bebeğim egzama oldu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve eftelyaaa tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : eftelyaaa
  1. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    4 aylık bebeğimin kollarında ve vücudunda kırmızılıklar vardı egzama olduğunu düşünüyordum ve doktora götürdüm çocuk doktoru kortizonlu ilaç verince başka bir çocuk doktoruna götürdüm o da bişeysi yok bu bebeğin bol bol yağla geçer dedi fakat bu kırmızılıklar geçeceğine arttı bugünde cilt doktoruna götürdüm ve bir sürü ilaç verdi şimdi kullanmaya başladık ilaçları geçer inşallah.birde bebeğim bu ay diğer aylara göre çok az kilo almıştı ve hiç emmek istemiyordu bunun egzamadan olduğunu söyledi doktor.böyle birşeyi daha önce yaşayan varmıydı arkadaşlar varsa ne yapabilirim fikir verirmisiniz?
    not:konuyu daha önce temmuz annelerine açmıştım fakat cevap alamadım sanırım yaşayan olmamış onun için ikinci defa açtım bilginize

2. 8 Kasım 2009
  3. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda egzema değil ama vücudu çok kuruymuş diye heryeri kırmızı nokta olmuştu dr EXİPİAL vermişti her günsürdüm önce keperdi döküldü ve geçti çok geçmiş olsun

4. 9 Kasım 2009
  5. creative

creative bebeğinin annesi :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende bugün götürdüm bebemi egzama varmış kırmızı kırmızı..seba med nemlendirici önerdi dr..geçmiş olsun..

6. 9 Kasım 2009
  7. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun kızlar bende krem verdiler onları kullanmaya başladım inşallah geçer.creavite canım ben zaten sebamed kullanıyordum ama geçiremedim inşallah seninki geçer

8. 11 Kasım 2009
  9. Sevgimiz...

Sevgimiz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım, benim bebeğimdede aynı problem vardı. doktor mustelanın bir nemlendiricisini verdi. Birkaç sürüşte bile bayağı iyi geldi.tavsiye ediyorum. ısmi, stelatopia gibi birşeydi.

10. 21 Kasım 2009
  11. snoopy.izmir

snoopy.izmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebeğim 3 aylık,10 günden beri boynunda aşırı kızarıklık,kollarda kuruluk (nerdeyse kabuklanmaya varan)var,Excipial Lipo kullandım pek işe yaramadı,dün dr. randevumuz vardı ve Mustela'nın 3 ürününü almamızı söyledi,dün onları aldık,kullanmaya başladık,inşallah işe yarar.Bu ay 500 gr. almış yazılanları okuyunca acaba sıkıntısndan bebişim kilo alamadı mı diye düşündüm.İnternetten araştırınca Atopik Dermatit yani egzemanın kalıtımsal olabileceğini ,çok kuru cilt ve beyaz tenlilerde olabileceğini öğrendim.Zaten dr. bana sende alerji varmı diye sordu,dr. hiç gitmedim bu konu hakkında ama dönem dönem hapşırık nöbetine girerim,göz ve burun akıntısı olur,sanırım bu alerjinin ilgisi var bebeğimdeki bu olayla..

12. 22 Kasım 2009
  13. rukenk

rukenk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sana önereceğim şey ELıDELkrem doktorunuza sorun. Yine de ama zararı yokmuş. Ben kullandım bayağı iyi geldi.

14. 24 Kasım 2009
  15. creative

creative bebeğinin annesi :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

canım seba med geçirdi bebenin yüzünü.ama losyon değil pişik kremi:)

üzerinde baby cream extra soft yazıyor...sabah akşam yada kurudukça sürüyorum...:ecrin_bebek:

dr nemlendirici önerdi losyon sanırım biz yanlış aldık ama sonuçta düzeldi :))