bebeğim geceleri yanımda(karyolamda) yatıyor :((

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve meryemmeryem tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : meryemmeryem
  1. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba.25 eylül doğumlu bir bebeğim var.şuan 2 ayımız bitti.
    tek başıma bakıyorum evde ve gün içerisinde çok yoruyor bebek hem ev işleri hem bebek mahvoluyorum..
    gece bebeğim uyuduğunda beşiğinde yatırmıyorum
    kendi karyolamız inanılmaz derecede büyük çapı 3 metre (pearl yuvarlak baza)
    oldukça rahat yatıyoruz,ama ben bunun alışkanlık haline gelmesini istemiyorum yaa

beşiğinde yatırmamamın nedeni ise; gündüzleri o kadar çok yoruluyorum ki,gece bebek uyuyunca bende uyumak istiyorum,bebeğim gece her ağladığında yataktan kalkıp beşiğe gidip bebekle ilgilenmek çok yorucu oluyor..

bende kendi karyolamda yatırıyorum benim için büyük rahatlık ama bebeğimin buna alışmasını ve hep yanımda yatmasını istemiyorum..
    bebeğim biraz büyüyünce yani uyku saati düzelince kendi yatağında yatırayım şimdilik yatsın yanımda diyorum amaaa

sizce yanlış mı yapıyorumm ????????

2. 1 Aralık 2009
  3. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm cnm benım kızımda yanımda yatıyo benım yatagımda yuvarlak yatak bızde cok rahat yatıyoruz aynı sbeplerden dolayı yanımda yatıraya baslamıstım bende sımdı 8 bucuk aylık oldu uykuları duzenlı ama hala yanımda yatırıyorum besıgı hıc kullanamadık artık kucuk gelmeye basladı donmeye calısıp donemedıgı ıcın uyanıyo oyuzden hala yanımda buyuk ı esık aldıgımda artık yavas yavas besıgıne alıstıryı dusunuyoum bı sure zorluk cekıcez artık ama elbet onada alısıcak ama ne yalan soylıyım yanımda yatmasından buyuk mutluluk duyuyorum...yıne olsa yıne yatırırdım :))

4. 1 Aralık 2009
  5. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende bazen yanıma alıyorum. ama genelde kendi odasında uyuyor..
    oğlum 4 aylık alıştı odasına..
    bildiğim kadarıyla 6 aydan sonra alışkanlık yapıyormuş..
    sizde çok yorgun olduğunuz gece alın yanınıza her gece değil..

6. 1 Aralık 2009
  7. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimki benim odamda ama kendi beşiğinde yatıyor ama bazen geceleri çok ağlıyor ve yanıma almadan sakinleşmiyor

8. 4 Aralık 2009
  9. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 1 aylık olacak aralık 11 de. bende eşimin gece çalıştığı günler yanıma alıyorum . ama eşim varken beşiğinde yatıyor. bide sizinkiler de öyle mi bilmiyorum ama beşiğinde yatınca çok sık ağlıyor ama yanımda sesi çıkmıyor haylazın :))

10. 6 Aralık 2009
  11. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yatağına koy tekrar al belim ağrıyor ve çok yorucu oluyor diye yanımda
    yatırıyordum ama hijyen açısından sağlıklı olmadığını duydum yatağında çok sık
    uyansa da huysuzluk etse de bana yorucu gelse de yanımda değil yatağında
    yatırıyorum. Sonuçta daha çok küçük 34 günlük

12. 7 Aralık 2009
  13. YeniBahar

YeniBahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi kızlar ben bu konuda çok düşünmüştüm, o zamanlar ama sonra dedim ki kendi kendime "ne olucak yani, kaç yaşına kadar yatıcak ki" dedim yanımda da yatırdım beşiğindede, hatta uzun bir süre yanımda yattı. ama inanın mutlu yüzü huzuru sabah kaltığındaki hali herşeye değerdi, büyüdükçe yatağında da yattı, uyudu sonra yatağına yatırdık filan ama hiç pişman olmadım.zaten ilk aylar uyku problemi yüzünden çok zor oluyor. ben de yine olsa yine yatırırım. gerçi şimdi ikinciye hamileyim doğum ocak sonu bakalım, bu haylaz nasıl olacak. oğuzum beni hiç üzmemişti bu konularda valla.
    kalbinden ne geliyorsa onu yap derim dem bu konuda. a.s.

14. 7 Aralık 2009
  15. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    yaa gerçekten bu konu kafamı çok kurcalıyordu,saolun fikirleriniz tecrübeleriniz için..
    yanımda yatsın sonuçta günden güne büyüyo,elbet bi süre sonra kendi odasında yatağında yatar.bebeğimle tek başıma ilgileniyorum dediğim gibi yorgun düşüyorum geceleri,yanımda yatınca benim için çok büyük kolaylık oluyor..

16. 8 Aralık 2009
  17. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Benim kızımda 7,5 aylık ve çoğunlukla yanımda yatıyor. ılk 6 ay hep beşiğinde yattı ama dişleri çıkmaya başladığından beri çok sık uyanıyor. Yanımda yatınca uyansa bile memeyi emip uyuyor geri. Çok hoşumuza gidiyor bizimde eşimle. Ama 1 ay sonra odasında yatıracağım inşallah a.s.

18. 9 Aralık 2009
  19. figenari

figenari kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim de 3 aylık. yaklaşık 1 haftadır sabahları eşim işe gittikten sonra yanıma alıyorum ve 2-3 saat beraber uyuyoruz. inanılmaz bir mutluluk veriyor uyanınca onun o şirin yüzünü görmek. alışmasından ben de korkuyordum ama yorumları okuyunca içim rahatladı :) sanırım bebeğimden önce bana alışkanlık yaptı bu durum :))