bebeğim dişmi çıkarıyor acaba :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Loresimaa tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : Loresimaa
  1. Loresimaa

Loresimaa Zeynep Begümün Anneciği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar 4 gün önce işten ewe gidince kızımın ateşi oldugunu farkettim gece 39 a cıktı ateşi fitil verdim ertesi gün doktora götürdüm tahlil felan yapıldı bişey cıkmadı hafif bi enfeksiyonu var ama bu o kadar ates yapmaz dedi doktor ısrarla diş ateşi değil bu dedi antibiyotik verdi bugun 5. gun sabah ateşi yine 38 e cıktı fitil verdim daha fazla yükselmesin diye herhangi bi huzursuzlugu yok sadece ateşi var herkes diş çıkarıyor doktorlar anlamıyor diyor ne yapıcam şaşırdım devamlı fitil şurupda vermek istemiyorum bu şekilde diş çıkaran oldumu acaba yoksa başka doktoramı götürsemboshayallersmile

2. 3 Mart 2010
  3. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun,benim bildiğim kadarıyla diş çıkarmada oluşan ateş,çocuğun sürekli kaşınan dişlerinini kaşımak için sürekli ağzına birşeyler götürüp mikrop kapmasına bağlı gelişiyor.yani diş hiçbir zaman tek başına ateşe neden olmuyor.diş çıkarıyorsa huysuzluk,iştahsızlık,gece uyanmaları oluyor(bizde böyle oldu).eğer antibiyotiği önerilen dozda kullandınsa ve buna rağmen 5.günde hala ateş varsa bir doktora daha danışmak lazım ya da kendi doktoruna bir ara sor istersen.

4. 3 Mart 2010
  5. Loresimaa

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım Gece ağlıyarak uyanmazdı önceden artık hep ağlıyarak uyanıyo ve devamlı emmek istiyor dun ateşi yükselmiş yine kbb götürdüm sağ kulağında iltihap vardı bundan sonraki safhası orta kulak iltihabı dedi doktor bi kaç uyarıda bulundu antibiyotiğe rağmen ateşi neden düşmedi oda bişe demedi dişinde etkisi olabilir dedi başka bi şurup verdi çok şükür gece yükselmedi ateşi hiç inşallah düzelir:Saruboceq:

6. 3 Mart 2010
  7. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım.ateşinin yükselmemesi çok iyi,umarım bir an önce düzelir.inci taneleri de çıkmaya başlar:)dişleri iyice sevimli yapıyor bunları.geçmiş olsun tekrar...

8. 4 Mart 2010
  9. andromeda41

andromeda41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yazdıklarınız korkuttu beni:KK43: benim kızımın da akşam ateşi çıktı şimdi de var, diştendir dediler doktora götürmedim. antibiyotik vermek istemiyorum, vermesem ateş düşürücü ile atlatamaz mıyız acaba?

10. 4 Mart 2010
  11. Loresimaa

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimde diş dediler ama ateşi çok yükselince dayanamadım götürdüm iyikide götürmüşüm şimdi ii çok şükür kkb verdiği ilaçlar ii geldi ama dişinde etkisi var tabi bi yandan da diş çıkarmaya çalısıyor ve bu daha zorluyor yavrucakları geçmiş olsun canım

12. 6 Mart 2010
  13. ckarsuyu

ckarsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bebeğim 10 aylık olucak fakat henüz hiç diş çıkarmadı herhangi bi diş çıkarma belirtiside yok napıcam ya ne zmana çıkartıcak oğlum dişlerini iki defa bronşit oldu acaba bunu etkisi olablirmi bide inmemiş testis ameliyattı oldu oğlum ne zaman diş çıkartıcak ya

14. 6 Mart 2010
  15. ckarsuyu

ckarsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğimde kalsiyum eksikliği falanmı var acaba ne zaman diş çıkartıcak

16. 6 Mart 2010
  17. ckarsuyu

ckarsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumunda öyle oldu bizimkinde de diş dediler fakat idrar yollarında enfeksiyon çıktı yani çocuklardaki yüksek ateş hiç bi zaman dişten değildir

18. 6 Mart 2010
  19. ckarsuyu

ckarsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğimin devit 3üçünü düzensiz veriyorum 10 aylık oldu henüz hiç diş çıkarmadı acaba bundan olabilirmi kızlar