Bebeğim emmeyi reddediyor!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sebul43 tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sebul43
  1. sebul43

sebul43 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar , 4 aylık bebeğim var , ilk aylarda sütüm yetmediği için mama vermeye başladık, ee tabiki biberon lıkır lıkır aktığı için ,beni emmiyor artık ne yapabilirim lütfen yardımmmm,ne yapabilirim...çok çaresizim , sütümü sağıyorum 5 ml.çıkmıyor bile..

Son düzenleme: 5 Kasım 2010
  2. 5 Kasım 2010
  3. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Çok zor bir durum sebul.
    Bu duruma bilimsel olarak ne yapılacağına bilmiyorum ama bebeğini emzirmesen 5 ml olan sütünü de kaybedeceksin.
    Bebeğin acıktı zaman mama verme, emzirmeye çalış. Şekerli su veya ev reçeliyi göğusune sür, kim bilir belki emmeye başlar.
    Uyudu zaman da emzirmeye çalış.
    Başka birşey aklıma gelmiyor, canım.

4. 5 Kasım 2010
  5. elif..timureren

elif..timureren Evliğim,Mutluyum iki de çocukluyum :) Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ah arkadaşım benimde doğum yaptığım gün sütüm az geldiği için hastahanede k.validem biberon ile mama verdi.tabi senin dediğin gibi biberonlada bol bol mama gelince bebeğim beni emmeği değil biberonu tercih etti doğumdan sonra sadece 1 hafta emzirebildim bebeğimi o da zorladığım için.daha sonra beni emmemek için ağlama krizlerine girdi.sonuç mu kızım hala beni emmiyor biberona sağdım ilk haftalarda sütümü ama bebeğin emmesi gibi olmuyor o yüzden çok azaldı sütlerim şimdi ise 1 ya da 2 damla süt geliyor gögüslerimden yakında tamamen kesilir sütüm..ama benden sana bir tavsiye sütlerin çoğalana kadar geceleri sık sık emzirmeyi dene uykusunda biberon ile arasındaki farkı anlayamaz böylelikle azalan sütlerin çoğalır ve bebeğin biberonu değil seni emmeği tercih edebilir..Allah yardımcın olsun...

6. 5 Kasım 2010
  7. BurakPinar

BurakPinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende aynı sorunla karşı karşıyayım. 37 günlük oğlum son 3 gündür beni emmeyi reddediyor. ilk zamanlar göğsümü tam boşaltamadığı için sağıp biberonla sütü verdik. şimdi memeyi almıyor. çok zorlayınca ağlama krizlerine giriyor. kaşıkla vermeyi denedik ama ağzına gelen sütü direk atıyor, bazen biberonun da reddediyor. 3-4 saat aç bıraktım emmesi için zorladım ama olmadı dayanamayıp yine biberon verdim. ben de ne yapacağımı şaşırdım. beni emsin diye aç bırakayım diyorum ama belli bir süre sonra dayanamıyorum.

8. 5 Kasım 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    sonuçta amaç bebeğinin anne sütü almasıysa bence bu saatten sonra emzirmek için uğraşmak yerine sütünü sık sık sağarak bebeğe vermeni tavsiye ederim.. bebeğin 4 aylık olmuş bundan sonra geri dönüşü zor gibi geliyor bana.. en azından bebeğinin sağlığı için iyi bir pompa alıp şansını dene çünkü bazı pompalar da sütü arttırıyor..

10. 5 Kasım 2010
  11. nurceng

nurceng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    canım aynı şeyi bende yaşıyorum şu anda seni çok iyi anlıyorum bende ilk zamanlar mama vermek zorundakaldım biberonla onaçok alıştı bebeğim 4.5 aylık 1 aydır gündüzleri emmiyor sağıyorum geceleri emiyo biberona alıştıkları için emmiyolar gündüz asla göğsüme yaklaşınca kıyameti koparıyo aç bıraktım olmadı biraz emdi ama az emiyo yetmiyo ona ,ayakta denedim olmadı yatarak denidim olmadı bilmiyorumsğmaya devam ediyorum şu an gündüzleri allah yardımcımz olsun

12. 5 Kasım 2010
  13. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Doğduğunda göğüs ucum olmadığından göğsümü almadı,doktorum mutlaka anne sütünü ver dedi,biberonla anne sütümü verdim,şimdi bir göğsümü almıyor onuda sağıp veriyorum hatta vermeye çalışıyorum,sağdığım süt genelde ziyan oluyor,bebeğim beni emmekten hoşlanıyor,biberonla mama yada anne sütünü verince itiyo ağzıyla,ama biberonu ittikten hemen sonra göğsümü veriyorum cukur cukur emiyor,yani bebeklerin biberona alışmıcakları varsa alışmıyorlar..Alışacaklarsa da bir verişte hemen alışıyorlar diye düşünüyorum..
    Ama arkadaşım umuyorum ki bu durumun değişir,Allah yardımcın olsun..

14. 6 Kasım 2010
  15. Nrrr_1985

Nrrr_1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar hep biberon demişsiniz ama ben hiç biberon vermedim kızıma
    benim kızım beni sadece uykuda emiyor büyük kızımda 1 aylıkken bi başladı 14 aylık oluncaya dek hep uykuda emdi aklı başına gelince aldı göğsümü bilinçli olarak 2 yaşına kadar emzirdim kızımı
    şimdi küçük kızımla başım dertde aynı şeyleri yine yaşıyorum uyutup emziriyorum hatta diyorum siz inatçıysaız ben daha inatçıım diye bi gün göğsümü isteyerek emeceği günü sabırla bekliyorum

16. 11 Kasım 2010
  17. kutluk

kutluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

benimde sütüm azdı dr. mamaya başlattı ilk önceleri mamayı çay kaşığıyla vermeye çalıştık baş edemedik yarısın yiyorsa yarısını dışarı akıtıyordu sonra biberona başvurduk tabiki bebeğim beni 3. ayında bıraktı. geceleri farkında olmayıp emiyordu ama buda kısa bir süre devam etti.emmesi için çok çaba sarfettim ama olmadı. zaten bir aydırlıda ben işe başladım sütüm azaldıkça azaldı. elimden geldiğince makinayla sağmaya çalışıyorum. önceleri sağdığımda günlük 250ml - 300ml çıkıyordu. şimdi günlük 100ml e düştü.sütümün artması için her söyleneni yaptım ama sütüm artmadı çok üzülüyorum.bebeğim bugün 4. ayını doldurdu.umarım sütün artar.sende benim gibi yinede elinden geleni yap hiç değilse elimizde geleni yaptık diyebilelim.

18. 11 Kasım 2010
  19. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba
    bende 2.ayında mamaya başladım mecburen:KK43: ama anlattıklarınız gibi memeyide bırakmadı çok şükür.ben biberonla mamasını verirken kucağıma yatırıp sanki emziriyormuş gibi yapıp yani başı göğsüme dayalı bi şekilde biberonunu veriyordum sonra biberondaki mama bitince aranmaya başlıyrdu o zamanda hemen memeyi veriyordum.şuan 1 yaşında halen emiyor.bu yöntem bende işe yaradı ama isterseniz deneyin umarım işe yarar:KK58: