bebegim gece uyumuyor

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve eda1982 tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : eda1982
  1. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar bilmiyorum bizim gibi olanınız varmı.kızım geceleri hiç uyumuyor sabahlara kadar ayaktayız önceleri gaz problemimiz vardı çok şükür artık azaldı.ama uyumamakta direniyor ne yapacagımızı şaşırdık.sürekli etrafa bakıyor sabah olunca da uykuya dalıyor.karanlıgı mı sevmiyor acaba dedik gece lambası hep açık zaten.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

2. 13 Aralık 2008
  3. Sherpil

Sherpil Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım eğer karnı toksa, ağrısı sızısı da yoksa ve hala uyumuyorsa korkulacak birşey yoktur. Bebekler ilk 6 ay gece gündüz ayrımını tam olarak yapamıyorlarmış. Zamanla alışacaktır. Yapabileceğin bir kaç basit şey var bu süreyi kısaltmak için.
    Geceleri fazla ilgilenip oyun oynamadan geçirin.Gündüzleri daha ilgili ve eğlenceli olun. Geceleri gündüz şartlarını sağlamaya çalışmayın. Zamanla zaten uykusu düzene girer. Her bebek bir değil. Bazısı hemen bazısı geç adapte oluyor dünyamıza :)
    Sevgiler.

4. 13 Aralık 2008
  5. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eda,bebeginin ağrısı sızısı olmasında keyfi yerinde olsun uyumazsa uyumasın.zamanla nasıl olsa alışır.benim yiğenimde öyleydi.geceleri gayet sakin ve neşeli ama uyumasdı,sirinlik yapardı.benim bebeğimse uyumak istiyor gözünü açamıyor garibim,ama tam uykuya dalarken bir gaz sancısı ağlamaya başlıyor...bu gece ıkınmaktan perişan oldu bebeğim şu saat olmuş hala derin bir uykuya dalamadı.

6. 13 Aralık 2008
  7. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    edacım bebeğin ne kadarlık?
    okurken kendimi gördüm.Tek benim başımda diye üzülme.benim bebğimde öyle.ama her gece değil.birgün iyiysediğer 2 gün sabaha kadar oturuyoruz..Bizim gazımızda devam ediyor.Dün gece 2 den sabah 7,30 a kadar oturduk..sonrasını hatırlamıyorumm.

her bebek bir olmuyor.bizim dün 40 ımız da çıktı.bakalım değişecek mi diye bekliyorum..

sağlıklı bol sütlü gazsız günler herkese:I))

8. 14 Aralık 2008
  9. eda1982

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebegim 45 günlük bende 40ı çıkınca düzelir diye ümit ediyordum ama belki zamanla düzelirler.dün gece milupanın gece çayını denedik gerçekten işe yaradı mışıl mışıl uyudu istersen sende dene.içinde melisa,papatya,anason ve kekik özleri var.valla insan şaşkınlıktan her yolu deniyor.umarım sizdede işe yarar.:1hug:

10. 26 Şubat 2009
  11. cicikizsinem

cicikizsinem Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    eda benimkide gece uyumuyor napıcamı bende bilmiyorum hala uyuyormu çayı içtiği zaman

12. 26 Şubat 2009
  13. eda1982

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım şuan bebegim 4aylık oldu çok şükür 2aydan sonra düzeldi çay vermeme gerek kalmıyor artık.seninki ne kadarlık?inşallah seninde biran önce düzelir.

14. 27 Şubat 2009
  15. cicikizsinem

cicikizsinem Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    benimki tam 2 aylık oldu düzenli bir şekilde sabaha karşı uyuyor deli olucam az kaldı nasıl başardın gece uyumasını gündüz uyuyor benimki napıcam bilmiyorum ne denesem mama mı versem acaba off çıldırcam

16. 27 Şubat 2009
  17. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hiç kendini kasma birşeyler yapmayada çalışma zamana bırak.sadece kendinin stresini azaltacak birşeyler yap.çünku bizde aynı durumdaydık kim ne derse onu yapıyorduk yapmadığımız birşey kalmadı .uyumuyordu.sabah 9 kadar uyumadığı günleri biliyorum.zamanı gelince kendiliğinden oluyor.bizde yeni yeni düzeliyorus.hatta hala bu gece ya uyumazsa korkularım var.ama 3 ay bitene kadar kendimi boşuna yıpratmışım.herşey olacağına varıyor

18. 27 Şubat 2009
  19. eda1982

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım mucize arkadaşımız haklı zamanla düzelecek emin ol.sakın mama falan verme yoksa memeyi bırakıyor bu haylazlar.yapacak tek şey sabırlı olmak banada hiç düzelmeyecek gibi geliyordu ama düzeldi çok şükür.sabahlara kadar otururduk annemler olmasa kafayı yerdim.yardımcın varmı yanında?