Bebegim geç gelişiyor.. :(((

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve melekenan tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : melekenan
  1. melekenan

melekenan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    7 aylık hamileym ve bebegim 3 hafta geç gelişiyor aynı sorunu yaşıyan arkaşlar varmı aceba nelere dikkat ediyorsunuz? ...!!!

2. 13 Ekim 2010
  3. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    canım bebeğine giden kan akışı normal olursa ve sen iyi beslenirsen gelişimi normale döner. ben her sabah yarım bardak pekmezi su ile tamamlayıp aç karnına içiyorum. hergün bir yumurta, sebze yemeği ve bir öğündede protein içeren bir yemek mutlaka yiyorum. et olması şart değil. kuru bakliyatlarda gayet iyi bu eksiği karşılıyor. süt ve muz bebeğe güzel kilo aldıran besinler. birde kuru üzüm çok yiyorum ben. her açlık hissettiğimde bir avuç yiyorm mutlaka. kabuklu kuru yemişlerde çok iyi dedi doktorum. fındık fıstık ceviz çok faydalı. bu kadar yazdıklarıma karşılık öle çok kiloluda değilim. ama bebeğimin kilosu 2 hafta önden gidiyor. denemeni tavsiye ederim. özelliklede pekmezi. çünkü doktorum bebeğin kilosunu ona bağlıyor.

sana ve bebeğine sağlıklı günler canım.opuyorumnanaktan

4. 13 Ekim 2010
  5. b_i_o

b_i_o minicik1can bensanahayran Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    ben yaşamadım ama geç döllenme diye bir şeyden bahsediyorlardı. yani bebeğin gelişimi tahmini döllenme tarihine göre takip ediliyor ama senin yumurtlaman ve dolayısıyla döllenmen tahmin edilen tarihten farklıysa bebekte gelişim ileri veya geri görünebiliyor. aslolan doktorunun ne söylediği... nasıl yol gösterdi neler yapılması veya yapılmaması gerektiğini söyledi?

6. 14 Ekim 2010
  7. melekenan

melekenan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tşk mutlaka denicem söylediklerinizi opuyorumnanaktan

8. 24 Ekim 2010
  9. LayLayLooM

LayLayLooM Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebeğin haftasınından geri olması yeme içme ile alakalı deil diye biliyorum.benim bebegimde 15 gün geriden geliyordu.doktora verdimiz adet tarihi ile ultrsonda çıkan sonuc farklı oluyor.benim doktorum 3 aylıkken dedi 2 hafta geride adet tarihinin doğru olduguna eminmisin dedi. son adet tarihim 9 ekimdi normal de 16 sında doğum yapmam gerekirken30 unda yaptım.yengeminde önden gidiyordu.olabiliyormuş önemli bir sorun deil bu