bebeğim gazdan uyuyamıyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok ilginç bir olay değil bebeklerin gazdan uyuyamaması ama bizimki biraz ilginç. 3-3,5 ay yoğun gaz sıkıntısı yaşadık. Oğlum ıkına ıkına uyurdu ama uyurdu. 1 ayını doldurduktan sonra gece 1 ya da 2 defa uyanmaya başlamıştı hatta uzun zaman uyanmayınca ben emzirirdim. 4 ayını doldurunca gaz sıkıntımız hemen hemen hiç kalmadı, günler rahat geçmeye başladı. Ama şimdi (4,5 aylık) bütün gece hemen hemen her saat başı ıkına ıkına uyanıyor. Sonra kendi kendine yine uykuya dalıyor 2 dk sonra yine ıkınarak açıyor gözlerini. Bütün gece böyle. Bazen sabaha kaşı gaz çıkarıyor ve kakasını yapıyor sonra biraz uyuyor. Kabız da değil günde 2-3 defa yapıyor kakasını. Noldu bizim güzel bol uykulu gecelere anlamadım. Bu arada ilk dişlerimiz de yakında çıkacak galiba.

2. 26 Şubat 2010
  3. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    diş o diş hayatım...4 ay yoğun bir kolik dönemi atlattıktan sonra 2 ay mutlu bir uyku dönemimiz oldu.yine uyanıyordu ama hemen dalıyordu.6.ayında saat başı 10 dk da bir falan uyanıp ağlamaya başladı.1 ay kadar sürdü.o ara da diş çıkardı zaten.şimdi 8 aylık dişe devam ama eski edepsizliği kalmadı geceleri.uyansa da eskisi gibi emziğini falan verince hemen uyuyor.

4. 26 Şubat 2010
  5. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim dişleri belli sıkıştırıyor bebeişini
    ama inan benim kızım 14aylık hala gazlı bir bebek
    ki ben gaz sorunu fazla yaşamadim
    uyku meselesine gelince hiç hayal kurmayın dişlerden uyku düzeni alt üt oluyor
    en gec 2 yaşına kadar normal uyumasini beklemyin derim
    allahtan biizm az kaldi 2 yaşına
    şu sırlar çok güzel uyuyoır ama azı dişlerimiz geliyor sabahakadar dönüp duruyor