. aklında olsun. bir dr. daha göster derim. ha birde ağzına bak aynı dönem sanırım enfeksiyondan bağışıklığı zayıflamıştı bebeğimin ağzındada aft çıkmıştı. ememiyordu.hemde küçük dilinin yanında baya gerilerde çıkmıştı. dr. bile zor görmüştü.

8. 24 Kasım 2012
  9. serhan12

serhan12 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 2.300 doğdu. şimdi 3.5 aylık 6.000 kg oldu.bende hem emziriyor hemde mama yediriyorum. ilk başta sütüm yetmedi, sanırım stresten ve mama verdim ama aç olunca ortalığı yıkıyorlar orası kesin, bence 3-5 değişik biberon dene ben 4.biberonda tutturmuştum birde emerken yüzük parmağı ile oyna açlık duygusunu uyarırmış gerçekten doğru geceleri emerken çok çabuk uykuya dalıyor bebişim ve saat başı uyanıyor ben o şekilde bir 20dk emziriyorum biraz daha uzun uyuyor.ayrıca üzülme herşeyin bir çaresi var mamayı yedirmenin yoluna bak biz stres yaptıkça bebek de etkileniyor bizim duygularımız neyse o da onu yaşıyor ve onun için en iyisini yine dönüp dolaşıp annesi olarak sen buluyorsun.bebişine sağlıklı mutlu ömürler dilerim.

10. 1 Aralık 2012
  11. kuzumcuk

kuzumcuk Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    malesef bizde aynı durumdayız 15 gün önce yani 5 ay 1 haftalıkken 6 kilocuktu gece emzirmelerini arttırdım vede gece 1 ölçek fantomalt verdim doktorun önerisi ile gerçi doktourm 3 kere ver günde dedi ama ben 1 kere veriyorum çok verince meme emmiyor neyse 15 günde 600 gram almış kuzum 6.600 olmuş çok şükür sende gece emzir bol bol

12. 8 Aralık 2012
  13. zekko

zekko Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim de 2.590 gr. doğdu, doktorum minyon bir kız olacağını çok şişman bir bebek beklemememiz gerektiğini söylemişti zaten.o aylarda senin bebeğin gibiydi, çok hareketliydi 2 aylıkken ayakta durmaya çalışıyordu görenler şaşırıyordu.emmeyle mamayla yemekle hiçbir zaman çok işi olmadı, yaşamak için yedi diyebilirim, şuan 16 aylık ve 9 kilo, yaşıtlarından çok geride, ama boyu uzun önemli olan da bu... ben çok fazla iştah artırıcı ilaç verilmesi taraftarı değilim.yapı meselesi bu zayıf olacaksa zayıf olsun, çok şükür etrafımdaki şişman bebeklerden çok daha sağlıklı ve zeki...