bebeğim erken geldi...

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve minik kelebek tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : minik kelebek
  1. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    herkese slmlar arkadaşlar..
    22.09.09da 29+4 haftalık hamileyken suyumun bitmesi sonucu sezeryanla oğlumu dünyaya getirdim.1460 gr 40.3 cm doğdu yavrum.ilk günler çektiğim acıları umutsuzlukları tahmin edersiniz.15 gün solunum cihazına bağlı kaldı.rabbime binlerce kez şükürler olsun artık daha iyi,her gün gittiğimde daha iyi görüyorum minik kuşumu.
    anne sütü alınca azar azar doğum kilosuna tekrar ulaşmıştı,4 gündür biberonla beslenmeye geçti ama zayıfladı.1400e düştü,doktor çok yoruluyo normal kilo kaybetmesi dedi.normalmi sizcede?
    doktor seni emdirmeyi denicez 1 haftaya kadar eğer tutarsa taburcu ederiz 10 güne kadar dedi.sevincimi tahmin edersiniz,elim ayağım titredi..öyle acılar çektimki..meleğimi ağzından giren borularla elindeki iğne morluklarını gördükçe kahroluyodum..
    hepimiz aynı şeyleri yaşadık..
    beni en iyi anlayan sizlersiniz..bu yüzden yazmak istedim..
    tek hayalim oğlumu kucağıma almak koklamak ve evine yuvasına getirmek..inşallah az kaldı.
    sizden istediğim bana ev bakımı konusunda yardımcı olmanız.yatağını yatak odama yanıma yerleştiricem o odayı sürekli temiz tutup o odadan dışarı çıkarmıcam bebeğimi.misafir kabul etmicem,akrabalar şimdiden bozuluyomuş gerçi ama bebeğim herkesten öenemli şuan.
    sizler neler yaptınız eve çıkınca ilk günler özellikle,kaç saatte beslediniz,hergün banyo yaptırdınızmı ve nasıl yıkadınız anlatın lütfen..kafam çok karışık ona zarar vermekten çok korkuyorum.
    bu arada malesef sütüm çok az geliyo,şimdilik önceden difrize depoladıklarım yetiyo ama eve çıkınca mama takviyesi şart.bunada çok üzülüyorum yavrumun sütüme en çok ihtiyacı olduğu zaman şimdi.rabbime yalvarıyorum emince sütüm çoğalsın diye.
    doktorumuz bebelac ürünlerini tavsiye ediyomuş genelde ama ben aptamil kullanmak istiyorum kullananlar bilgi verebilirmi?
    cuma sabahı ambulansla kuvezinde cerrahpaşaya rop muayenesine götürücez,inşallah bi problem çıkmaz.diğer kontroller doktor muayenelri hakkındada bana yazarsanız sevinirim.
    çok soru sordum kusura bakmayın kızlar.ama ancak sizden alırım bu cevapları..
    şimdiden teşekkür ederim..

2. 19 Ekim 2009
  3. canım bende prematüre annesiyim bende34+1 de doğum yaptım sergen 2000 tuna 1830 dünyaya geldi..benimkiler hiç kuvöze girmediler sizin hikayelerinizi okuyorum okudukça kendimi sizin yerinize koyuyorum ve kahroluyuorum..ve sizyşyanları düşünemiyorum...çok ağlıyorumm.allahım sabır versin.bir an önce meleklerinize kavuşmak nasip etsin...

4. 19 Ekim 2009
  5. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aminn..sağol canım,rabbim hiç kimseye yaşatmasın çok zor.tabi beterin beteri var derler ya doğru,hastanede vakit geçirip diğer insanların çektiklerini gördükçe haline şükrediyo insan.ilk zamanlar hele bebeğimi gördüğüm illk an çok umutsuzdum ama canım oğlum çok güçlü bi bebek,hayata sıkı sıkı tutundu ve çok şükür daha iyi şuanda,sadece zayıf.toparlanınca annesine babasına kavuşacak rabbimin izniyle inşallah.
    rabbim senin bebeklerinide diğer prematüre minişleride korusun..

6. 19 Ekim 2009
  7. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim inan hiç bir fikrim yok allah kimseye yaşatmasın.. sanada inşallah rabbim saglıkla oğlunu büyütmeyi nasip etsin lop lop et olsun küçük oğluşa .. ınşallah en kısa zmanda evde olursunuz

8. 19 Ekim 2009
  9. canım hiç merak etme öylekiloalıyorlarkii...inanamazsın..küçüğün büyümesi daha çabuk oluyor..allahım ana sabır versin.hiç kalbini bozma..oğlun yakında evde

10. 19 Ekim 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım hasatenede 10gün kaldı küvezde. orda 3 saate bir besleniyordu..bizde eve geçtiğimizde 3 saate bir beslemeye başladık.düne kadar devam ediyordu şimdi 4 saate bir beslemeye başladık bu arada bebeğim 4 ayına girecek haftaya inşallah. banyosunu1 gün yıkayıp 1 gün yıkamadık. yıkarken odasını 26-27 derece yaptım..33 hafta 1530 gram doğdu oğlum. ilk halasıyla yıkadaık onlar gidince ben tek yıkamaya başladım.bebek küvetinin içine sevi babynin içi köpük dolu fileleri var ondan aldım , sol kolumu ensesinin altından geçirip kolunu tutarak yıkıyorum.çok da keyifli oluyor.ben odasını ayırdım ilk günden, odasında kolyuk var onda uyuyorum..benimde sütüm azdı sağdıkça çoğaldı.inşallah 6 aya kadar sağabilirim. bu arada benimki hiç almadı memei hastanedede denemediler.
    sen şanslısın dr lar yardım edecek memeni vermene.inşallah alır memeyi emdikçe çoğalır canım. merak ettiğin birşey olursa özelden mesaj at bana. bu arada bizde 2 ay ne hastaneye nede eve misafir kabul etmedik.Allahtan herkes anlayışlı çıktı.inanamıyacaksın ama annem bile oğlum 1 aylık olunca gördü..:ecrin_bebek:

12. 20 Ekim 2009
  13. eusge

eusge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yarın yavrumu alıcaklar daha 29 haftalık. öyle çok korkuyorum ki ne olur dua edin

14. 20 Ekim 2009
  15. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    daha doğmadımı canım
    erkenmi doğacak
    neyin var??

16. 20 Ekim 2009
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım rabbım yar ve yarıdmcın olsun bebısın en kısa zamanda hastaneden cıkar ınsanlahh

18. 20 Ekim 2009
  19. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    canım korkma Allah yardımcın olsun bebegine saglık versin zorlu bi surec var onunde ama geciyor biz atlattık sen de atlatacaksın :teselli: