bebeğim de kuru öksürük var

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve efren tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : efren
  1. efren

efren Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar çok fazla olmasada ara ara bebeğimde kuru öksürük oluyor son 4-5 gündür.bebeğim 4 aylık bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı?bazı arkadaşlar bronşite çevirebileceğini söylemişler hırıltı yok ama sizce olabilir mi?hemen doktora götürmek istemiyorum biliyorsunuz ki birinin söylediği diğerininkini tutmuyor.ben tecrübenin daha önemli olduğunu düşünenlerdenim.şimdiden teşekkürler

2. 16 Şubat 2009
  3. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kuru öksürük varsa biraz buhar yap. buhar öksürüğü yumuşatıyor. geçmiş olsun

4. 16 Şubat 2009
  5. sayra

sayra Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun arkadaşın dediği gibi evde buhar olmasına dikkat et ısıtıcı falan varsa boğazını kurutabilir.Benim bebeğimde de oluyor ara ara ama daha çok oyun gibi geliyor hoş 5 aylık bebek ne anlasın oyun yapmaktan ama öksürürken gülüyor anlamadım yok sayılacak kadar az ama

6. 16 Şubat 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun. Tabi tecrübe önemli ama bizler doktor değiliz. Bebeğini en iyi tanıyansa diğer doktorlar değil kendi pediatristin. Öksürük önemli ve bence her zaman gittiğin doktora bebeğini muhakkak götür. Bebeğin çok ufak daha sonra sıkıntılı dönem yaşama. Korkutmak istemem benim bir arkadaşımın bebeği 10 Ekim 2008 doğumlu. Öksürüyordu kendisi tavsiye üzerine bir ilaç verdi. Sonra ilerledi ve akciğeri iltihaplanmış. Şuan ağır antibiyotik kullanıyor ve bebeğe hava veriyorlar. Allah korusun şimdi arkadaşım ağlasa neye yarar. Neden büyük şehirin nimetlerinden yararlanmayasın.. Kap götür çocuğunu doktora.

8. 16 Şubat 2009
  9. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizdede her diş çıkarmasında öksürük oluyor arada bir yazıda okumuştum diş çıkarma sürecinde öksürük olacağı ama yinede ciddiye aldım doktora götürdüm doktor muayene etti diş çıkarıyor ondan dedi.Sonraki diş çıkarmalarında yine oldu yine götürdüm yine dişten olduğu anlaşıldı ama benim dediğim öksürük günde beş altı defa yaşanıyor.Birde şöyle bir sıkıntı yaşamışık eşim nezle olmuştu öksürüyordu Taylan da başladı öksürmeye haa çocuğada bulaştı dedim doktora gittik bişey yok sonra gözlemledikki babası öksürdükçe öksürüyor taklit yapıyormuş.Ben bütün öksürükleri ciddiye aldım belki basit bir sebebi vardır ama yinede mutlaka doktora götür derim öksürüğün önemli yada önemsiz bir sürü nedeni olabilir teşisi uzman koysun.

10. 16 Şubat 2009
  11. efren

efren Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizimde öksürük günde 5-6 defa ancak oluyordu.bir arkadaş yazmıştı 1 litre suya bir kaşık viks atıp odada bir köşeye koymak gerekiyormuş.yaptım.ve artık öksürüğümüz yok.buarada bizde diş çıkarma sürecindeyiz.ayrıca bende babasını taklit ettiğini düşünüyorum.bunu eşimle de konuşmuştuk öksürük biçimi aynne babası nasıl öksürüyorsa onun da öyle

12. 16 Şubat 2009
  13. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Viksi ben yazmıştım diğer topiklerde bir ki kere ama eğer bebekte enfeksiyon yoksa yapılır. Aksi halde zararlı

14. 7 Mart 2010
  15. oglananasi

oglananasi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayaklarının altına vicks sür havlu çorap giydir gelen bir mailde özellikle çocuklarda öksürüğe çok iyi geldiği yazıyordu

Son düzenleme: 7 Mart 2010
  16. 7 Mart 2010
  17. atropin_tr

atropin_tr Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    benim de bebeğim 6 aylık kızlar. 2 gündür öksürük var ve ayrıca sanırım burnundan mışıltılı bir ses geliyor. doktora götürmeyi düşünüyorum ama çarşamba zaten aşı için gidicez. ıhlamur ve kaynamış elmanın suyunu içiyorum ayrıca sık sık emziriyorum. sizce başka ne yapabilirim. taklit demişsiniz ama sanırım benim bebeğimin öle bi durumu yok. ses geldiğine göre şimdiden tşkler

18. 15 Mart 2010
  19. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Kızlar benim de bebeğim diş çıkarma döneminde ve öksürüğü var. ılk kuru bir öksürükle başladı ve öksürdükçe midesini bulandırıp kusuyordu. Doktora götürdük ciğerinde bişey yok boğazında kızarıklık var dedi. Peditus isminde bir şurup verdi. Bu şurup tok karına veriliyor. Bebeğimin zaten diş huzursuzluğu nedeniyle iştahı azdı. Biraz karnı doyunca ilacı verdiğimde kusuyordu. Daha sonra biraz araştırdım biraz ıhlamur ve elma kabuğu kaynatıp verdim. Ayrıca günlük diye bir bitki var. 2-3 tane günlüğü tavada yakıp çıkan dumanına pamuğu tuttum. Bir gün göğsüne bir gün sırtına olacak şekilde şimdi biraz azaldı ve yumuşadı öksürüğü.