Bebegim hastanenin ihmali sonucu havale geçirdi.Ne yapmalıyım.

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve uzumbugusu tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : uzumbugusu
  1. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Avukat arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz.

.Oglum C.tesi sabahı 5.5 ta ateşlendi. acile götürdüm kakasını yapınca tahlile getirmem istendi .7.30 gibi yapınca hemen götürdüm..

Doktor tahlil sonucuna dogru düzgün bakmadan önce bişeyi yok dedi sonrada aaa iltihap varmış dedi..Dogru düzgün igilenmeden ewe yolladı ve 5 dk.içinde oglum havale geçirdi..

Tekrar aynı hastaneye götürdük müdahale edildi..Ama hemen kendilerini savunmaya geçtiler..Ordan alıp z.kamile götürdük ve hastalığının rota virüsü oldugunu hemen söylediler tahlil sonucundan..

Ben şimdi bu hastaneyi şikayet etmek maddi manevi tazminat davası açmak istiyorum..Bunun için avukat tutmam gerekrmi..İzleyecegim yollar nelerdir.Yardımcı olurmusunuz..

2. 5 Ocak 2011
    Konu Sahibi : uzumbugusu
  3. avukatistanbul

avukatistanbul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    dava açmak için avukat tutmak zorunlu değildir
    herkes her türlü davayı kendi adına açabilir
    ancak herkesin her konuyu bilmesi mümkün olmadığı için ufak bir kelime hatası bile hak kaybına yol açacağından avukatla temsil edilmekte yarar vardır
    davayı açarken en önemli husus ise sahip olunan delillerdir
    hastanenin yanlış teşhis koyduğunu ve bu nedenle zarara uğradığınızı ispatlayamazsanız davanız red edilir bu da yok yere mahkeme masrafları ve karşı tarafa avukatlık ücreti ödemeniz anlamına gelir