bebeğim eskisi kadar oynamıyo

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve açelyaakaslan tarafından 2 Aralık 2008 başlatılmıştır.

2 Aralık 2008
    Konu Sahibi : açelyaakaslan
  1. açelyaakaslan

açelyaakaslan oğluşuna aşık Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ben 30 haftalık gebeyım bebegımın hareketlerı dunden berı azaldı oynuyo ama eskısı gıbıdegıl sızın bebeklerınız nasıl...acaba doktoruma söylesemmı bu durumu cok huzursuzum acaba neden azaldı bebegımın hareketleri....:çok üzgünüm:

2. 2 Aralık 2008
  3. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    meraba:)
    ilk olarak karnınızı doyurup sol yanınıza uzanın.saatte kaç hareket hissettiğinizi sayın eğer 10tane olursa bu normalmiş.ama hereketlerin azalması normal özellikle 34.haftadan soona..
    bu yöntemi bi deneyin işe yaramazsa nst'ye bağlanıp içinizi rahatlatın:))

4. 2 Aralık 2008
  5. bebisim09

bebisim09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    normalde ağırlaşma olduğu ve bebişin yeri daraldığı için hareketlerde azalma olacakmış ama benimki aşırı hareketli neden böyle bilmiyorum çıkmak istiyo herhalde :)

6. 2 Aralık 2008
  7. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108

bebeişim aaaa sana kızıyorum ama nazar değdireceksin bebişine çok söleme öyle:eek:klava:

8. 2 Aralık 2008
  9. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin yeri daraldığı için hareketlerinde azalma olurmuş ama sen kendini çok yorarsanda bebek hareketlerinde azalma oluyor oda yoruluyormuş benim başıma gelmişti paniklemiştim ve dr.uma sordum o söylemişti birde bir süre uzat bacaklarını dinlen ve tatlı bir şeyler ye gör bak cadını nasıl tekmeler annesini kaydirigubbakcemile3

10. 2 Aralık 2008
  11. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    demekki ondan bende iki üç gündür hareketlerini az hissediyorum ve 3 gündürde yürüyüyorum bi saati geçik e ev işi falan yoruluyorum ondan demekki :kahve:

12. 5 Aralık 2008
  13. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende 31. haftamdayım..benım bebgımde bir kac gundur hareketlerını azalttı..heralde yerleri daralıyor dıye düşünüyorum:ecrin_bebek::KK46:

14. 5 Aralık 2008
  15. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Evet yerleri daraldığı için hareket alanları kısıtlanıyor. Daha az ama daha kuvvetli hareket ediyorlar...

16. 30 Aralık 2008
  17. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bende 32 haftalık gebeyim. Benim de dünden beri hareketler azaldı baya endişelenmiştim ama neredeyse hepimizde aynı şey yaşanmış. Tekmelemesi bile sanki çok hafif gibi ve az. Sadece arada bir popoyu dikince karnımın baya gerildiğini ve bebeğin bir yerde toplandığını hissediyorum. Cumartesi tekrar kontrolüm var. Umarım herşey yolunda gider. Allahıma hergün dualar ediyorum bebeğimizi bize bağışla, kucağımıza almamızı nasip et diye. Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar...

18. 30 Aralık 2008
  19. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar bebeğinizin hareketi azalıp karnınızda sertleşme oluyosa yani bebek bir yere toplanıp kasılıyosa dikkat edin arkadaşlarr sakın ihmal etmeyinn,,bende hep bebeğimin normal hareketi sanıyodummm,, ama kasılmalarım başlamışş,,,