bebeğim galiba biberona alıştı :(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve caycan tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : caycan
  1. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    moralim çok bozuk arkadaşlar.memlekette bi dr bebeğimin doymadığını mamaya başlamam gerektiğini söylemişti.bende bi hafta 10 gündür günde bi kere bebeğime mama veriyodum.oğlum 3 ay 3 haftalık.şimdi göğsümü reddediyor.sadece geceleri emiyor.emmediği içinde sütüm iyice azaldı.geçengünde burda kendi dr umuza gittim.mamaya gerek olmadığını kilosunun normal olduğunu söyledi.bi şekilde mamayı unutturup kendi sütünü vermen lazım diyor.beni emmiyorki nasıl artsın sütüm.kaşıkla verdiğimdede istemiyo.kafayı yiyecem o dr yüzünden yok yere mamaya başlamışım şimdi çözümsüz bi yola girdim.bana yardım edin lütfen,tekrar göğsüme nasıl alıştırabilirim.sütüm iyice azaldı.sağarak vermek zorunda kalıyorum,gün içinde 6 saatte bir bi göğsümde 25-30 ml süt çıkıyo.eskiden bi göğsümde 100-150ml çıkardı.çok üzülüyorum bu duruma,rüyalarıma giriyo artık,sürekli ağlıyorum beni reddettiği için.ben anne olmayı beceremedim galiba,ona zarar verdim,canım çok sıkkın çok... :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

2. 16 Temmuz 2009
  3. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    keşke kaşıkla verseydin mamayı az az canım ya da biberonun ucuunu çok ince açsaydın dr demiştiki bebekler agızlarına biberondan fazla geldiği için daha sonra meme aldıgında biberona göre az geldiği için istemiyormuş hep biberondaki akışkanlığı arıyormuş oyüzden bebeğin emme olayını tam kavramadan biberonla beslenmesi böyle zorluklar çıkarabiliyor

4. 16 Temmuz 2009
  5. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım kaşıkla almıyordu.yani bikaç kaşıktan sonra oyun oynuyordu mamayla,tükürüyodu.bende biberonla verdim.günde bi defa verince alışmaz diye düşünmüştüm ama alıştı ne yazıkki,şimdi beni emmiyor.. senağlama

BENNU__ bunu beğendi.
  6. 16 Temmuz 2009
  7. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun bende de oldu tatlım aynen 3 ay emdi .4. ay gece emdi gündüz emmedi. 5. ayda feryat figan gecede emmeyi kesdi.ben de çaresiz sağmaya başladım.aynen ilk haftalarda benimde az geliyordu ama sonra arttı ve 7 ay sütüm yetti.bende biberon verdiğim içim emmeyi kesdi.
    şimdiki aklım olsa ne yapardım o kadar dert etmezdim ben dertlendikçe sütüm kesiliyordu hatta bir hafta 5. ayda hiç gelmediği oldu.sonra mutlaka aç bırakır emziriridim.gece gündüz. mememe pekmez bile sürerdim.
    bu duruma meme grevi diyor drlar.
    öncelikle sakin ol ve uyutmaya çalışırken tekrar tekrar ver. pozisyon değiştir ayakta emzir sallarken emzir vs vs uyandırmadan uykusunda dene.
    baktın olmuyor inatlaşıyor hala o zaman hemen sağmaya başla sağdıkçada sütün artar.ve kesinlikle uykusuz kalma. yat dinlen.

8. 16 Temmuz 2009
  9. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülmemek elde değilki.o göğsümü almayıp bağırıp ağladıkça bende ağlıyorum.dün akşam kaynanamın tavsiyesiyle göğsüme pekmez sürdüm ama pekmezi emiyor bitince almıyor.dakka başı da pekmez sürmek istemiyorum yani iki emişte bitiriyo memedeki tatlıyı.uyku problemim var ne yazıkki.oğlum doğduğundan beri günde toplam 5-6 saat uyuyan bi bebek,bende onunla birlikte uykusuzum.gece neden emiyor,neden gündüz emmiyor bi anlasam belki bi çözüm bulurdum ama yok.bi görsen kendini nasıl atıyo geriye,almamak için direniyor,bağırıyor,biyerini kesmiş gibi ağlıyor.zorlayınca daha bi inatlaşıyor.off offf...

10. 16 Temmuz 2009
  11. sherry456

sherry456 Guest

canını bu kadar sıkma emin ol ki bir sürü anne var bu sorunu yaşayan bende yaşadım.kızım kilo almadığı için mama vermeye başladım e tabii emmek istemedi sonra.bende uyutup yanına yatıp emzirdim böyle böyle tekrar alıştı emmeye.çok sıkılırsan sütün ondan da azalır.bazen kucağımda gezdirerek şarkı söylerek falan emzirdim denemeni tavsiye ederim

12. 16 Temmuz 2009
  13. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    şarkı söylerken emzirmek mi CADIARZU olabilir bi denek lazım.şimdi uyuyor uyanınca bi deneyim canım.canım yatarak emziremiyom ben,yani uykum geliyo o yanımda uyurken,bende emzirirken uyurum diye korkuyom emzirmiyom yatarak.ama şarkı olayını deniycem sağol..

14. 16 Temmuz 2009
  15. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım birebir aynı sorunu yaşadım. aynı senin gibiydim.bende çok ısrar etmiştim kendimce hırs yapmıtım ama memeyi açınca bile deli olurdu.kucağıma bile gelmemeye başlamıştı.sorun bende sanıyordum ama yeğenim şapur şupur beni emince anladımki sorun bende değilmiş.o yüzden biraz daha rahat ol en azından gece emmesi devam ediyor o bile büyük rahatlık gece mama hazırlamak çok sorun oluyordu bizde.saniyede hazırladın verdin yoksa uyanıverir,rse mamayıda yemezdi.al çık bebeğinle dışarı dışarda emzrmeye çalış yor biraz etrafa bakarken belki dalıp memeni ister.müzik bende işe yaramamıştı dinletmediğim şarkı sölemediğim ninni kalmamıştı.emen başka bebekler varsa onları izlesin belki işe yarar.birde sütünü artırmanın yoluna çalış herşeyden önce belki sütün azaldığı içinde emmek istemiyor olabilir gece birikiyordur.ve gündüzleri sağ gerekirse biberonla ver sütünü emmesi değil ama anne sütünü vermen daha önemli.

16. 16 Temmuz 2009
  17. benanber

benanber Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben 1 ayından itibaren mama veriyorum bebeğime.Bir ara oğlum da biberona alışır gibi oldu.Biliyorum kendini çok kötü hissediyorsun.Ben inatla emzirmeyi denedim.Bir de yatarak emzirme gerçekten işe yaradı.Sessiz bir odaya geçin.Bebeğini yanına yatır ve yüzü duvar tarafına dönük olsun.Bir de öyle emzirmeyi dene tatlım.Gerçi yatarak emzirmenin orta kulak iltihaplmasına sebep olabileceği de söyleniyor ama.Neyse oğlum şimdi sorunsuz emiyor.
    Senin bebeğin emmezse bile u kadar sorun yapma kendine.Evet bndan daha yakın olduğunu hissettiğin bir an yok belki ama önemli olan onun sütünü alabilmesi.Sağarak verirsin.Üzülmemeye çalış.

18. 16 Temmuz 2009
  19. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    :1shok: nasıl kucağına bile gelmedi?bu ne kadar sürdü? yani devamında kucağımada gelmezse kafayı iyice yerim heralde.müzik denedim bendede işe yaramadı.kucağıma alıp evde gezdirerek emzirmeyi denedim bugün ama yok emmiyo işte. bide başka bebeklerin emmesini izleteyim bari,inşallah işe yarar.sütümü arttırmak için humana aldım 5 gündür içiyorum bi faydası yok,bulgur bende çok süt yapıyodu,hergün bulgur yiyorum,dereotu yiyorum.soğan yemekten korkuyorum gaz yapar diye.günde en az 4 lt su içiyorum.ama şuan pek işe yaramıyor.başka bi tavsiyen varmı.sen neler yapmıştın sütünü arttırmak için?